Rad na crno u zemljama Sengen zone

crveni pasos

Početnik
Poruka
14
Dakle, gde je najlakse naci dobro placen posao na crno? I sta se desava ako te uhvate da radis na crno u razlicitim zemljama? Deportacija i zabrana ulaska na koliko godina? Koliko sam ja obavesten, treba izbegavati nemacko govorno podrucje pre svega, dok su Skandinavci i juznjaci (osim Italijana) prilicno opusteni, mada na jugu i nema nesto posla.

Svestan sam da je jako tesko naci posao i da treba izricito voditi racuna da ostanak ne predje 90 dana u 180, ali pretpostavljam da u turistickoj sezoni i nije tako tesko naci posao u ugostiteljstvu ili vocarstvu, a s obzirom da imam mnogo prijatelja u razlicitim zemljama, ne bih mnogo ni potrosio prilikom pokusavanja, samo se bojim sta bi se desilo ako me uhvate... za Nemacku sam procitao da je kazna 6 meseci zatvora i 10 godina zabrane ulaska u Sengen zonu, nadam se da situacija nije ovakva i u drugim zemljama, a i da u Nemackoj nije valjda toliko rigorozno.

Hvala na savetima unapred!
 
Dakle, gde je najlakse naci dobro placen posao na crno? I sta se desava ako te uhvate da radis na crno u razlicitim zemljama? Deportacija i zabrana ulaska na koliko godina? Koliko sam ja obavesten, treba izbegavati nemacko govorno podrucje pre svega, dok su Skandinavci i juznjaci (osim Italijana) prilicno opusteni, mada na jugu i nema nesto posla.

Svestan sam da je jako tesko naci posao i da treba izricito voditi racuna da ostanak ne predje 90 dana u 180, ali pretpostavljam da u turistickoj sezoni i nije tako tesko naci posao u ugostiteljstvu ili vocarstvu, a s obzirom da imam mnogo prijatelja u razlicitim zemljama, ne bih mnogo ni potrosio prilikom pokusavanja, samo se bojim sta bi se desilo ako me uhvate... za Nemacku sam procitao da je kazna 6 meseci zatvora i 10 godina zabrane ulaska u Sengen zonu, nadam se da situacija nije ovakva i u drugim zemljama, a i da u Nemackoj nije valjda toliko rigorozno.

Hvala na savetima unapred!

odi u Švedsku i samo kaži odakle si i odmah ćeš dobiti posao i super plaću. je na crno,ali ******, glavno da se radi.
 
Hej, hvala puno na odgovoru... jel znaš možda šta se dešava u Švedskoj ako te uhvate da radiš na crno? Više me zanimaju te stvari, jer je pronalazak posla individualna stvar koja zavisi i od poznavanja jezika određenih zemalja i od poznanstava...

A za druge zemlje, jel zna neko šta se dešava ako te uhvate da radiš na crno? Španija, Grčka, Italija, Austrija, Holandija, Danska, Norveška, Finska, Francuska, Belgija, Malta, Češka, Slovačka, itd...
 
Hej, hvala puno na odgovoru... jel znaš možda šta se dešava u Švedskoj ako te uhvate da radiš na crno? Više me zanimaju te stvari, jer je pronalazak posla individualna stvar koja zavisi i od poznavanja jezika određenih zemalja i od poznanstava...

A za druge zemlje, jel zna neko šta se dešava ako te uhvate da radiš na crno? Španija, Grčka, Italija, Austrija, Holandija, Danska, Norveška, Finska, Francuska, Belgija, Malta, Češka, Slovačka, itd...

Ma ja sam se zezo da samo odeš i da je sve 5! Ja sam bio u Austriji radio nekih mjesec dana, firma je prodala neke klima uređaje pa smo išli tamo sve to ugrađivati,naravno imali smo svu papirologiju. Upoznao sam neke izbjeglice koje su radile na baušteli odmah do nas, ljudi imaju boravišne vize i vjeruj mi to što oni rade i koliko rade nije nimalo lijep posao. Oni ti tamo rade najgore poslove i štede lovu tako kad dođu kući na godišnji mogu glumit neku veliku gospodu. A sad zamisli da ti i nađeš neki posao na crno kako bi se prema tebi odnosili. Iskorištavali bi te za neku crkavicu. A o tome da de uhvate na crno i da ne pričam (nahebo bi do bola). Moj ti je savjet ako ikako možeš da zaobiđeš tu vrstu zapošljavanja, osim ako imaš kakvog rođaka pa da ti on pomogne,iako i to nije nešta.
 
e pa onda hvala sada:)...nažalost, izgleda da je radnu vizu gotovo nemoguće dobiti osim ako nisi neki super stručnjak, a svaki pokušaj košta i oduzima dosta vremena, tako da mi jedino ovo ostaje... možda jedino Česi daju radne dozvole, ali nisam siguran ni za njih...

ne bih ja radio bauštel, mislim da bih sa mojim znanjem (jezika i ostalih stvari), iskustvom i poznanstvima mogao da nađem ok posao i ok tretman, samo se bojim šta bi se desilo ako me uhvate, deportacija mi i nije toliki problem koliko zabrana ulaska i eventualni zatvor...
 
šta znam, pretpostavljam da se to ipak razlikuje od zemlje do zemlje, zato bih voleo da mi neko ko ima informaciju o tome kaže šta se dešava za onu(e) zemlju koju zna, tj. kolika se zabrana dobija i ima li zatvora:)... to za novčanu kaznu prvi put čujem, kako mogu da ti naplate ako ti npr. nemaš para?

hvala u svakom slučaju...
 

Back
Top