Šampon za "svakodnevno" pranje kose

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Interesuje me šta se tačno podrazumeva pod tim "svakodnevno". To su oni tzv. jeftini šamponi, u bocama od 1,5l - 2l. Znam i sam koji je sporedni efekat učestalog pranja kose, ali da li su ovi šamponi nekako "slabiji" u odnosu na one tipa Head n Shoulders i da njima može da se zapravo pere kosa svaki dan, bez pojave tih sporednih efekata ili je to čisto reklama?
 
Hmmm.... Marketinški potez za relativno jeftin proizvod. Pa dobro, verovatno i jeste tako.

Ja ne znam kom tipu pripada moja kosa - dal je masna, suva, nežna... Znam samo da obojena nije. Perut nemam, jedino mi je problem to što mi je svetlo-plava kosa srednje dužine i već drugi dan nakon pranja se primećuje njena masnoća. Nije nešto mnogo, ali nije ni estetski (mada je za kosu prirodno da bude masna). Treći dan nakon pranja je već katastrofa! Meni bi najidealnije rešenje bilo da svaki dan perem kosu, ali to nije preporučljivo.

Zato se inače i raspitujem za ovaj šampon.
 
Hmmm.... Marketinški potez za relativno jeftin proizvod. Pa dobro, verovatno i jeste tako.

Ja ne znam kom tipu pripada moja kosa - dal je masna, suva, nežna... Znam samo da obojena nije. Perut nemam, jedino mi je problem to što mi je svetlo-plava kosa srednje dužine i već drugi dan nakon pranja se primećuje njena masnoća. Nije nešto mnogo, ali nije ni estetski (mada je za kosu prirodno da bude masna). Treći dan nakon pranja je već katastrofa! Meni bi najidealnije rešenje bilo da svaki dan perem kosu, ali to nije preporučljivo.

Zato se inače i raspitujem za ovaj šampon.

Taj tvoj cinizam je ogavan.
Nije mi jasno što je to marketinški trik, kad ja nemam nikakve koristi od toga da navedem koji šampon koristim.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me šta se tačno podrazumeva pod tim "svakodnevno". To su oni tzv. jeftini šamponi, u bocama od 1,5l - 2l. Znam i sam koji je sporedni efekat učestalog pranja kose, ali da li su ovi šamponi nekako "slabiji" u odnosu na one tipa Head n Shoulders i da njima može da se zapravo pere kosa svaki dan, bez pojave tih sporednih efekata ili je to čisto reklama?

Nikako...ne uzimaj te jeftine sampone...ja imam mekanu kosu, nosim je pustenu stalno i perem svakodnevno eventualno promasim jedan dan...biranje sampona je komplikovana stvar, prvo proveri tip kose, masna, suva, ostecena, fine hair sklona opadanju...moja kosa spada u poslednji tip, mucila sam se godinama da pronadjem odgovarajuci sampon i uspela sam da pronadjem dva...najbolji je Keune sampon za finu kosu, on je slab sam po sebi, namenjen je najneznijem tipu kose, mozes slobodno prati svakodnevno kosu, drugi je Dove protiv opadanja, fin je i softast, takodje veoma blag...preporucujem prvi, koristim ga dugo dugo i kosa zaista lepo izgleda iako je duga a perem je cesto da cesce ne moze
 
Pa i moja kosa je dosta meka i sklona padanju do nekle, ono umereno opadanje. Čuo sam da je mnogo korisnije prati kosu odgovarajućim šamponom, mada uopšte na to ne obraćam pažnju, svejedno mi je kojim ću je oprati.

Ništa, ostaje mi onda da i ja pronađem taj neki odgovarajući šampon.
 
koristim baby shampon sa lavandom i nemam problema, bilo kod dnevnog bilo kod "svaki treci dan" pranja
jedino sto, kada perem dnevno, istisnem djelic shampona na dlan pa ga pomjesam sa vodom
i tek takvo razblazenog, kada se vec stvori sapunica, stavljam na kosu

kada odem doma i koristim one koje i mama & ostali, redovno dobijem perut i postane slamasta (prvi dan suva i slamasta, drugi masna o.O)
ili kosa bude objesena kao da je masna
bilo da je wash&go ili head&shoulders ili neki pantene.... blah
 
Pa i moja kosa je dosta meka i sklona padanju do nekle, ono umereno opadanje. Čuo sam da je mnogo korisnije prati kosu odgovarajućim šamponom, mada uopšte na to ne obraćam pažnju, svejedno mi je kojim ću je oprati.

Ništa, ostaje mi onda da i ja pronađem taj neki odgovarajući šampon.

Jesi li ti musko ili zensko...ono nije da je bitno, cisto da znam kako da ti se obracamz:p...Kako svejedno? Ne moze biti svejedno nikako, da se ne lazemo sto bolji proizvod to bolji rezultat...znaci najbolje je u Nisu kupiti Vichy...dobar je i Redken, medjutim Keune je umerena varijanta, dobra firma, ne toliko rasprostranjena, nisu prodali licencu, mislim da proizvodi nisu za istocno trziste...to su bitne stvari prilikom biranja kozmetickih proizvoda...dobra je i Ilirija Recept varijanta...ma to nije istina za cesto pranje, polovina sveta pere kosu svakodnevno...i ja je perem svakodnevno i nema nikakve razlike u lepoti i kvalitetu, niti mi se masti brzo, niti je slepljena, jednostavno volim kada je mirisljava i leprsava...mnogo je vise ostecuje fen i farba nego pranje...kakav Wash and go...ono je cist deterdzent...
 
vazdusasta:
Jesi li ti musko ili zensko...ono nije da je bitno, cisto da znam kako da ti se obracamz:p...Kako svejedno? Ne moze biti svejedno nikako, da se ne lazemo sto bolji proizvod to bolji rezultat...znaci najbolje je u Nisu kupiti Vichy...dobar je i Redken, medjutim Keune je umerena varijanta, dobra firma, ne toliko rasprostranjena, nisu prodali licencu, mislim da proizvodi nisu za istocno trziste...to su bitne stvari prilikom biranja kozmetickih proizvoda...dobra je i Ilirija Recept varijanta...ma to nije istina za cesto pranje, polovina sveta pere kosu svakodnevno...i ja je perem svakodnevno i nema nikakve razlike u lepoti i kvalitetu, niti mi se masti brzo, niti je slepljena, jednostavno volim kada je mirisljava i leprsava...mnogo je vise ostecuje fen i farba nego pranje...kakav Wash and go...ono je cist deterdzent...
Hehe, pa piše ti među mojim podacima da sam muško. ;)
Loše sam napisao poruku koju si citirao, naravno da nije svejedno kojim šamponom se pere kosa i hvala na preporučenim markama, videću da nabavim neki od pomenutih.

unsaie ♀:
koristim baby shampon sa lavandom i nemam problema, bilo kod dnevnog bilo kod "svaki treci dan" pranja
jedino sto, kada perem dnevno, istisnem djelic shampona na dlan pa ga pomjesam sa vodom
i tek takvo razblazenog, kada se vec stvori sapunica, stavljam na kosu

kada odem doma i koristim one koje i mama & ostali, redovno dobijem perut i postane slamasta (prvi dan suva i slamasta, drugi masna o.O)
ili kosa bude objesena kao da je masna
bilo da je wash&go ili head&shoulders ili neki pantene.... blah
Upravo to je i kod mene slučaj - nebitno koji šampon koristim, uvek je prvi dan tako slamasta i suva, a i sva lepršava uz to, al je zato već tokom drugog dana pomalo masna i počinje malo da joj se menja boja, da vuče na masno. Al dobro, ja barem na sreću ne dobijam perut od toga, jedino kada duže vreme aktivno koristim gel, koji sam odavno izbacio iz upotrebe.
 
A jedno pitanje koje je malo offtopic:

- Da li postoji nekakav preparat koji bi učinio kosu gušćom i čvršćom? Kosa mi je mnogo meka, kao što sam možda već i pomenuo i to mi mnogo pravi problem kada hoću da pravim frizure, a da pritom ne koristim sredstva za učvršćivanje kose (gel, vosak, pena, lak...).
 
kvalitet kose je uglavnom odredjen genima i ne moze da se mjenja u vecoj mjeri (bar ne na bolje),
jedino sto mozes da uradis da je poboljsas
je da se potrudis da zivis zdravim zivotom i koristis pakovanja za kosu/ izbjegavas koliko je moguce grube tretmane tipa peglanje, blajhanje etc.

a sa ono sa shamponom, kada je isti preagresivan, onda prvo isushi kosu i kozhu a onda kao reakcija na to, tijelo pocne pojacano da proizvodi onaj zastitni sloj masnoce
pa je zato nagao prelaz izmedju cista/masna
 
,‚Šauma‚, je po meni ekstra šampon u srednjoj cenovnoj klasi, a ima i izbora perut, suva, masna...
Inače postoji izreka ‚,Ćelavost nije bolest i zbog toga i ne postoji lek‚,
višak testosterona, zatim ako neko bilduje pa koristi suplemente-to su neki od razloga ubrzanog opadanja kose, a kažu da kao vitamin B pomaže u sprečavanju opadanja kose...
 
Poslednja izmena:

Back
Top