HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5

Aleksejcrt

Početnik
Poruka
13
HP Pavilion dv6-1350ex Cena. 74.990 din (sa PDV-om)
Intel Core2Duo T6600 2.2GHz 2MB FSB800, 3GB DDR3 1066MHz, 320GB SATA 7200rpm, 15,6" LED HD BrightView, ATI Mobility Radeon HD4650 1GB DDR3, 6-celijska litijum-jonska baterija, Windows 7 home preimum

ASUS K52JR-SX028V Core i5 Cena 78.990 din (sa PDV-om)
Intel Core i5-430M 2.26GHz (2.5GHz TurboMode, 3MB L3 Cashe), 4GB DDR3, 500GB SATA 5400rpm, 15,6" LED HD BrightView, ATI Mobility Radeon HD5470 1GB DDR3, 6-celijska litijum-jonska baterija, Windows 7 home premium

Bukvalno je sve ostalo isto (bluetooth, card reader, USB, AudioOut, MicIn, LAN, Analogni VGA, HDMI, Web camera sa mikrofonom) sem sto HP ima i jos eSATA, FireWire (IEEE 1394) i daljinski upravljac

Razlika u ceni nije nesto, medjutim, ocigledna je razlika u konfiguraciji. (Oba racunara za takvu konfiguraciju i nisu nesto skupa????) Sta bi moglo da `drzi` cenu HP pavilion-u. Ime? Dizajn?(dizajn je daleko bolji kod HP-a, sto se mene tice) Ovako generalno sta bi ste izabrali HP ili ASUS? Ili HP-u mozda dizu cenu ovi dodaci (eSATA itd. ili ne daj boze daljinski :D) Ponovicu, po meni cena za ovakve konfiguracije je dosta `jeftina` u odnosu na mnoge modele na nasem trzistu. Cak mi je i cudno za ovaj ASUS da toliko kosta, ovamo su naveli da je to prvi laptop kod nas sa i5 procesorom? Trazim `best buy` laptop.
 
HP Pavilion dv6-1350ex Cena. 74.990 din (sa PDV-om)
Intel Core2Duo T6600 2.2GHz 2MB FSB800, 3GB DDR3 1066MHz, 320GB SATA 7200rpm, 15,6" LED HD BrightView, ATI Mobility Radeon HD4650 1GB DDR3, 6-celijska litijum-jonska baterija, Windows 7 home preimum

ASUS K52JR-SX028V Core i5 Cena 78.990 din (sa PDV-om)
Intel Core i5-430M 2.26GHz (2.5GHz TurboMode, 3MB L3 Cashe), 4GB DDR3, 500GB SATA 5400rpm, 15,6" LED HD BrightView, ATI Mobility Radeon HD5470 1GB DDR3, 6-celijska litijum-jonska baterija, Windows 7 home premium

Bukvalno je sve ostalo isto (bluetooth, card reader, USB, AudioOut, MicIn, LAN, Analogni VGA, HDMI, Web camera sa mikrofonom) sem sto HP ima i jos eSATA, FireWire (IEEE 1394) i daljinski upravljac

Razlika u ceni nije nesto, medjutim, ocigledna je razlika u konfiguraciji. (Oba racunara za takvu konfiguraciju i nisu nesto skupa????) Sta bi moglo da `drzi` cenu HP pavilion-u. Ime? Dizajn?(dizajn je daleko bolji kod HP-a, sto se mene tice) Ovako generalno sta bi ste izabrali HP ili ASUS? Ili HP-u mozda dizu cenu ovi dodaci (eSATA itd. ili ne daj boze daljinski :D) Ponovicu, po meni cena za ovakve konfiguracije je dosta `jeftina` u odnosu na mnoge modele na nasem trzistu. Cak mi je i cudno za ovaj ASUS da toliko kosta, ovamo su naveli da je to prvi laptop kod nas sa i5 procesorom? Trazim `best buy` laptop.

HP ima manji ali brzi HDD i to je po meni prednost, takodje ima jacu graficku kartu i to dosta jacu. Procesor je bolji kod Asusa ali ne nesto pretjerano da uspjeva da nadoknadi ove nedostatke HDD-a i graficke, i 1gb rama vise, sto u HP mozes uvijek ubaciti.
Takodje HP ima i eSATA prikljucak koji ce ti uvijek dobro doci ako budes kopcao neki externi HDD.
Dizajn je na strani HP, kao i sam kvalitet Pavilion serije.
 
Asus ima napredniji procesor i ploču. Grafika je takođe nešto bolja kod Asus-a za directX 11 podršku, same perfomanse grafičkih karata su bezmalo iste.
Međutim HP je kao celokupan aparat daleko funkcionalniji, lepši i svakako tiši. Takođe izgled HP-a ne treba komentarisati.
Navede cene nisu baš male, naročito za navedeni HP. Po meni Best Buy u kategoriji 650-700€ je svakako ovaj model:
http://www.coral.rs/proizvodi/laptopovi/hp-pavilion-dv6-1285es-vr985ea
Jeste da ima nešto slabiju grafiku ali ono za šta nam Laptop inače služi više je nego samo dobar.
 
Hvala. Recimo da sam ze zaljubio u `pavilion`. Jeste ovaj lap top ima mnogo bolji procesor ali ovaj prvi ima mnogo bolju grafiku. E sad dolazi tu pitanje za sta je potreban laptop. Sve ostalo je bukvalno isto. Sem sto ne bih belu boju (a mozda bih kad bi video uzivo). Razlika je 10000 din. Ali ovaj prvi ima windows 7 a ovaj ima vistu. Onda i graficka kartica ja mislim da dosta dize cenu samog lap topa bilo kojeg. Ali i trebao bi i procesor. Generalno mislim da je cena ista kad uporedimo performanse.
Pitanje: na sajtu notebookcheck: kod procesora da li ove pozicije procesora su rankovi procesora (od najboljeg do najgoreg)? I ovamo kod grafickih kartica ove brojke sto stoje dole uz karticu 12543 za ATI HD4650 i npr ATI HD5470 ili za ovaj ATI HD 4530 6217 znace isto tako da je ati hd4650 duplo bolja od ove hd 4530 (mada vidim da je za citavu klasu hd4650 bolja
 
E sad kazite mi da li razliku od 11000 din opravdava jedina razlika izmedju procesora intel Core2Duo T9600 2.8GHz i Intel Core2Duo T6500 2.1GHZ. Postoji jos razlika hard diska 250 GB kod jeftinijeg i 320 GB kod skupljeg modela (da li neko zna koliko je obrtaja u minuti ovih hard diskova??)

To su racunari HP Pavilion dv6-1285es kosta 64900 rsd
http://www.coral.rs/proizvodi/laptopovi/hp-pavilion-dv6-1285es-vr985ea

i HP Pavilion dv6-1215ss kosta 53500 rsd
http://www.coral.rs/proizvodi/laptopovi/hp-pavilion-dv6-1215ss-vj822ea
 
Hvala. Recimo da sam ze zaljubio u `pavilion`. Jeste ovaj lap top ima mnogo bolji procesor ali ovaj prvi ima mnogo bolju grafiku.

Koliko bolju i za šta, to bi pre svega trebalo da navedeš.


Sem sto ne bih belu boju (a mozda bih kad bi video uzivo). Razlika je 10000 din. Ali ovaj prvi ima windows 7 a ovaj ima vistu.

Beli je otkrovenje, otkako je stigao daleko više se prodaje od crnog ili srebrno crnog. Beli poklopac i tastatura daleko bolje idu uz srebrnu lajsnu, dno i okvir ekrana su crni što mu opet daje nešto... ali tu si u pravu - treba ga videti. Što se OS-a tiče, pogledaj na Microsoft sajtu, Vista je odavno mrtva te se uvek može preinstalirati Win 7 preko nje (naravno u klasi) tako da je i sa time zvanično obeležen kraj agonije Viste.



I ovamo kod grafickih kartica ove brojke sto stoje dole uz karticu 12543 za ATI HD4650 i npr ATI HD5470 ili za ovaj ATI HD 4530 6217 znace isto tako da je ati hd4650 duplo bolja od ove hd 4530 (mada vidim da je za citavu klasu hd4650 bolja

Kao što rekoh - definisati za šta nam treba notebook. Mnogi su uzimali notebookove za igranje ali im nešto i nisu obavili posao kako treba...
 
Ja sam zainteresnovan za dv6-1410, i nashao sam ga za 67,000din ali sad se pojavio i dv6-2120, kao i dv6-1285, shta vi mislite sta bi bilo najbolje, recimo da cu igrati na njemuy po neku igru, u principu treba mi kao dobra zamena za desktop na duze staze, vas savet, aleksejcrt, shta si ti odlucio?? hvala u napred...
 
Uzeo sam hp dv6-1270ss c2d p8700 2.5GHz, 4gb rama, ati radeon hd4650. Bele je boje i stvarno je mnogo lepsi od crnog. Platio sam 61000. Nisam ga jos istestirao do kraja. Veoma je zanimljiv ima gore `dugmice` osetljive na dodir za pojacavanje tona, mute i wireless. Ima dugme za iskljucivanje mouse pada (kako se vec zove) Ima i daljinski sto je jako korisno, sa windows media centrom programom je extra. Koliko sam gledao po forumima zameraju mu neke gluposti koje se jedino pod lupom mogu uociti. Pricalo se da greje dosta i to nije uopste tacno. `Prva liga`
 
Uzeo sam hp dv6-1270ss c2d p8700 2.5GHz, 4gb rama, ati radeon hd4650. Bele je boje i stvarno je mnogo lepsi od crnog. Platio sam 61000. Nisam ga jos istestirao do kraja. Veoma je zanimljiv ima gore `dugmice` osetljive na dodir za pojacavanje tona, mute i wireless. Ima dugme za iskljucivanje mouse pada (kako se vec zove) Ima i daljinski sto je jako korisno, sa windows media centrom programom je extra. Koliko sam gledao po forumima zameraju mu neke gluposti koje se jedino pod lupom mogu uociti. Pricalo se da greje dosta i to nije uopste tacno. `Prva liga`



Sto se grejanja tice nemoras da brines bar se meni nije desavalo Ni na dv6seriji ni Sada na DV7-2005/3003

Nemaju neke mane posebne ali nemoj da te iznenadi ti gore dugmici touch da kada ih pritisnes da ne reaguju(neznam zasto ali se desava od 100kompa bar jedno 15 imaju tu manu,ti jednostavno iskljuci iz struje izvadi bateriju i sacekaj 5min,posle toga radi super(meni se to desilo jednom-komp je bio star 6meseci).

I moj ti je savet idi na www.hp.com u sdekciju software driver nadji tvoj model i instaliraj drivere pa skoro sve (posebno onaj za memory card reader )
 
Poslednja izmena:
meni u toku dana treba da stigne ovaj asusov, naso sam ga za 65000 , sa operativnim (vista 64-bita), a moja dva druga su se kladila medjuosbno : da li cu moci da poteram crysis na high

ATI Mobility Radeon HD5470 je graficka iz nize srednje klase (sabirnica je 64-bitna) i mozemo je uporediti sa Nvidia 8600M GT sto znaci da ces Crysis moci da igras na low postavkama,eventualno na medium ali na high postavke zaboravi.
Ako vec hoces da furas Crysis na high onda ti treba makar graficka iz grupa kao sto su Nvidia 9800M serije ili ATI-jeve 4800 serije.
 

Back
Top