Sta se moze u vojsci sa zavrsenim faxom?

Pa dobio si jasne odgovore. Sam upravljaš svojom karijerom. Evo ti nekoliko scenarija kad završiš fax:
1. ostaćeš PV jer nećeš znati šta sa diplomom
2. postaćeš vodnik, napisati zahtev i na sve strane grebati i tražiti da te prime za oficira... uz dodatno školovanje i ambicije, bićeš general
3. postaćeš vodnik, završićeš master i PhD i bićeš glavni podoficir u VS
4. kad istekne ugovor, napustićeš vojsku jer nećeš znati kako da realizuješ tu diplomu...
Dakle, sve zavisi ISKLJUČIVO OD TEBE, tvojih sposobnosti, znanja, ambicija...
 
A šta "više"? Daj više i informacija. Ako je neka struka deficitarna u VS, možda ti neko sa foruma dojavi za upražnjeno formacijsko mesto, konkurs...
Nisam jos zavrsio pa me jos uvek ne interesuju konkursi.
Jednostavno hocu da vidim posto sam pri kraju da li vredi ostajati u vojsci.

Evo da ti postavim jos par pitanja :D

Bez neke veze, koliko bih cekao na to "priznanje" skole? Znam da to nije zacrtano i da se nikada ne zna, ali eto da cujem tvoje misljenje i mozda nekog ko zna ili predpostavlja.

Kolike su plate oficirske? Za podoficire znam ali nigde da nadjem podatak za oficire
 
Finansijska služba postoji kao smer na VA, i to povremeno, po potrebi... tako da bez veze teško... a 'priznavanje' zavisi od puno okolnosti- znam i one koji su za mesec dana to realizovali (sa pravnim faxom i DIF-om), a i one koji 4 godine čekaju (sa FON-om). Ubaci se u v.policiju, masteriraj na fakultetu bezbednosti, i munjevito ćeš napredovati.
 
Poštovanje,

Nov sam na forumu. Imao bih jedno pitanje vezano za temu. Naime, završio sam master akademske studije, smer Geodezija i geomatika, FTN Novi Sad.Nisam služio vojni rok. Da li znate kakve su mogućnosti za dobijanje čina u vojsci (kog) i kakva je procedura? Da li je geodetska struka poželjna, deficitarna?

Hvala
 
Poslednja izmena:

Back
Top