SKOLSKA SPREMA OSNOV ZA LD...????

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
godinama gledam i slusam kako je neko po skolskoj spremi to i to...i trebalo bi da ima platu toliku i toliku.....pri tom niko ne spominje potrebu da se necija diploma potvrdi u praksi pa tek onda da se ocekuje finansiska nadoknada....koliko sam u zivotu sreo ljudi koji osim neke diplome nista niti su znali niti su uradili...svojim sposobnostima i angazovanjem nisu zasluzili ni za kiselu vodu a kamo li nesto vise....ZAR NIJE VREME DA SE TO PROMENI BILO JOS JUCE...??? mozemo li u EU ako to ne promenimo...???
 
godinama gledam i slusam kako je neko po skolskoj spremi to i to...i trebalo bi da ima platu toliku i toliku.....pri tom niko ne spominje potrebu da se necija diploma potvrdi u praksi pa tek onda da se ocekuje finansiska nadoknada....koliko sam u zivotu sreo ljudi koji osim neke diplome nista niti su znali niti su uradili...svojim sposobnostima i angazovanjem nisu zasluzili ni za kiselu vodu a kamo li nesto vise....ZAR NIJE VREME DA SE TO PROMENI BILO JOS JUCE...??? mozemo li u EU ako to ne promenimo...???

У Србији брале је битно да знаш да радиш, ал ако немаш неку ус..рану - било какву диплому можеш да се обесиш!
Врло мали број људи који заврши факултет су стварно створени и оспособљени да раде неки посао, али хеби га тих 4,5,6 година колико се неко сналазио, преписивао, био упоран, муљао.... се овде 10 пута више цени него 10 година нечијег радног искуства у струци!
Мени је шеф дословце рекао, дај бре што не завршиш неки факултет,сад има ових приватних,било какав, па да могу да те поставим на бољи положај и дам ти већу плату. Овде треба нагласити да нисам ја тражио да ме постави ту или ту, већ је он сам свестан тога да му завршавам било који поверен посао,и да би било сасвим нормално да имам већу плату и бољи положај, али не немам школу, и због тога неки билде који за сваку глупост долази код мене да ме пита има 70,80 па и 100 и више сомова, а ја дупло мање, оно што се шеф с времена на време сети па удели (незванично) сиротињи је у ствари још веће понижење!
 
Poslednja izmena:
Da, odavno je trebalo... al' ako je za utehu, u nekim sektorima jeste tako... kao na primer u mom, informatici... nishta ti brate ne vredi diploma ako ne znash posao... a i obrnuto, mozesh da znash, al' ako nemash diplomu...

Информатика јесте изузетак, али је и она нека врста заната, а код свих заната је увек важило правило или си мајстор или не!
 
У Србији брале је битно да знаш да радиш, ал ако немаш неку ус..рану - било какву диплому можеш да се обесиш!
Врло мали број људи који заврши факултет су стварно створени и оспособљени да раде неки посао, али хеби га тих 4,5,6 година колико се неко сналазио, преписивао, био упоран, муљао.... се овде 10 пута више цени него 10 година нечијег радног искуства у струци!
Мени је шеф дословце рекао, дај бре што не завршиш неки факултет,сад има ових приватних,било какав, па да могу да те поставим на бољи положај и дам ти већу плату. Овде треба нагласити да нисам ја тражио да ме постави ту или ту, већ је он сам свестан тога да му завршавам било који поверен посао,и да би било сасвим нормално да имам већу плату и бољи положај, али не нема школу, и због тога неки билде који за сваку глупост долази код мене да ме питаима 70,80 па и 100 и више сомова, а ја дупло мање, оно што се шеф с времена на време сети па удели (незванично) сиротињи је у ствари још веће понижење!

to se i mora promeniti...tu lezi i osnov naseg stagniranja kao drzave...ovo je izrazeno svuda....obesmisljava se preduzetnistvo i inicijativa...
 
У Србији није битно да ли си факултетски образован и да ли уопште имаш некакву школску спрему.ако немаш везу која ће омогућити да дођеш до колико толико квалитетног посла принуђен си да прихватиш сваки посао који се нуди.
Више ни факултетска диплома није гарант да ће се доћи до адекватног радног места.
Иначе слажем се да би сваки рад и залагање трбало адекватно наградити како кроз плату тако и кроз бонусе и стимулације.
 
isto i prosveti važi...koliko ih samo ima diplomu,a zalutali u obrazovanje...


Нажалост, сасвим си у праву.

Од револуције 05.10.2000.г. просвета је под најбуднијим оком демофашистичког српског крем олоша из ДС-а.

Најбитнија ставка код пријема нових наставника и професора, а примају се нон-стоп јер се неподобни одпуштају, је партијска књижица. Када се приме на неодређено време онда следи диплома која се добија према партијском стажу и демократксим револуционарним заслугама. За оне проверене револуционаре диплома је награда за заслуге. А за оне млађе који нису имали још времена да се истакну даје се уз малу надокнаду......
 
Da, odavno je trebalo... al' ako je za utehu, u nekim sektorima jeste tako... kao na primer u mom, informatici... nishta ti brate ne vredi diploma ako ne znash posao... a i obrnuto, mozesh da znash, al' ako nemash diplomu...
Potpisujem kolega..
Na zalost tako je..
Mozes da imas znanja iz oblasti koja god da je, ali ne vredi, ako nemas odredjenu diplomu,..
Najtuznije je u svetu informatike i kada imas sertifikate od poznatih kompanija koje su ovlastene za izdavanje istih (Micorosoft, Cisco, na primer) ne vrede kod nas, jer kako kazu, za njih ti sertifikati ne vaze, pa i pored znanja a i relevantnih diploma (a u ovom poslu se takva diploma ne moze da dobije na lepe oci) i dalje te tretiraju kao srednjoskolca..

Zalosno je za primer samo, da direktor JAT-a (bila tema o tome) je upravo Srednjoskolac, a Tomu Grobara ne bi ni da pominjem...

Tacka.
:rtfm:
 

Back
Top