NOVI PATRIJARH

Ovako na prvi pogled, izgleda da su episkopi dobro izabrali, a i izgleda mi kao da je dobar covek, a i pametan, jedino mi je krivo to sto ima 80 godina....

Ali gledajte sad ovo, mnogo je simbolicno to da je valjda ove godine 1700 godina od kad je Rimski car Konstantin legalizovao hriscanstvo, a verovali ili ne rodni grad cara Konstantina je Nish, a ujedno je ove godine izabran srpski patrijarh koji je takodje nishlija :D
 
Ovako na prvi pogled, izgleda da su episkopi dobro izabrali, a i izgleda mi kao da je dobar covek, a i pametan, jedino mi je krivo to sto ima 80 godina....

Ali gledajte sad ovo, mnogo je simbolicno to da je valjda ove godine 1700 godina od kad je Rimski car Konstantin legalizovao hriscanstvo, a verovali ili ne rodni grad cara Konstantina je Nish, a ujedno je ove godine izabran srpski patrijarh koji je takodje nishlija :D

Ali, rođen je u okolini Čačka, čini mi se...?
 
Kako prenosi online izdanje današnjeg Blica novoizabrani patrijarh srpski Irinej upitan šta bi poručio Srbima na Kosovu, kazao je da „jedina poruka jeste da se mole Bogu da im da hrabrosti, snage i sile da izdrže u tom stanju u kojem se nalaze, a koje je krajnje nesigurno i teško".

- Oni su postali manjina u sopstvenoj zemlji. A sa druge strane, mi znamo šta je otprilike filozofija i psihologija islama. Oni kada su u manjem broju umeju da se ponašaju i da budu korektni. Kada postanu ravni po broju, onda oni već dižu glavu, a kada postanu nadmoćni i superiorni, čine pritisak ili da se isele ili da se priđe njima. To je filozofija islama. Zato je jako teško tim ljudima koji žive nesigurnim životom - veli srpski patrijarh.:klap::klap:

BRAVO!!! Ako nastavi sa ovakvim izjavama možda uspe da me uveri da se vratim u pravoslavlje. :whistling:
 
tresla se crna gora - rodio se niš!
p.s. mislim da patrihajrh ima previše godina...i da je bezveze i netaktično rekao to što je rekao za muslimane...ne znam šta mu je to trebalo????

Ma jok...nije se rodio Nis niti bi trebalo da se tresla CG. Cist politicki potez....koliko sam kasnije razgovarao sa ljudima, politicki gledano...on je bio najbolja opcija medju kandidatima. Amfiloha nisu smeli da pomeraju odozdo.
A kasno sam saznao za njegovo postavljanje jer se nisam interesovao....mislim, bas me briga ko je na celu SPC-a....
Nisam cuo sta je rekao za muslimane jer sam se trudio da ne cujem....opet, to sto je rekao, stvarno je i mislio. Ali, izvinio se covek na kraju kako cujem....kao da je bitno...steta je nacinjena. Kad povuces potez, nema nazad....posledice dela idu napred. Zaleteo se covek malo prerano...napipao vlast pa misli da sada moze kroz zid....ali cvrc.
 
Ma jok...nije se rodio Nis niti bi trebalo da se tresla CG. Cist politicki potez....koliko sam kasnije razgovarao sa ljudima, politicki gledano...on je bio najbolja opcija medju kandidatima. Amfiloha nisu smeli da pomeraju odozdo.
A kasno sam saznao za njegovo postavljanje jer se nisam interesovao....mislim, bas me briga ko je na celu SPC-a....
Nisam cuo sta je rekao za muslimane jer sam se trudio da ne cujem....opet, to sto je rekao, stvarno je i mislio. Ali, izvinio se covek na kraju kako cujem....kao da je bitno...steta je nacinjena. Kad povuces potez, nema nazad....posledice dela idu napred. Zaleteo se covek malo prerano...napipao vlast pa misli da sada moze kroz zid....ali cvrc.

ma neka je rekao:lol:
jedva chekam da vidim te posledice
:roll:
hoce li Turci ponovo da nas okupiraju na pola milenija?:roll:
da ne puste BinLadena na nas?
 
ma neka je rekao:lol:
jedva chekam da vidim te posledice
:roll:
hoce li Turci ponovo da nas okupiraju na pola milenija?:roll:
da ne puste BinLadena na nas?

:D:D:D Jel znas da sam znao da ces da me citiras??? :per::per::per:
Pisem i razmisljam: "Nema sanse da ostane imuna na ovaj post morace nesto da kaze".
Ej, pa posledice ne moraju odmah da budu uocene. Muslimani nece zaboraviti ono sto su culi. Talozi se to....jedno po jedno...pa onda to ispliva jednog dana. Sama ta njegova izjava i nema neki znacaj....ali se nakupe stvari....sto kazu: "Zrno po zrno pogaca".
 
zar reakcije islamskih vodja nije samo potvrdila patrijarhovu izjavu???
Jusufspahic je u Beogradu(dakle muslimani su u manjini) i poneo se korektno
Zukorlic je u Raskoj (muslimani u mnogo vecem broju) i ponasa se usiljeno
 
zar reakcije islamskih vodja nije samo potvrdila patrijarhovu izjavu???
Jusufspahic je u Beogradu(dakle muslimani su u manjini) i poneo se korektno
Zukorlic je u Raskoj (muslimani u mnogo vecem broju) i ponasa se usiljeno

ma, u redu je, bre...čak i da je istina to što je rekao (lično nemam ništa protiv te njegove izjave, ali mi smeta što njegova reč ima veliku težinu i nije lepo to odmerio, nije shvatio da može da bude izvučen iz konteksta...ili je shvatio, ali ga je baš briga?) - ipak je to guranje prsta u oko...kada nama neko gurne prst u oko i mi odma' krećemo da se žalimo...:dontunderstand:
 
ma, u redu je, bre...čak i da je istina to što je rekao (lično nemam ništa protiv te njegove izjave, ali mi smeta što njegova reč ima veliku težinu i nije lepo to odmerio, nije shvatio da može da bude izvučen iz konteksta...ili je shvatio, ali ga je baš briga?) - ipak je to guranje prsta u oko...kada nama neko gurne prst u oko i mi odma' krećemo da se žalimo...:dontunderstand:

ne znam zashto je to rekao ali sam sigurna da postoji razlog,ako ne namerni a onda videcemo-pa islamske vodje na Balkanu prizivaju Tursku da 'obezbedi stabilnost",koja je to ironija-Srbi koji su primili Islam umislili da su Turci???
 
ne znam zashto je to rekao ali sam sigurna da postoji razlog,ako ne namerni a onda videcemo-pa islamske vodje na Balkanu prizivaju Tursku da 'obezbedi stabilnost",koja je to ironija-Srbi koji su primili Islam umislili da su Turci???

исто и са католицима - покатоличили да би избегли јасеновац се па умислили да су рвати
 

Back
Top