Pomozite drugovi...... !!!!!

Bojce

Početnik
Poruka
2
necu da se ubijem ali imam muku i to veliku, e sada samo da smislim kako da pocnem...
Evo, kao prvo posedujem jedan Lap-t Inspiron 8200 Dell, e sada, sta se dogodilo...jednostavno pojavilo se brdo crvenih piksela po monituru i grafika mi je malo poremecena...
E da ne bismo gubili vreme, ja sam onako laicki malo brckao...otvorio sam sve sto se moglo otvoriti, stigao sam da rastavim i monitor, usput sam shvatio da kompjuter radi besprekorno i da kada ga nakacim ma drugi monitor sve je ok, znaci tamo grafika ok, a na topicu losa.
Monitor je OK 100 %, pipkao, pipkao i gle cuda, na mesto gde se plocasti kabal ( monitorov) uliva-upada ili vec kako vi to strucno.. u graficku ati-reidon 900-64 je neki problrm, spoj, kontakt, jednostavno uspem da muski deo ot kabla plocastoga uglavim u graficku tako da sve bude kao pre...zatvorim zavijem sklopim, preklopim lap...otvorim da proverim startujem Win...opet losa grafika.....
Na tom mestu...je problem...e sada pitam se kako da proverim dali je u pitanju taj kablic, znaci njegov muski deo ili je problematicni zenski na grafickoj, neznam dali je ova karta...mislim da nije.. ima neko srafce znaci moze da se zameni, barem ja tako mislim....

Sta vi mislite o svemu ovome, bilo bi mi veoma drago da cujem neku ideju, uostalom, kupicu i kablic i kartu i to je to, da zamenim mislim da mogu i sam.


Unapred hvala
 

Back
Top