Блокирана Куршумлија

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Radnici privatizovanih firmi "Kopaonik" i "7. jul", koji sedam dana blokiraju regionalni put Niš-Priština pooštravaju protest. Hiljadu ljudi, u znak podrške, krenulo vozilima iz centra grada. Zatvorene prodavnice, preduzeća i škole.
Privatne prodavnice i preduzeća u Kuršumliji danas će obustaviti rad, a njihovi zaposleni će se pridružiti, u znak podrške, bivšim radnicima privatizovanih preduzeća "Kopaonik" i "7. jul" koji zbog neisplaćenih plata blokiraju magistralni put Niš-Priština
Rad je obustavljen i u pojedinim državnim institucijama i lokalnoj samoupravi u Kuršumliji, a više od 1.000 ljudi je krenulo vozilima iz centra grada da se pridruži radnicima u blokadi, tako da se ka putu kreće kilometarska kolona.
Privatni preduzetnici, čije su prodavnice u centru grada, potvrdili su da će njihove radnje biti zatvorene, dok pojedine jutros nisu ni otvarane.
U turističkom preduzeću "Planinka" rečeno je da će se pridružiti protestima, a protestu su se pridružili i taksisti i privatni prevoznici.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/441271/Blokirana+Kuršumlija.html

Па шта је ово,сад кад смо пред вратима ЕУ,миру,благостању, просперитету.
Штрајковати због тричавих зарада,шта ће свет помислити.Срамота.Апси Динкићу.
 
S jedne strane imamo radnike EPS-a koji prete obustavom rada ako im ne budu povećali plate (bezobrazluk!!) a sa druge strane ove mučene radnike širom Srbije koji blokiraju puteve i železnice, gladuju, prete samoubistvima....i čovek bi pomislio da je stvarno vlada zrela za robiju.
Ali...zar ti ne bode oči podatak da je većina tih radnika koji protestuju, čekala i po nekoliko godina neisplaćenih zarada baš ovu zimu i prošlu jesen, pa da iskaže svoj revolt?. kao, obećavali su im posle privatizacije ovo ili ono, oni su kao verovali i čekali i sada, kao po dogovoru u štrajk!
Ne znam prijatelju, meni sve to pomalo smrducka, ali nije da nemaju puno pravo da traže što im pripada.
Sve u svemu, sledi nam po svoj prilici vruće sindikalno proleće......nekad su i vlade padale zbog radničkih nemira, urušavali se čitavi sistemi....videćemo:think:
 
S jedne strane imamo radnike EPS-a koji prete obustavom rada ako im ne budu povećali plate (bezobrazluk!!) a sa druge strane ove mučene radnike širom Srbije koji blokiraju puteve i železnice, gladuju, prete samoubistvima....i čovek bi pomislio da je stvarno vlada zrela za robiju.
Ali...zar ti ne bode oči podatak da je većina tih radnika koji protestuju, čekala i po nekoliko godina neisplaćenih zarada baš ovu zimu i prošlu jesen, pa da iskaže svoj revolt?. kao, obećavali su im posle privatizacije ovo ili ono, oni su kao verovali i čekali i sada, kao po dogovoru u štrajk!
Ne znam prijatelju, meni sve to pomalo smrducka, ali nije da nemaju puno pravo da traže što im pripada.
Sve u svemu, sledi nam po svoj prilici vruće sindikalno proleće......nekad su i vlade padale zbog radničkih nemira, urušavali se čitavi sistemi....videćemo:think:

Постоји контролисана манипулација групом.Док не достигне критичну масу.Тад прелази у стихију.
Уосталом као што кажеш,видећемо.
 

Back
Top