monitor ili graficka karta?

malena000

Obećava
Poruka
99
Imam graficku kartu ati radeon 5750 i monitor benq 24 inca g242oHD i slika je grozna.jako bljesti,kao neko pozadinsko osvetljenje je jako.i najvise kad se otvara sajt bole oci kad se cita.
slika je dobra kad se gleda film.
Dal je u pitanju monitor ili graficka karta?
 
Imam graficku kartu ati radeon 5750 i monitor benq 24 inca g242oHD i slika je grozna.jako bljesti,kao neko pozadinsko osvetljenje je jako.i najvise kad se otvara sajt bole oci kad se cita.
slika je dobra kad se gleda film.
Dal je u pitanju monitor ili graficka karta?

Mada 24 inca??? Znas li ti koliko treba da si udaljena od tog monitora ???
Normalno da te bole oci. Jedino da sve zatamnis na njemu i da u Windowsu podesis da ti pozadine prozora ne budu bele vec neke druge boje ...a kad po netu surfujes tu nema pomoci sem da zatamnis ekran. Taj monitor je prevelik ukoliko komp koristis najvise za internet i neki rad a ako samo igras igrice i gledas filmove onda je ok.

Komsija mi je pre mesec dana kupio Philipsov 24-incni monitor pa ga je prodao posle 7 dana zato sto nije moga na njemu da radi posto je prevelik. Pa je zavalio ortaku koji komp koristi uglavnom za igrice i filmove.
 
Imam graficku kartu ati radeon 5750 i monitor benq 24 inca g242oHD i slika je grozna.jako bljesti,kao neko pozadinsko osvetljenje je jako.i najvise kad se otvara sajt bole oci kad se cita.
slika je dobra kad se gleda film.
Dal je u pitanju monitor ili graficka karta?

Trebaš da namestiš osvetljenje na monitoru imaš dugmad obično bude desnom donjem uglu,imaš MENU,ENTER,LEVO,DESNO ako je na BENQ monitoru i tu pritisneš menu-color,kontrast itd.
 
Komsija mi je pre mesec dana kupio Philipsov 24-incni monitor pa ga je prodao posle 7 dana zato sto nije moga na njemu da radi posto je prevelik. Pa je zavalio ortaku koji komp koristi uglavnom za igrice i filmove.
To je stvar navike, vrlo je lako navići se na veliki monitor. Ja na poslu koristim dve dvadesetdvojke jedna pored druge, a kući jednu 24-rku za surfovanje i normalan rad, i 46-icu LCD za filmove i igrice.

I sve može da se podesi da izgleda dobro, u ovom slučaju mi smrdi da je prejako osvetljenje, a verovatno tamnija soba...
 
nije ni do monitora a ni do graficke karte ja imam Wievsonic 24" isti slucaj kao tvoj
smanjio sam i osvetljaj i kontrast ali cim je nesto belo uzas na kraju sam sve sto je belo i u windowsu
i drugim programima prebacio na neku blagu zelenu inace slika je izuzetna a verujem i kod tebe
do skora sam imao benq19" ali to je mnogo manje u odnosu na ova
inace udaljenje ociju od monitora za 24" min85cm
pozdrav
 
To je stvar navike, vrlo je lako navići se na veliki monitor. Ja na poslu koristim dve dvadesetdvojke jedna pored druge, a kući jednu 24-rku za surfovanje i normalan rad, i 46-icu LCD za filmove i igrice.

I sve može da se podesi da izgleda dobro, u ovom slučaju mi smrdi da je prejako osvetljenje, a verovatno tamnija soba...

Pa mozes da se naviknes i da monitor bude 2 metra samo sto ces oslepeti vremenom :D
 

Back
Top