Hrvatska ipak NE povlaci tuzbu!?

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Pa sta je bre ovo Ivek, kaj nas za..bajes, odredi se vise choveche!! z:lol:




Josipović o tužbi za genocid protiv Srbije: Danas ne bih bio za odustajanje

IZABRANI predsjednik Josipović danas se tijekom svoje prve press konferencije osvrnuo i na pitanje mogućeg odustajanja od tužbe protiv Srbije: "Tužbu može povući samo hrvatska vlada. Predsjednik u tom procesu sudjeluje kao sukreator vanjske politike, jer je to dijelom pitanje vanjske politike, ali i odgovornosti prema žrtvama. Znate da sam ja radio na toj tužbi, pa sam stoga i vezan uz nju, ali još jednom kažem, nijedna tužba nije sama sebi svrha. Tužba ima smisla kada svoje ciljeve ne možete povući na drugi način, i ta tužba je nastala u trenutku kad hrvatska svoje ciljeve nije mogla drukčije ostvariti. To je vrijeme kad je bila slaba suradnja sa Srbijom, kada se nisu davali podaci o zarobljenim i nestalim osobama, kada se nije priznavala pljačka i kad Srbija nije surađivala ni s međunarodnim sudovima, niti je radila puno na kažnjavanju ratnih zločina".

"Danas je došlo do promjena. Te promjene nisu dovoljne, kad bi me danas pitali da li povući tužbu, rekao bih ne, ali kad bi se okolnosti još popravile, jer danas je Srbija počela raditi na problemima kao što su nestali, blago, suradnja s međunarodnim institucijama – iako tu treba spomenuti da se mora riješiti pitanje Mladića i Hadžića – ako bi se ciljevi koje smo postavili mogli ostvariti na drugi način, moglo bi se odustati od tužbe. Što se tiče srpske tužbe, ona po mom uvjerenju nema izglede za uspjeh. Ona ima unutarnjopolitičku težinu ili oni možda misle da ima težinu u odnosima s Hrvatskom, ali nema šanse za uspjeh. Na njima je da tuže, na nama da se branimo", dodao je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...-danas-ne-bih-bio-za-odustajanje-/469565.aspx
 

Back
Top