Hm, nekako mi se cini...

Šakal

Elita
Poruka
17.385
... da je ateizam za sekundicu blizi Bozi ako ovaj uopshte i postoji.
Elem, pajz sad...

Mrznja na sve strane...a svaki vernik veruje u svog Bozu samo ga drugachije zove...
E sad, tu imamo i ove ateiste... ljudi ne veruju ali i ne mrze, svi su im isti a ljude dele na dobre i loshe bez obzira kom se Bozhi mole...
Sad, ako Bozha ozgo posmatra situejshn... ondak je ateistima raj zagarantovan...z:mrgreen:
Poenta je tu nedje, sam treba da se pronadje... z:mrgreen:
Aj uzdravlje, odo ja sad da uzorem njivu pa cu se vrnem malo kasnije... kad pokosim detelinu... z:poz:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Au.... cek... sada ces da osetis pravu ljubav pravih vernika... Sve si pogresno shvatio.... Oni su ti puni ljubavi toliko da to pocinje da lici na mrznju... Ajd i ja da se objasnim....
Znas ono kad nekog toliko volis da mu zelis da toliko propadne u zivotu samo da bi mu pomogao. E takvi su ti vernici :):):):)
 
Au.... cek... sada ces da osetis pravu ljubav pravih vernika... Sve si pogresno shvatio.... Oni su ti puni ljubavi toliko da to pocinje da lici na mrznju... Ajd i ja da se objasnim....
Znas ono kad nekog toliko volis da mu zelis da toliko propadne u zivotu samo da bi mu pomogao. E takvi su ti vernici :):):):)

Hm, mislish ono... nek komshiji rikne krava, tele i josh poneshto... i nek mu se ako je ikako moguce urushi bunar... u sred sushne godine... z:mrgreen:
 
Krajnje si neobavešten.
Ateisti su puni ravnodušija, jošte prezrenija prema rišćanima, aktivni mrzitelji na boga i sluge su sotonine. Još su naklonjeni blagoutrobiju i srebroljubiju kromje svih ljudi.

Ateisti se prepoznaju po tome da na odru samrtnom zazivaju boga, a bog neće da se javi. U unutrašnjosti svojoj su pak operisani od svega što se može hirurškim zahvatom ukloniti. Nemaju ni dušu ni slepo crevo, a ponekom i bubreg zafali. Nemaju ni treće oko kojim se vidi ono što niko ne vidi, ne znaju ništa što rišćani znaju, a znaju ono što bi svaki rišćanin mogao znati da je učio.

E, taki su ti oni, ateisti. Da znaš.
 
чек дер, стани...па ја баш осећам нешто гадно према гласним верницима...мада и нисам пунокрвни атеиста...запретено је ово мајкуму
 
Hm, mislish ono... nek komshiji rikne krava, tele i josh poneshto... i nek mu se ako je ikako moguce urushi bunar... u sred sushne godine... z:mrgreen:

Ne mislim na to... mislio sam na "nek komsiji rikne krava, tele i jos ponesto.... i nek mu se ako je ikako moguce urusi bunar... u sred susne godine... da bih mu ja, jer ga mnogo volim, dao mleko svoje krave, meso svog teleta i jos nesto od neceg drugog :)... a i vodu cu iz svog bunara da mu dam, jer ga mnogo volim.... Samo nek mu crkne sve to"
Znaci... vise uopste ne deluje zanimljivo kada treba ovako da se razradi... :)

Za ove zle ateiste se slazem sa Zazijavalom :)
Jednom tako jedan ateista nije hteo da zapali svecu jednom dedi kad je umro, kao zato sto je ateista i zbog toga je deda otisao u pakao, a svi su znali da taj ateista ustvari nije ni voleo tog dedu. Znaci nije hteo da mu upali svecu jer ga je mrzeo i hteo da deda gori u paklu...
 
Ne mislim na to... mislio sam na "nek komsiji rikne krava, tele i jos ponesto.... i nek mu se ako je ikako moguce urusi bunar... u sred susne godine... da bih mu ja, jer ga mnogo volim, dao mleko svoje krave, meso svog teleta i jos nesto od neceg drugog :)... a i vodu cu iz svog bunara da mu dam, jer ga mnogo volim.... Samo nek mu crkne sve to"
Znaci... vise uopste ne deluje zanimljivo kada treba ovako da se razradi... :)

Za ove zle ateiste se slazem sa Zazijavalom :)
Jednom tako jedan ateista nije hteo da zapali svecu jednom dedi kad je umro, kao zato sto je ateista i zbog toga je deda otisao u pakao, a svi su znali da taj ateista ustvari nije ni voleo tog dedu. Znaci nije hteo da mu upali svecu jer ga je mrzeo i hteo da deda gori u paklu...

z:mrgreen:
 
Ukoliko si izabrao da se krijes od te grupice ljudi, i stalno izmisljas nove nacine da ostanes sakriven, onda ne bi imao prava da se ljutis.

Hmmm... pa moje skrivanje je jednako i za tu grupu ljudi, tj. nas z:mrgreen: , kao i za vernike... ali su me oni ipak otkrili (dodushe svako na svoj nachin al' bolje ishta nego nishta z:mrgreen:), a ateisti (tj. mi) ne. Tako da cenim da su mu ipak oni drazi... z:)
 
Poslednja izmena:
Hmmm... pa moje skrivanje je jednako i za tu grupu ljudi, tj. nas z:mrgreen: , kao i za vernike... ali su me oni ipak otkrili (dodushe svako na svoj nachin al' bolje ishta nego nishta z:mrgreen:), a ateisti (tj. mi) ne. Tako da cenim da su mu ipak oni drazi... z:)
Ondak ukoliko ti je to najbitnije kod izbora tvojih sledbenika, zalim slucaj ali ja odo kod drugara sa rogicima i bradicom. z:mrgreen: Nije mi bas zelja da celu vecnost provedem sa bogom koji jedino sto zeli jeste da ga ljudi obozavaju! z:p
 
Meni nije jasno..ali zaista...da smatrate (mislila sam da se zezate) da tim i takvim simplifikacijama koje se mogu videti
u ovih desetak postova, možete da umanjite veličinu, vrednost nečega kao što je vera...
Ako je to ateizam onda...stvarno ne znam...z:D
 
Ma jock, to je ono hristijansko... kako mali peritza zamishlja Bozu... onaj pravi Boza je faca i on je sigurno iznad situacije...z:mrgreen:

Ne znam, meni deluje prilichno kao... mi. z:D Znash ono, sujeta ovo-ono... z:lol:

Ondak ukoliko ti je to najbitnije kod izbora tvojih sledbenika, zalim slucaj ali ja odo kod drugara sa rogicima i bradicom. z:mrgreen: Nije mi bas zelja da celu vecnost provedem sa bogom koji jedino sto zeli jeste da ga ljudi obozavaju! z:p

Pa dobro, shta ti ja mogu, ako ti je lakshe da chitavu vechnost blejish u kazanu nego da mene worshipujesh par puta na dan... z:hm:
 
Meni nije jasno..ali zaista...da smatrate (mislila sam da se zezate) da tim i takvim simplifikacijama koje se mogu videti
u ovih desetak postova, možete da umanjite veličinu, vrednost nečega kao što je vera...
Ako je to ateizam onda...stvarno ne znam...z:D

Hm, niko to ne radi bolje od vernika... sami svoji majstori... z:mrgreen:
Btw. ocemo li da glorifikujemo medjusobnu mrznju u ime Bozhe...
 
Meni nije jasno..ali zaista...da smatrate (mislila sam da se zezate) da tim i takvim simplifikacijama koje se mogu videti
u ovih desetak postova, možete da umanjite veličinu, vrednost nečega kao što je vera...
Ako je to ateizam onda...stvarno ne znam...z:D

Ja kazem da postoje roze prasici koji po nebu lete sa sachmarama... bilo ko ko kaze da to nije tachno, smeshan je i pokushava da umanji velichinu moje... vere. z:lol:
 
... da je ateizam za sekundicu blizi Bozi ako ovaj uopshte i postoji.
Elem, pajz sad...

Mrznja na sve strane...a svaki vernik veruje u svog Bozu samo ga drugachije zove...
E sad, tu imamo i ove ateiste... ljudi ne veruju ali i ne mrze, svi su im isti a ljude dele na dobre i loshe bez obzira kom se Bozhi mole...
Sad, ako Bozha ozgo posmatra situejshn... ondak je ateistima raj zagarantovan...z:mrgreen:
Poenta je tu nedje, sam treba da se pronadje... z:mrgreen:
Aj uzdravlje, odo ja sad da uzorem njivu pa cu se vrnem malo kasnije... kad pokosim detelinu... z:poz:

Pa nije to bas sve tako kako kazes. Mrze ateisti , mrze jos kako , eto prosetaj po krstarici pa se uveri sam. Na kraju imali smo prilike da vidimo kako ateisti sire ljubav , pozitivne vednosti drustva , i sta ono bese jos .... po gulazima i, golom otoku itd. Jedina stvar koja odvaja ateiste od vernika je ta sto ateisti nemaju predrasuda , oni mrze sve , bez razlike , ne obacaju paznju na etnicku , rasnu ili religijsku pripadnost.
 
... da je ateizam za sekundicu blizi Bozi ako ovaj uopshte i postoji.
Elem, pajz sad...

Mrznja na sve strane...a svaki vernik veruje u svog Bozu samo ga drugachije zove...
E sad, tu imamo i ove ateiste... ljudi ne veruju ali i ne mrze, svi su im isti a ljude dele na dobre i loshe bez obzira kom se Bozhi mole...
Sad, ako Bozha ozgo posmatra situejshn... ondak je ateistima raj zagarantovan...z:mrgreen:
Poenta je tu nedje, sam treba da se pronadje... z:mrgreen:
Aj uzdravlje, odo ja sad da uzorem njivu pa cu se vrnem malo kasnije... kad pokosim detelinu... z:poz:

Brkas pojmove religija i vera.Postovaoci religija imaju problema sa dokazivanjem valjanosti njihovog Boga.Mislim da verniku i nije toliko stalo da te na nesto prisili ili da te ubedi kako je samo on u pravu.
 

Back
Top