Ветеране приводе а дезертере (по)милују

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Privedena četvorica veterana u Valjevu zbog blokade pruge
Beta | 10. 01. 2010. - 16:03h | Foto: FoNet/Ilustracija
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/171795/Privedena-cetvorica-veterana-u-Valjevu-zbog-blokade-pruge
Kako je agenciji Beta rečeno u policiji, protiv četvorice veterana biće podnete prekršajne i krivične prijave zbog pružanja otpora prilikom privođenja.
Vođa protesta Ljubomir Bradić rekao je novinarima da je "jedan od učesnika protesta prebijen", što su pripadnici policije energično negirali tvrdeći da se on sam povredio.
Isti izvor je dodao da će privedeni biti odvedeni i u Urgentni centar kako bi bila isključene sve spekulacije oko toga da je policija primenila silu. Kod pruge su i dalje jake policijske snage, kao i dvadesetak veterana.
* * * * * * * *
Ово је вест а шта се стварно тамо дешавало треба питати овог за кога тврде да је пребијен. Све друго је стерилно и строго контролисано.
,,Se la vie'' - кажу Французи када су резигнирани. Срби за исто стање кажу - ,, је***м ти овакав живот!
Стварно се чуда дешавају у Србији. Они који на позив војних власти побегоше из Србије, нова власт брже боље их помиловала у убеђењу да су код агресора (НАТО) поентирали. Неби ме чудило да је неко од тих ,,помилованих'' био баш у кордону који је заводио ред у Ваљеву.
Ови јадници што дадоше ,,гузу на исполицу'' јављајући се уредно на војне позиве (а неки и добровољно), ем што су добијали батине од ,,Милосрдног анђела'' ем сада од ,,плаваца'', чим се скупе више од 20 душа на једном месту.
 
Ne opravdavam muriju ako ga je stvarno pretukla ali dokle vise sa blokadama i sa mucenjem drugih. Zasto su sad npr krivi putnici koji idu na posao bas tim vozom i kojima je npr taj posao jedini izvor egzistencije za porodicu. Dosata mi je vise. Jednom sam na ispit zakasnio zbog protesta iz ne znam ni ja kojih razloga. Propao mi je taj ispitni rok, a ispit sam spremao mesec dana. Protestvuj negde drugde ja ti nisam kriv za tvoje probleme.
 
Nikako ne razumem zasto skoro svi strajkaci maltretiraju ljude koji nemaju veze sa njihovim protestom, te blokiraju puteve i pruge. Svako moze da protestuje, i ovi veterani su potpuno u pravu, ali ne na taj nacin. Jednom sam morala satima da cekam zbog poljoprivrednika koji su blokirali put. Dakle, potpuno ih razumem, ali ne odobravam metod.

Pa drugacije im strajk ne vredi. Koga zabole za njih ako strajkuju recimo ispred fabrike ili sl. Mogli bi tako vecno.

A kako strajkujete vi u prosveti??? Nema nastave???
 
Pa drugacije im strajk ne vredi. Koga zabole za njih ako strajkuju recimo ispred fabrike ili sl. Mogli bi tako vecno.

A kako strajkujete vi u prosveti??? Nema nastave???

Ja predlazem strajkacima da blokiraju zgradu nadleznog ministarstva za njih (Prosveta, poljoprivreda, trgovina....sta vec....). Mnogo efektivnije. Kamere ce biti tu, a politicko samoubistvo bi bilo da murija nasilno ukloni strajkace.
 
Tak ti je to kad ratuješ za dnevnice, a ne za svoju državu.

dezerteri u policiji su svi uzeli pare.

jer su nakon sto su dobili 1999 otkaze zbog odbijanja da idu na kosovo , pravosnaznim presudama tadicevsk vlasti vraceni na posao + su im isplacene sve plate unazad za 4-5 godina sa kamatama.

kad mogu dezerteri da uzimaju pare od drzave sto da ne uzmu i veterani?
 
dezerteri u policiji su svi uzeli pare.
jer su nakon sto su dobili 1999 otkaze zbog odbijanja da idu na kosovo , pravosnaznim presudama tadicevsk vlasti vraceni na posao + su im isplacene sve plate unazad za 4-5 godina sa kamatama.
kad mogu dezerteri da uzimaju pare od drzave sto da ne uzmu i veterani?

,,Se la vie'' - кажу Французи када су резигнирани. Срби за исто стање кажу - ,, је***м ти овакав живот!''
 
Ne blokiramo puteve, mostove i prugu, nego obustavimo rad, a onda sve lepo nadoknadimo. Posteno. z:p

Hahaha!! Kako da ne.

Nego da te pitam nesto Dolcevita.

Da imas decka koji te stalno ispaljuje. Recimo dogovorite se da veceras idete u bioskop ti se sredis dodjes ispred bioskopa a on ne dodje , pa ti obeca da cete ici u neki provod....neki klub ili sl.... ti se sredis on ne te zvrcne kaze da je ipak otisao da sa drugarima gleda neku tekmu, pa recimo planirate odlazak na more i on te opet ispali i tako non-stop te ispaljuje.

Da li bi i dalje bila sa njim ili bi ga sutnula???? Samo kratko Sutnula bi ga - Ne bi ga sutnula
 
Poslednja izmena:
Hahaha!! Kako da ne.

Nego da te pitam nesto Dolcevita.

Da imas decka koji te stalno ispaljuje. Recimo dogovorite se da veceras idete u bioskop ti se sredis dodjes ispred bioskopa a on ne dodje , pa ti obeca da cete ici u neki provod....neki klub ili sl.... ti se sredis on ne te zvrcne kaze da je ipak otisao da sa drugarima gleda neku tekmu, pa recimo planirate odlazak na more i on te opet ispali i tako non-stop te ispaljuje.

Da li bi i dalje bila sa njim ili bi ga sutnula???? Samo kratko Sutnula bi ga - Ne bi ga sutnula

Sutnula bih ga, naraFski, ali ne bih pravila cirkus i pretila da cu skociti sa mosta, pa da drugi ispastaju. z:((
Sad ces da napravis analogiju sa veteranima kojima su bezbroj puta obecane pare. z:shock:
 
Sutnula bih ga, naraFski, ali ne bih pravila cirkus i pretila da cu skociti sa mosta, pa da drugi ispastaju. z:((
Sad ces da napravis analogiju sa veteranima kojima su bezbroj puta obecane pare. z:shock:

Ne nego sa Borisom Tadicem.

Boris i njegova ekipa su i tebi kao i ostalima obecavali......500000 novih radnih mesta ( ok ti si zaposlena ali mozda neko iz tvoje familije nije ) , 1000 evra za akcije , novi model iz Zastave u 2010-oj i 700 miliona evra ..sad su odlozili na 2011 i dobili 100 miliona evra .....besplatne vize u junu 2008-e......fabrike Iveka,Volkswagena......, zatim da ce svetska ekonomska kriza biti sjajna po Srbiju posto cemo mi nevidjeno da zaradimo i prosperiramo na istoj .....i Kosovo i EU....nema ni Kosova a ni EU......i mnogo toga jos ne mozes ni da popamtis obecanja koliko ih je bilo.


I sad zasto ne otkacis Tadica i njegovu zutu stranku i lopovske koalicione partnere????
 
a cemu cudjenje....pa vlast prezire veterane...veterani su ti koji podsete sadasnje politicare da bulumenta na vlasti nikad i nije ucestvovala u odbrani zemlje....ako gresim---nek neko navede ko je od sadasnjih politicara ucestvovao u bilo kojim ratnim operacijama..???
zato i jesu u stanju da olako daju izvinjenja,priznaju neke zlocine,trguju teritorijama i rade sve kontra od onoga za sta su se veterani borili...
 
Ne nego sa Borisom Tadicem.

Boris i njegova ekipa su i tebi kao i ostalima obecavali......500000 novih radnih mesta ( ok ti si zaposlena ali mozda neko iz tvoje familije nije ) , 1000 evra za akcije , novi model iz Zastave u 2010-oj i 700 miliona evra ..sad su odlozili na 2011 i dobili 100 miliona evra .....besplatne vize u junu 2008-e......fabrike Iveka,Volkswagena......, zatim da ce svetska ekonomska kriza biti sjajna po Srbiju posto cemo mi nevidjeno da zaradimo i prosperiramo na istoj .....i Kosovo i EU....nema ni Kosova a ni EU......i mnogo toga jos ne mozes ni da popamtis obecanja koliko ih je bilo.

I sad zasto ne otkacis Tadica i njegovu zutu stranku i lopovske koalicione partnere????

Ako je tebi bilo bolje '90-tih, meni nije, bilo mi je odvratno i nezaboravno i taj Boris kakav god je, milijardu puta je bolji od narikaca, grobara, ludaka, seljaka i domacina.
Nista se ne moze uporediti sa ludilom tog vremena.
 
a cemu cudjenje....pa vlast prezire veterane...veterani su ti koji podsete sadasnje politicare da bulumenta na vlasti nikad i nije ucestvovala u odbrani zemlje....ako gresim---nek neko navede ko je od sadasnjih politicara ucestvovao u bilo kojim ratnim operacijama..???
zato i jesu u stanju da olako daju izvinjenja,priznaju neke zlocine,trguju teritorijama i rade sve kontra od onoga za sta su se veterani borili...

Nek' odu pod tresnju i traze pare od onog ko ih je poslao u rat.
Sadasnji politicari nisu ucestvovali u ratnim operacijama i zato i glasamo za njih.
Teritorijama su trgovali oni bivsi i zato su prosli tako kako su prosli.
Nesto si ti pobrkao.
 
blokirate skole.

i deca ne idu u skolu .

vi se izivljavate na deci :rtfm:

i za vreme s.m. prosvetari su se ponasali kao tela bez kontrole brzine i pravca

godinama su strajkovali, ili drzali casove od po 15-30 minuta, ali su plate primili

ovo sada skole kao da su igraonice, sareno, bez obaveza i bez odgovornosti nastavnika i profesora

ne postoji nastavnik koji drzi npr sekciju odbojku ili kosarku i sl. sve su komercijalizovali, upravo krecem u skolu po dete, sa treninga, placam naravno. skola osvetljena, zagrejana, sale rade kao bioskop, samo se smenjuju skola plesa, glume, dzudo, odbojka, kosarka, aikido, i sta sve ne.

prava zetva dinara. rekreativce i njihove termine da ne spomijem, zauzeli djacima sale sirom srbije

bruka
 
a cemu cudjenje....pa vlast prezire veterane...veterani su ti koji podsete sadasnje politicare da bulumenta na vlasti nikad i nije ucestvovala u odbrani zemlje....ako gresim---nek neko navede ko je od sadasnjih politicara ucestvovao u bilo kojim ratnim operacijama..???
zato i jesu u stanju da olako daju izvinjenja,priznaju neke zlocine,trguju teritorijama i rade sve kontra od onoga za sta su se veterani borili...

ne samo vlast vec i dosta Srba.
cuo sam to i u otadzbini a i ovde i to vrlo cesto da su navodno ljudi isli da pljackaju i ubijaju.
kad dodje dotle da vlast i deo nacije prezire svoje najbolje onda nije ni cudo sto nam je drzava u ovakvom stanju.
 
Ako je tebi bilo bolje '90-tih, meni nije, bilo mi je odvratno i nezaboravno i taj Boris kakav god je, milijardu puta je bolji od narikaca, grobara, ludaka, seljaka i domacina.
Nista se ne moze uporediti sa ludilom tog vremena.

Daj ljudi pa koje vam je to razmisljanje. Znaci ja sam ti bio decko i mlatio sam te a sada imas novog decka koji te isto mlati ali cini ti se da slabije udara pa ipak bolje i to. Koja ti je to logika. To je tako debilno razmisljanje da je to neopisivo.
 
Nek' odu pod tresnju i traze pare od onog ko ih je poslao u rat.
Sadasnji politicari nisu ucestvovali u ratnim operacijama i zato i glasamo za njih.
Teritorijama su trgovali oni bivsi i zato su prosli tako kako su prosli.
Nesto si ti pobrkao.

nece biti da sam ja pobrko...svaka vlast mora da odrzi kontinuitet sa predhodnom...nisu ljudi isli u rat zato sto su voleli.
 

Back
Top