Krecenje

Kako ko, neko odma oguli taj deo, pregletuje, namaže masnom farbom, neko naknadno... To ti je čarolija tog zanata, zato neki majstori odma naplate trostruko kad vide rupu od stana pa nek ide život :lol:

Da vidiš tek kako je u staroj gradnji zanimljivo krečiti piii. Malomalo pa izleti neka fleketina :mrgreen:
 
ma pitam se da li to mora sa masnom farbom? koliko shvatih kolegu na posle ne mora-da je malo sastrugano pa izgletovano pa sstavljena podloga pa prekreceno...tada ne bi morala masna farba?

majstor je sada samo stavljao podlogu pa prekrecio..nije pregletovao te delove (fleke su od vode skoro sve)
 
ma pitam se da li to mora sa masnom farbom? koliko shvatih kolegu na posle ne mora-da je malo sastrugano pa izgletovano pa sstavljena podloga pa prekreceno...tada ne bi morala masna farba?

majstor je sada samo stavljao podlogu pa prekrecio..nije pregletovao te delove (fleke su od vode skoro sve)

Mora tu gde su fleke ( uzmeš Fasakril recimo) ali preko njega posle gletuješ i krečiš.

Fleke od vode i dimnjaka sve drugo probiju


http://www.pulena.net/Kategorije/Spoljašnji-zidovi/fasakril-beli.html
 
sta raditi sa mrljama koje izbijaju posle krecenja? da li je greska majstora sto nije sastrugao pa to izgletovao i okrecio? majstor sad predlaze fasakril akril..tj masnu farbu ako sam dobro razumeo? a posto ima toga i u spavacoj i dnevnoj sobi to mi se bas ne svidja...ajd za kupatilo i kuhinju i ok donekle...


dakle sta raditi? jer greska majstora sto je mislio da ce dovoljno biti podloga pa krecenje poludisperzijom da se izgube te fleke(fleke su inace uglavnom stari tragovi curenja vode iz cevi...)


Guljenje farbe i gleta, i zatim novi sloj gleta, ako je od vode, ne bi trebalo vise da se vidi. Drugo resenje je opet guljenje, pa da se taj deo premaze akrilnom bojom za fasadu, pa glet i farbanje.
 
Guljenje farbe i gleta, i zatim novi sloj gleta, ako je od vode, ne bi trebalo vise da se vidi. Drugo resenje je opet guljenje, pa da se taj deo premaze akrilnom bojom za fasadu, pa glet i farbanje.

Tako nekako, ja sam se proletos ubio oko odžaka, gletuj odma probije, okreči, odma probije... 5 ruku i još malo je progledavalo al zabole me. Ima fora i sa kiselinom al bolje je sa masnom farbom.

Prvo probaš tako što oguliš do maltera problematično mesto pa pregletuješ, trebalo bi da drži vodu.

Vrlo je nesiguran posao sa tim starim stanovima, nije greška majstora, to se rešava u hodu.
 
Dakle dve solucije bi bile resenje za te stare fleke od vode,ako sam dobro razumeo?:

1. guljenje stare farbe i gleta, pa zatim nov sloj gleta i onda krecenje preko toga
2.a eventualno drugo resenje je da guljenje pa premaz akrilnom bojom za fasadu pa glet i farbanje

ovo prvo resenje mi se vise svidja-nisam znao da preko akrilne boje moze glet da ide? a tu onda zid uopste "ne dise"?
 
To sa disanjem zidova je glupost. Cuo sam razne gluposti na tu temu, tipa, zidovi ne treba da se gletuju jer ne mogu da disu, itd. Na svakoj kantici farbe, gleta i slicno, pise da je materijal paropropusan, tako da nema ni reci o tome da zidovi "nedisu". Druga varijanta sa akrilnom bojom je sigurnija.
 
Dakle dve solucije bi bile resenje za te stare fleke od vode,ako sam dobro razumeo?:

1. guljenje stare farbe i gleta, pa zatim nov sloj gleta i onda krecenje preko toga
2.a eventualno drugo resenje je da guljenje pa premaz akrilnom bojom za fasadu pa glet i farbanje

ovo prvo resenje mi se vise svidja-nisam znao da preko akrilne boje moze glet da ide? a tu onda zid uopste "ne dise"?

Samo druga solucija je sigurna
 
Apsolutno druga solucija ali se nikad ne zna kakva je fleka dok se ne prekreči tako da nema razloga da okrivljuješ majstora ili sumnjaš ;)

E da, nadam se da ti preko pukotina stavlja mrežicu jer će opet popucati. Ja kupio, debljine 4-5 cm samolepljiva, jednostavna za rad ma fantastična - posle 5 godina kao novo!

HgetImage4List.ashx
 
Poslednja izmena:
To se zove bandaz traka. Ako je malter mnogo ispucao krpez varijanta je da se samo nabaci lepak za stiropor i mrezica, a ona prava je da se malter obije i da se premalterisa ili odradi rigipsom. Pukotine mogu da se popunjavaju i akrilnim kitom, samo se on mnogo sporo susi.
 
Samo da javim da sam uspela da okrečim zid i hvala svima na savetima. Dakle malterisan be gletovanja - dve ruke gušće podloge, zatim bela i na kraju sam stavila fasadnu toniranu boju.

WP_001713.jpg
WP_001848.jpg
 
To se zove bandaz traka. Ako je malter mnogo ispucao krpez varijanta je da se samo nabaci lepak za stiropor i mrezica, a ona prava je da se malter obije i da se premalterisa ili odradi rigipsom. Pukotine mogu da se popunjavaju i akrilnim kitom, samo se on mnogo sporo susi.

vec je stavljen rigips..ne znam da li se razumemo

dakle skinuta su vrata od terase i stavljenaj rigips ploca na mestu gde su bila vrata..sad se na spoju rigipsa i zida pojavljuje pukotinice...i sad je tu resenje da se stavi mrezica i da se prekreci?


ps
generalno tamo gde je probijala boja-reseno je sa jos jednom ili dve ruke krecenja tih delova i sada je ok
 
Tu je odmah trebao da stavi mrežicu, na spoju gipstable i štoka od vrata ili zida, tu će uvek da radi. Nekad pukne odmah a nekad posle godinu dana ali uvek naprsne :)
 
Samo da javim da sam uspela da okrečim zid i hvala svima na savetima. Dakle malterisan be gletovanja - dve ruke gušće podloge, zatim bela i na kraju sam stavila fasadnu toniranu boju.

Pogledajte prilog 298775 Pogledajte prilog 298776


Nije lose :D

- - - - - - - - - -

vec je stavljen rigips..ne znam da li se razumemo

dakle skinuta su vrata od terase i stavljenaj rigips ploca na mestu gde su bila vrata..sad se na spoju rigipsa i zida pojavljuje pukotinice...i sad je tu resenje da se stavi mrezica i da se prekreci?

ps
generalno tamo gde je probijala boja-reseno je sa jos jednom ili dve ruke krecenja tih delova i sada je ok

Razumemo se. pukotina treba da se obije dok se ne dodje do gips ploce i da se zatim popuni rigips ispunom i pobavezno da se nalepi traka. Onda ide glet preko toga i tek onda krecenje. Pozeljno je da se ivice rigibsa obore pod uglom od 45 stepeni, radi lakseg popunjavanja i izbegavanja ispupcenja.
 
a da li je moguce da se tu pojavi pukotina iako je stavljena mrezica? majstor mi tvrdi da je tu stavio mrezicu preko toga i da se pojavljuje te pukotinice iako je tu mrezica....jel to moguce?

po majstoru to kao nije bas strasno(sad posto vec par dana radi popravke posle krecenje pretpostavljam da mu je svega dosta- ali sta da mu radim kad je inicijalno lose bilo uradjeno. cak je i on sam priznao da je lose. a i ja sam zvao nekog poznanika takodje majstora koji je isto rekao da je lose uradjeno inicijalno...tako da ne znam da li je majstor podceni stanje zidova ili sta vec,ali posle prvog krecenje izbijala je zuta na dosta mesta,a bogami bilo je delova koje nije izgletovao i delova gde kao da inicijalno nije bilo dobro okreceno...).

ono sto se sada vidi su malene pukotinice preko kojih se prakticno ocrtavaju vrata..tj kad se pogledaju pukotinice moze jasno da se pretpostavi da su tu bila vrata...pretpostavljam da ne preterujem ako ocekujem da tih pukotinica nema? takodje stvarno nisam cepidlaka, tamo gde su manja ispupcenja ili udubljenja u zidu nisam mu nista rekao..takodje sad posle opravki iako je sve belo uglavnom vidi se da je negde bela boja jaca a negde slabija..najcesce kod prelaza plafona i zida...
 
U vrlo retkim slučajevima mada je on pre žurio da odradi posao, app sistem... Ja kada sam renovirao stan, od mene su majstori izlazili četvoronoške plačući od muke što su se zajebali u proceni :lol:
 
i ja sam pretpostavio da je razlika svetlije-tamnije belo u tome sto boja nije ravnomerno nanesena...izgleda da sam dobio loseg majstora koji se predstavljao da je dobar,zar ne?..iz ovog razgovora sa vama to izvlacim...
to bi se ispravilo novim slojem poludisperzije?iako necu to sad da trazim od njega...to ce ostati tako verovatno:(

ali ovo sto puca na sastavu rigipsa,stoka od vrata i zida...to mi vec vise smeta...posto sam mu ja juce rekao za tu samolepljivu traku-on je rekao da je stavio obicnu traku i to preko tog dela gde dolazi do tih pukotinica...
 
Stavio običnu traku, to prvi put čujem, samolepljiva je samo jednostavnija za rad dok one sve imaju istu funkciju - da armiraju spoj kako nebi došlo do pucanja. Evo ja sam u jednom delu stana koji je dnevna soba i što bi se reklo - najbitnije, stavljao traku i nigde nema jedne pukotine dok sam drugi deo stana koji je manje bitan radio bez - i tu su se pokazale pukotine tačno na onim mestima gde su i pre bile.
Znači nije stavljao traku.

U vezi krečenja, problem je kod toniranih zidova što se svaka naknadna dorada jako primećuje. Mora uvek ceo zid da se prekreči barem jednu ruku. Da si radio belu boju, ništa se nebi videlo.

Iskreno, za tu lovu što ti radi, to je više nego dobro. Onaj kome je samo cena bitna uvek najebe u vezi bilo kog posla.
 
pa nije mi bitna samo cena. Hteo sam da okrecim i da sredim to. On covek dosao i rekao cenu. Ako je znao da je problematicno sto nije trazio vise..Posto ga znam od ranije nisam ni gledao dalje.Da je rekao da ima problema da ce trebati vise posla i da ce kostati vise ne bih se bunio takodje...tako da nisam odlucio na osnovu cene(cak je i on sam rekao da ima jeftinijih ali da je on pedantan i da je nesto skuplji...). A ja licno stvarno nisam znao da ce biti problema.Valjda bi majstor treba da oceni kako ce ici, koliko ima posla i koliko treba da trazi para..da je rekao i duplo visu cene uz obrazlozenje sta sve mora da se radi prihvatio bih...ovako je ostalo da je jedan dan sve pripremao a drugi dan ceo stan (imao je jednog pomocnika) okrecio za oko 5-6 sati..vec samo to vreme mi bilo prekratko, posebno zbog tih problema sa flekama od vode,,,

inace kupili smo obicnu mrezu,neka 2-3 km..tako da bi trebala da je ona preko cele rigips ploce.... jedino sam ja pomislio da je mozda stavio samo preko rigips ploce mrezicu, tj da nije preko spojeva i da zato puca(na osnovu onog sto ste rekli+na osnovu poznanika koji je bio kod mene i pogledao kako to izgleda).

zid je inace bele boje na kraju. Nismo menjali boju. tako da je sve belo ali se vide razlicite "bele"..tacno od tog krpljenja sto kazes...i sto kod krpljenja nije krecen ceo zid...
 
Poslednja izmena:

Back
Top