Windows Securiti Centar, jel moze da smeta?

nekotamo2

Početnik
Poruka
26
Pozdrav. Nedavno sam instalirao Windows xp i uz instalaciju mi je dosao i Windows Securiti Centar. Ali sada imam problem, naime ne mogu svaki program da instaliram, jednostavno ne rade mi instalacije za programe koje sam ranije mogao da instaliram. Kad pokrenem instalaciju, najpre izadje neko obavestenje od Windows Securiti Centra, a zatim EROR i pise nesto u smislu: instalacija nije potpuna, nabavite drugu instalaciju. Pa sad, jel moguce da taj Securiti Centar nesto ne dozvoljava te instalacije? Pokusao sam da ga ugasim, al ne znam kako. Jel moze taj Windows Securiti Centar da smeta, i kako moze da se iskljuci?
Tenks :)
 
Pitam, zato sto je moguce da imas neki fajl infektor (virus) koji se prositio na sve particije i zarazio sve exe fajlove. Ukoliko nije odmah nakon instalacije windowsa skenirao komletan komp, a otvorio je ili on, ili ti, bilo koju particiju osim C, virus je zarazio ponovo racunar. Pritom, sve isntalacije programa koje si imao su ostecene, tj. zarazene.
To je samo moja pretpostavka koja ne mora da bude tacna, ali i moze. Znaci windows ti je pao zato sto su osteceni sistemski fajlovi, sto takodje ukazuje na mogucnost fajl infektora.
Kad ja radim neki sistem, obavezno posle instalacije drajvera za plocu, skinem AV na desktop i preskeniram komletan komp, ne otvaram nijednu particiju, jer nikad ne znam sta je uzrok pada sistema. I ne malo puta se desilo da je bio u pitanju ili Virut, ili Sality.
 
Poslednja izmena:

Back
Top