Hipotonican i elongiran zeludac

Upravo tako se hranim. Od doktora sam dobio savet (nacelnik na VMA, takodje 2 specijaliste iz iste klinike) da se ugojim 7-8 kg i da ce svi rpoblemi nestati. Ali ja jedem samo sargarepu, paskanat, pilece belo, junetina, naravno sve bez ulja i masti, gojenje je nemoguce ako se tako hranim. Izgubio sam 15 kg za godinu dana, jer nemogu nista da jedem, ovo prethodno navedeno jedem, i stvara mi najmanje tegoba. blokatori protonske pumpe mi prave samo gore jer mi usporavaju varenje, zeludac mi cesto skace i pravi kisleinu i aritmije. Pre oko mesec dana sam operisao hiatus herniu i sto se toga tice bolje je, ali spusten zeludac me zaista ubi. Svaki savet je dobro dosao.
 
Аха, значи то је у питању.
Вама је желудац спуштен, уствари, због тога што сте јако мршави.
Шта да Вам кажем, како год знате гледајте да набаците килограме. Пробајте да пијете Олиговит, то је комплекс витамина који мало отвара апетит. Једите хлеб, једите обавезно пред спавање (наравно, не огромне количине), информишите се о калоријској вредности хране па се трудите да једете оно што је ''најјаче'', а да је у домену тих намирница које Вам не сметају. За почетак тако.
А постепено покушавајте да убацујете и мало оних других намирница које Вам тешко падају на желудац.
 
Zahvaljujem na pomoci. Vec par meseci se trudim da se ugojim, ali tesko ide. Posle 7-8 dana pojacane ishrane javlja mi se kiselina, pa opet smanjim hranu i tako u krug. Teba mi nesto sto stiti sluzokozu zeludca, a da ne smanjuje lucenje kiseline. Taj lek je Bicit, ali cim prestanem da ga uzimam, meni se pojavi pecanje zeludca... Ima i neki lek koji se ne uvozi ovde, a cuo sam da je jako dobar i moze se dugo piti za razliku od Bicita, koji se ne sme piti duze od 2 meseca, a ja ga pijem vec mesec dana. Taj lek rpoizvodi Krka i glavni sastojak mu je sukralfat. Ali do njega je tesko, tj, nemoguce doci. Da li postoji apoteka u BG-u gde se moze naruciti lek iz inostranstva?
 

Back
Top