Delphi i DBF datoteke na mreži

ivasoft

Početnik
Poruka
2
U pitanju je prilično jednostavna aplikacija u Delphi-ju koja se oslanja na DBF datoteke.
Treba da radi na dve mašine koje su umrežene i rade pod Windowsom XP.

Kada radi jedan korisnik sve je u redu ali ne i kada rade dva korisnika istovremeno.

Problem je što ono što ažurira jedan korisnik onaj drugi na drugoj mašini ne vidi dok prvi ne zatvori formu i sa tim i DBF tabelu.

Zanimljivo je da sve lepo radi kada se program pokrene dva puta na istoj mašini !?

Zan li neko rešenje ? :cry:
 
ivasoft:
Problem je što ono što ažurira jedan korisnik onaj drugi na drugoj mašini ne vidi dok prvi ne zatvori formu i sa tim i DBF tabelu.

:idea: Distributed Database Management Systems

Da li koristiš i koji Database Management System ili ti programi koriste DBF fajlove kao obične datoteke?

Razmisli o upotrebi nekog DBMS da se stara o ažuriranju podataka, vidi Oracle, DB2, SQL Server, MySQL...

:wink:
 
Pretpostavljam da si napravila Client/Server aplikaciju, koja na serverskoj strani ima Remote Data Modul, i koja koristi DCOMConnection odnosno client datasetove i providere na klijentskoj strani. Ako je to sve tako, trebalo bi da ti uvek budu azurni podaci posle pozivanja metoda Post na CDSetu. Ne mozes da pristupas kroz mrezu istoj tabeli sa dve strane i da to lepo radi jer obicna komponenta TTable nije za to predvidjena. Moras da koristis Client Datasetove.
Ako imas neki problem, daj kod pa da vidimo o cemu se radi.

Pozdrav...
 
Koristim samo DataSource i Table objekte (radio sam u Clipper-u - zato DBF).
Da li to na mreži nikako ne može dobro da radi ?

Ako ne, za baze podataka u Delphiju u mrežnom okruženjeu, client/server aplikacije trebaće mi prvo nešto od literature, po mogućstvu na srpskom da ne mučim vas).
Ima li tako nešto ?
 
Anonymous:
Koristim samo DataSource i Table objekte (radio sam u Clipper-u - zato DBF).
Da li to na mreži nikako ne može dobro da radi ?

Ako ne, za baze podataka u Delphiju u mrežnom okruženjeu, client/server aplikacije trebaće mi prvo nešto od literature, po mogućstvu na srpskom da ne mučim vas).
Ima li tako nešto ?

Ne moze, bar ne moze istovremeno da se sa dve strane pristupi istoj tabeli obicnim TTable i TDatasource komponentama, i da to lepo fercera. Zato i postoji Client/Server koncept. Ima mnogo knjiga prevedenih kod nas, najbolje se prosetaj do neke dobro snabdevene knjizare, pa nadji literaturu koja ti najvise odgovara. Mada imas sve i u Delphijevom helpu ako ti jezik ne predstavlja problem, a ima i gotovih promera koji idu uz Delphi.

Pozdrav
 

Back
Top