Zašto ne sapunom?

Truman

Elita
Poruka
22.709
Reče mi davno ortak kako za brijanje koristi jedino sapun ( uz žilet:D) i kako ne stavlja one pene...Pre par dana silom prilika ostadoh bez pene pa probah sapun. Prijatno sam se iznenadio lakoćom brijanja. Kao da više omekšava dlaku od onih markiranih pena...Pa mi više nije ni jasno je l to neka ''brijačka mafija'' ili šta, ali ZAŠTO NE KORISTIMO SAPUN ZA BRIJANJE?
 
Znam neke koji koriste "sapune za brijanje" (valjda se tako zove), a nisu cicice iz proslog veka koje tesko menjaju navike :lol:.

Verovatno da bi mnogo toga kupljenog mogli zameniti necim jednostavnijim, jevtinijim mozda i zdravijim, ali dobra reklama (delom i neznanje jer...gde mozemo sve znati...) je cudo :D.
 
Najveci problem kod sapuna jesu cetke za nanosenje sappuna na lice jer vremenom postaju steciste bakterija. S druge strane dok se 'umuti pena' treba neko vreme a ove pene iz bocica su mnogo brza resenja. Inace meni sapun cak lepse mirise.
 
Zato što je za nanošenje gel-a ili pene potrebno manje od deset sekundi.
Brijanje nije nešto što radimo iz zadovoljstva pa da "uživamo u trenutku".Barem ja ne.Što brže i efikasnije.
 
Poslednja izmena:
Sapun, pasta, pena,pena u tubi, gel...

Sapun se nanosi kao i sapun, znaci ne peni puno....treba 10s.
Ako stavljas vise, onda vise peni, a ako stavljas manje onda se brze susi...
Ako se brijes u 3 poteza, onda ti sve jedno...ako se brijes i imas sta da brijes , onda ti treba vise sapuna, pa se svede na penu....
Ako je ostra brada, stariji covek, cesce brijanje itd...onda ti treba vise sapuna da bi vise omekla...
Obavezan ostar brijac....

Vise sapuna = umucen sapun, tj pena od sapuna....

Kad je tuplji zilet, brijac, bolje je koristiti gel, penu u tubi od sapuna...
Za one bez mutilice, sapun , gel ili pasta su resenje brzo, ako im nije tvrda brada...
Ako jeste, onda ostaje pena u tubi, gel....

I eto ti zasto....cim ne mislis da mutis a imas jaku bradu , spala knjiga na dva slova...
Srednja brada , na tri slova,
slaba brada , sva slova....

Za kozu je najzdraviji sapun, iako ph nije jonson....pena u tubi se moze kvariti, moze i ovako pena....
Ne znam za gel...
Nije najmanje iritantan, ali mi se cini da ljudi misle da nesto sto manje iritira jeste i najbolje za coveka...
A to nije tacno....mozda za glatkocu , ali ne i za zdravlje cele koze kao tkiva...
 
Reče mi davno ortak kako za brijanje koristi jedino sapun ( uz žilet:D) i kako ne stavlja one pene...Pre par dana silom prilika ostadoh bez pene pa probah sapun. Prijatno sam se iznenadio lakoćom brijanja. Kao da više omekšava dlaku od onih markiranih pena...Pa mi više nije ni jasno je l to neka ''brijačka mafija'' ili šta, ali ZAŠTO NE KORISTIMO SAPUN ZA BRIJANJE?

Jednostavno: sa penama je brze!
 

Back
Top