Manipulacija?

Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:

jesam... Koristio sam zato sto drugacije ne mozes nista da uradis. Cim se otvoris nayebao si. ne zelim da koristim ali nema drugog izlaza, ili ja njih kuliram ili one mene. Do tog nivoa da nece ni da mi odg na poruku lol. Ali ako prvi krenes sa time onda se situacija menja u tvoj favor, u svakom slucaju retardirano je, ali si nayebao bez toga... Barem nama mladjima nezz kako je kasnije
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:

inace sam brbljiva i sve i da hocu nesposobna sam za tu taktiku,
sta god mislim izlece samo, tako da nista od toga,
mada ne volim ljude koji to rade meni i obicno nemam posla sa takvima,
to igranje macke i misa me smara i jadno je nekako, bas mi takav covek postaje jadnicak i bednicak..:roll:z:mrgreen:
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:
Neodoljivo imam potrebu da odgovorim i ako me niko ništa ne pita.
Pozivam se na uvodni post postavljača teme.
I odgovaram:
Pa jesi li ti čula za izraz privatnost i znaš li šta to znači?
Znaš li da svako polaže pravo na svoju privatnost, pa čak i dete (do izvesne granice).
Ali uskratiti nekome privatnost na svoje misli, to ne može ni detetu.
Niko nije ničija svojina bez obzira da li se zabavljaju ili su u braku. Ni posle venčanja niko nema tapiju na posedovanje svoga partnera. A naročito ne na posedovanje njegovih misli.
Svi mi moramo da imamo i dozvolimo slobodu drugima iz prostog razloga što je oni a priori imaju. Ko ste vi da je ukidate samo zato što ste vaspitani u društvu koje nameće primitivna shvatanja koja veze nemaju sa zdravim razumom. Zbog toga sada moramo da imamo sigurne kuće i još koješta.
Koga zabavlja da nagađa šta ovaj drugi misli neka to čini u sebi da ne bi išao na živce. To što je neko radoznao, nije manipulacija ako mu radoznalost nije zadovoljena.
Ali manipulacija je pitanje druge vrste.
Onoga ko želi da manipuliše morate da hvatate na druge finte a ne da pitate šta misli. I šta očekujete, da vam kaže da želi da manipuliše vama. A motivi su razni.
Manipulacija podrazumeva ostvarenje neke koristi na prevaru bez obzira da li se radi o materijalnoj koristi ili zadovoljenju duševnih potreba koje nisu uvek dobronamerne i bezazlene. Čak i ako to jesu može biti manipulacija, sem ako se ne radi o tome da želite da prijatno iznenadite dragu osobu. Znam slučajeve gde je u želji da se iznenadi draga osoba došlo do takvog konflikta ne razumevajući neko čudno ponašanje koje je prethodilo da je sve upropašćeno.
E sad ima i ovakve manipulacije gde partner glumi tajanstvenost, znanje o nečemo o čemu nema pojma, izaziva vašu radoznalost i skreće vam pažnju na sebe, a iza toga samo praznina, njegova gluma i slika u vašoj glavi da u sebi poseduje više nego što to vidite.
 
Svako poseduje pravo na sebe i nije manipulacija ako ima pored vas još nekog partnera. Sam taj čin nije manipulacija. Manipulacija je nešto drugo što može da proizađe iz tog čina, a čest motiv za tu manipulaciju stvoriće vaše ponašanje i stavovi proizašli iz primitivizma i malograđanštine. Ili strah partnera da posedujete te osobine koje su u ovome društvu normalne. Ne kažem da će to uvek biti motiv.
Ali ukratko toliko pa vi razrađujte i razmišljajte.
 
Tema nije postavljena za odredjenu populaciju, vec za sve...pa samim tim svako moze da odgovori...
Tema je jasna...nije u pitanju ugrozenost necije privatnosti niti su u pitanju dzangrizave ili radoznale zene koje imaju potrebu da "udju" u partnerovu glavu i znaju svaku njegovu misao...
Tako da ne vidim smisao povezivanja necije privatnosti sa manipulacijom...a jos manje mi je jasno spominjanje sigurnih kuca...

Kontam da ti je bio potreban ventil za izduvavanje..z:hm:
 
Svako poseduje pravo na sebe i nije manipulacija ako ima pored vas još nekog partnera. Sam taj čin nije manipulacija. Manipulacija je nešto drugo što može da proizađe iz tog čina, a čest motiv za tu manipulaciju stvoriće vaše ponašanje i stavovi proizašli iz primitivizma i malograđanštine. Ili strah partnera da posedujete te osobine koje su u ovome društvu normalne. Ne kažem da će to uvek biti motiv.
Ali ukratko toliko pa vi razrađujte i razmišljajte.

Off topic ali ipak...
Koje su to osobine koje su u ovom drustvu normalne? Lagati partnera? I koji su to primitivni i malogradjanski stavovi?
 
A priča o ljubavi je duga da bi ovde stala.
Tek segmenti.
Eto. Šta smo u školi naučili o životu i ljubavi. Na kraju i o nama samima.
Naučili smo da budemo dugmići u sistemu koji služe kao materijalna osnova održanja tog sistema.
Mi smo srozani na sve načine. Kulturno, estetski, psihološki, sociološki. Gubimo identitet i stapamo se u masu. Sada sociološka podela više i nije na slojeve kako je to bilo do skoro. Sada je podela na elitu i masu. Izmanipulisani ste na svim planovima toliko da ne smete da priznate. Toliko da ne možete da se osvestite. Toliko da ne smete da se osvestite. Toliko da ako i počne da vam se budi svest zaglavićete kod psihijatra ili ćete poludeti. Masa zove i nameće. Svi koji drugačije razmišljaju su čudaci, neprilagođeni, glupaci, izdajnici...
O kako se zavaravate da razum vama vlada.
Ali ne želim da vas upropastim. Verujte sebi i društvu, jer šta će vam ostati ako ne budete ničemu i nikome verovali. Samo paranoja.
Pa pa paranoja, doviđenja lepa moja.
 
A priča o ljubavi je duga da bi ovde stala.
Tek segmenti.
Eto. Šta smo u školi naučili o životu i ljubavi. Na kraju i o nama samima.
Naučili smo da budemo dugmići u sistemu koji služe kao materijalna osnova održanja tog sistema.
Mi smo srozani na sve načine. Kulturno, estetski, psihološki, sociološki. Gubimo identitet i stapamo se u masu. Sada sociološka podela više i nije na slojeve kako je to bilo do skoro. Sada je podela na elitu i masu. Izmanipulisani ste na svim planovima toliko da ne smete da priznate. Toliko da ne možete da se osvestite. Toliko da ne smete da se osvestite. Toliko da ako i počne da vam se budi svest zaglavićete kod psihijatra ili ćete poludeti. Masa zove i nameće. Svi koji drugačije razmišljaju su čudaci, neprilagođeni, glupaci, izdajnici...
O kako se zavaravate da razum vama vlada.
Ali ne želim da vas upropastim. Verujte sebi i društvu, jer šta će vam ostati ako ne budete ničemu i nikome verovali. Samo paranoja.
Pa pa paranoja, doviđenja lepa moja.

Samim pozdravom paranoja ne nestaje...z:poz:
 
@Neodoljiva
Moram još jednom da citiram tvoj uvodni post da bi ga ti pročitala još jednom i videla šta si napisala.
A šta si mislila o tome ne mogu da diskutujem.
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?
Da, pitanje je da li sam koristio tu tehniku i zašto? Tako gledano je off topic.
Ali da ne bih otvarao novu temu dao sam sebi slobodu da prokomentarišem ono o čemu se na ovoj temi govori, o uzrocima i posledicama malo šire nego je to traženo.
Tema nije postavljena za odredjenu populaciju, vec za sve...pa samim tim svako moze da odgovori...
Znam to, ne hvataj se za svaku moju reč. Malo se i šalim.
...nije u pitanju ugrozenost necije privatnosti niti su u pitanju dzangrizave ili radoznale zene koje imaju potrebu da "udju" u partnerovu glavu i znaju svaku njegovu misao...
Nisam ni pomenuo žene, niti sam samo na njih mislio.
A šta je u pitanju? Ko je ovo napisao i postavio kao temu i nazvao temu Manipulacija:
"Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli." Dakle može da bude u pitanju ugroženost privatnosti i na to upozoravam. A evo zašto upozoravam: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12270541&postcount=48
Sad citiram sebe
Ko ste vi da je ukidate samo zato što ste vaspitani u društvu koje nameće primitivna shvatanja koja veze nemaju sa zdravim razumom. Zbog toga sada moramo da imamo sigurne kuće i još koješta.
Ovde se ne obraćam tebi nego onima koji uskraćuju prava privatnosti drugome čak i u onim slučajevima kada to nema veze sa ljubavnom vezom već sa pravom na sebe i svoje mišljenje.
Partner nije uvek ljubavnik. A sigurne kuće služe da bi tu bili zaštićeni oni čiji partneri smatraju da su venčanim listom dobili tapiju, pravo vlasništva, nad ovim drugim i da im je sve dozvoljeno. Mi živimo u društvu gde se elementarna prava ne poštuju. I to je ovde tradicija.
A ovo pitanje ne zavređuje da se nađe na tvojoj temi? Možda mu nije mesto tu jer je tema uža. Ali jedno sitno pitanje može da pokrene lavinu drugih jer je mnogo toga povezano. Ako ne vidiš vezu, znači moraću da ti crtam.
Koje su to osobine koje su u ovom drustvu normalne? Lagati partnera? I koji su to primitivni i malogradjanski stavovi?
Eh kako sve zvuči jednostavno kada se pita. A ovde prvo treba da pođemo od pitanja normalnosti.
Znaš li koliko je to složen pojam?
A za odgovor se ponovo pozivam na gornji link ka postu na ovoj temi.
Primitivizam i malograđanština mogu doći sa obe strane. A ćutanje i ignorisanje koje pominješ ne moraju uvek biti manipulacija. Može biti da sam konfuzno i ili nedorečeno pisao pa ne razumeš.
Osećam tvoju ličnu pogođenost, ali ne mogu da vidim razlog, sem ako ne proizilazi iz tvog čvrstog uverenja koje bi ovde da osvedočiš kao ispravno, a ono što pišem kosi se sa time.
 
z:( a to je izvor mnogih patnji.....nista se ne podrazumeva u ljubavi.....ljubav trazi i dela i reci.....
Kad sam već tu.
Upravo ova poslednja rečenica "ljubav trazi i dela i reci" može uticati na nesporazume i čak poslužiti manipulaciji.
Svako ima svoju predstavu koja su to dela i reči i u kojoj meri.
Ali "ljubav traži". A šta misliš na to da je ljubav davanje a ne traženje i ne merenje koliko je dato i eventualno još i prebacivanje na količinu koliko je dato. Uskraćenost ljubavi u detinjstvu može dovesti do toga da osoba bukvalno traži ljubav i dokaze ljubavi zbog sopstvene nesigurnosti. Napisao sam može a i ne mora. Sve zavisi, da ne idemo suviše široko.
Ako mislite da sam psiholog, nisam. Samo sam malo informisan sa jednim brdašcetom knjiga. Inače sam... E neću vam kažem. z:p
 
Može biti da sam konfuzno i ili nedorečeno pisao pa ne razumeš.
Osećam tvoju ličnu pogođenost, ali ne mogu da vidim razlog, sem ako ne proizilazi iz tvog čvrstog uverenja koje bi ovde da osvedočiš kao ispravno, a ono što pišem kosi se sa time.


Da konfuzno si napisao i preopsirno + obracas mi se kao da smo zajedno ovce pasli ( znas li ti i sl. pitanja )..odatle verovatno i nesporazum...ne smeta mi nista od toga sto si napisao niti me licno pogadja...
Za samu temu nije misljeno da ide u tom pravcu o kojem ti pises...napisano ima veze sa temom, ali su to ipak ozbiljnije stvari i postoji mogucnost da napisano nece biti ozbiljnije shvaceno a mogla bi da se razvije lepa diskusija...
Mada, ne smeta mi i da se na ovoj temi razvije...z:)

Ipak je ovo forum..i napisano se cesto pogresno protumaci...metla na vestici je to negde fino zapisala....ali ne mogu sad da trazim....
 
Neodoljiva:
Da konfuzno si napisao i preopsirno + obracas mi se kao da smo zajedno ovce pasli ( znas li ti i sl. pitanja )..odatle verovatno i nesporazum...
A kako znaš da nismo zajedno ovce pasli?
A, pa Vi držite do sebe?
Pa ste našli baš ovde na forumu da držite.
ne smeta mi nista od toga sto si napisao niti me licno pogadja...
Za samu temu nije misljeno da ide u tom pravcu o kojem ti pises...napisano ima veze sa temom, ali su to ipak ozbiljnije stvari i postoji mogucnost da napisano nece biti ozbiljnije shvaceno a mogla bi da se razvije lepa diskusija...
A šta je trebalo? Da ti čitam misli? Onda napiši šta misliš.
A nalazimo se u delu foruma "Ozbiljno o ljubavi i seksu"
Pa ko je onda promašio?
Mada, ne smeta mi i da se na ovoj temi razvije...
Pa sad, jel smeta, ili ne smeta?
Ipak je ovo forum..i napisano se cesto pogresno protumaci...metla na vestici je to negde fino zapisala....ali ne mogu sad da trazim....
Veče u kome su se svi složili, propalo je. z:)
 
Kad sam već tu.
Upravo ova poslednja rečenica "ljubav trazi i dela i reci" može uticati na nesporazume i čak poslužiti manipulaciji.
Svako ima svoju predstavu koja su to dela i reči i u kojoj meri.
Ali "ljubav traži". A šta misliš na to da je ljubav davanje a ne traženje i ne merenje koliko je dato i eventualno još i prebacivanje na količinu koliko je dato. Uskraćenost ljubavi u detinjstvu može dovesti do toga da osoba bukvalno traži ljubav i dokaze ljubavi zbog sopstvene nesigurnosti. Napisao sam može a i ne mora. Sve zavisi, da ne idemo suviše široko.

Ako mislite da sam psiholog, nisam. Samo sam malo informisan sa jednim brdašcetom knjiga. Inače sam... E neću vam kažem. z:p
z:)
da, da..nema opste upotrebljivih pravila. svaki covek je kula od zagonetki, i zelja i potreba..i ono sto je se jednom podrazumeva, drugom je nepotrebno ili cak nezamislivo..
 
A kako znaš da nismo zajedno ovce pasli?
A, pa Vi držite do sebe?
Pa ste našli baš ovde na forumu da držite.

Zato sto smo zajedno cupali travu.z:D...svako bi trebao da drzi do sebe... ne moras da prelazis na vi..ali ni da mi se obracas u stilu "Znas li ti...

A šta je trebalo? Da ti čitam misli? Onda napiši šta misliš.
A nalazimo se u delu foruma "Ozbiljno o ljubavi i seksu"
Pa ko je onda promašio?

Mislim da je tema jasna...procitaj ponovo sta se zapravo pita...

Pa sad, jel smeta, ili ne smeta?

Pojasnih da ne smeta..procitaj ponovo...mrzi me da pisem, shebano mi jutro danas...z:(

Veče u kome su se svi složili, propalo je. z:)

Ja.,.z:hm:
 
ne moras da prelazis na vi..ali ni da mi se obracas u stilu "Znas li ti...
Ala si komplikovana. Ko tebi udovolji alal mu...
- Ne moraš na vi, ali ne može ni na ti, A može li na on?
Pa će da glasi: "Znaš li on...
Dakle, najbolje ništa ne pisati.
E pa neće moći. Ne možeš da mi zabraniš da pristupim i pišem na temi bez obzira što si je ti otvorila.
Šta treba da radim da ti udovoljim?
Da te ljubim u...
Ili da ti ližem...
Dobro, i to ću da pristanem, ali me barem zamoli.

Mislim da je tema jasna...procitaj ponovo sta se zapravo pita...
Pročitao i piše:
"Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.
Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?"

Naslov je manipulacija, a pitanje sam citirao tako da se podrazumeva da se ovo u uvodnom postu smatra za manipulaciju. A ja objašnjavam da to ne mora da bude manipulacija (ali i može). Ostalo je moje obrazloženje. Šta nije u redu? To što je preopširno. Žališ se da je konfuzno, znači morao bih da budem još opširniji, ali sam se nadao da će se možda neke neizrečene misli naslutiti. Pa ja ne umem prostije i kraće da obrazložim a da se ne izgubi suština onoga što sam hteo reći, jer evo već postaje konfuzno. I šta je problem u opširnosti? Trošim ti papir?
I znaš li ti ili vi ili on ili ona (biraj šta ti odgovara), da su o ovakvim temama knjige pisane, a ti (vi, on, ja...) meni govoriš o opširnosti.
Da je moglo da se kaže u dve rečenice, ne bi pisali knjige.
Čitaš li ti nešto?
Ljubavne romane? Za videla.
Pojasnih da ne smeta..procitaj ponovo...mrzi me da pisem, shebano mi jutro danas...z:(
Dobro, razumeo. Ali tako nije bilo zamišljeno u tvojoj glavi.
Ako postoji i najmanja mogućnost da te pogrešno shvate, onda će te pogrešno i shvatiti (Marfijev Zakon). Ali onda ne ostavljaj mogućnost da te pogrešno shvate.
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:
Ćutim samo kad mi se smuči da stalno postavljam isto pitanje a ne dobijem odgovor ili kad je nešto tako očigledno a druga strana ili ga ne vidi ili se pravi da ga ne vidi.z:hm:
 
@Neodoljiva
"još se nije rodio taj koji je o meni rekao nešto lošije od onoga što ja mislim."

Jel ti poznato ovo od nekud?
A držiš (držite, drži, drže) do sebe? Ne mora da ti se obraća sa Vi, ali Vam smeta kada Vam se obraća sa ti. z:lol:
 
Poslednja izmena:
Ćutim samo kad mi se smuči da stalno postavljam isto pitanje a ne dobijem odgovor ili kad je nešto tako očigledno a druga strana ili ga ne vidi ili se pravi da ga ne vidi.z:hm:
Pravi se da ga ne vidi. Dajem ruku ako nije tako (naravno ne svoju). Nisu svi spremni da priznaju da greše ili da se suočavaju sa nečim neprijatnim. Često skrene sa teme, pređe u napad za nešto deseto za šta se u određenom momentu nije negativno reagovalo (napad je najbolja odbrana). Ili jednostavno ćutanje. Ljudi ne žele da se suoče sa svojim greškama, nesavršenošću, manama.

Čovek obično nije toliko nesvestan svojih vrlina koliko mana (K.G.Jung, ako se ne varam)
 
Ala si komplikovana. Ko tebi udovolji alal mu...
- Ne moraš na vi, ali ne može ni na ti, A može li na on?
Pa će da glasi: "Znaš li on...
Dakle, najbolje ništa ne pisati.
E pa neće moći. Ne možeš da mi zabraniš da pristupim i pišem na temi bez obzira što si je ti otvorila.
Šta treba da radim da ti udovoljim?
Da te ljubim u...
Ili da ti ližem...
Dobro, i to ću da pristanem, ali me barem zamoli.


Pročitao i piše:
"Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.
Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?"

Naslov je manipulacija, a pitanje sam citirao tako da se podrazumeva da se ovo u uvodnom postu smatra za manipulaciju. A ja objašnjavam da to ne mora da bude manipulacija (ali i može). Ostalo je moje obrazloženje. Šta nije u redu? To što je preopširno. Žališ se da je konfuzno, znači morao bih da budem još opširniji, ali sam se nadao da će se možda neke neizrečene misli naslutiti. Pa ja ne umem prostije i kraće da obrazložim a da se ne izgubi suština onoga što sam hteo reći, jer evo već postaje konfuzno. I šta je problem u opširnosti? Trošim ti papir?
I znaš li ti ili vi ili on ili ona (biraj šta ti odgovara), da su o ovakvim temama knjige pisane, a ti (vi, on, ja...) meni govoriš o opširnosti.
Da je moglo da se kaže u dve rečenice, ne bi pisali knjige.
Čitaš li ti nešto?
Ljubavne romane? Za videla.

Dobro, razumeo. Ali tako nije bilo zamišljeno u tvojoj glavi.
Ako postoji i najmanja mogućnost da te pogrešno shvate, onda će te pogrešno i shvatiti (Marfijev Zakon). Ali onda ne ostavljaj mogućnost da te pogrešno shvate.

A bem li ga ako pitanje nije skroz jasno i prosto... Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?
Sta ti ovde nije jasno??? Nije pitanje da li je cutanje manipulacija, vec je u ovoj temi odredjeno da jeste...a pitanje se odnosi na FORUMASE i njihova ISKUSTVA! Jel ti sad jasnije...ne videh da je drugima bio problem to da shvate..a nisam ni videla da si negde napisao da li si to koristio i zasto ( ako mi je promaklo, izvinjavam se )...
Ponavljam ti da mozes da prosiris temu ako zelis niko ti ne brani...

Nisam ja komplikovana, nego si ti svadjalacki nastrojen...ako ti se i*drkava, trazi nekog ko ce to cutke da podnosi i uziva u tome...
 
@Neodoljiva
"još se nije rodio taj koji je o meni rekao nešto lošije od onoga što ja mislim."

Jel ti poznato ovo od nekud?
A držiš (držite, drži, drže) do sebe? Ne mora da ti se obraća sa Vi, ali Vam smeta kada Vam se obraća sa ti. z:lol:

Uspesno si se upiŠkio na temu..nema razloga da se obracas meni licno...jer i sama tema nije moj licni problem....procitaj na koji nacin si napisao svoje postove, ako ne vidis problem ja ti sigurno ne mogu pomoci...
Nije problem sa vi, ti...vec sa nacinom na koji iznosis svoja razmisljanja...
 
Nije problem sa vi, ti...vec sa nacinom na koji iznosis svoja razmisljanja...
Pa na koji način još mogu ovde da iznosim svoja razmišljanja sem da kuckam po tastaturi. Što, jel ima još neki način?
Nisi na to mislila, jel da?
Pa sad da pogađam na šta si mislila?
Budi jasnija i argumentovana.
Citiraj ono što sam napisao i skreni mi pažnju na ono što misliš da nije u redu.
Sad odjednom nije problem sa ti i vi, a bio je. Pa ja ne znam.
Tebi kako kad dođe tako i reaguješ.
Ne podnosiš me?
Antipatičan sam ti?
Glup sam?
A bem li ga ako pitanje nije skroz jasno i prosto... Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?
Sta ti ovde nije jasno??? Nije pitanje da li je cutanje manipulacija, vec je u ovoj temi odredjeno da jeste..
Pa to si ti odredila da jeste. Ja se ne slažem da a priori jeste. I to obrazlažem.
Šta tebi ovde nije jasno?
Otkud meni pravo da se ne složim sa tobom?
Ko si ti da da odrediš da je ćutanje manipulacija i da to svi mora da aminuju. To možeš tako kod mame i tate, dečka ili koga već, ali ne i sa mnom, dokle god imam mogućnosti da se suprotstavim i borim za svoje mišljenje (koje mi uzgred budi rečeno i nije važno). Ako se neprimereno izražavam, ne uklapam u tvoja visokoumna mišljenja, neka budem odstranjen sa foruma (ako imaš neke veze sa vlasnicima). Ako ne, neka ti tata kupi krstaricu pa isteravaj sve koji ne aminuju ono što ti kažeš da jeste.
Pitanje bi moglo da glasi: "da li ste ikada ćutanje koristili kao manipulaciju i zašto". Ali ne glasi tako. I ja se pozivam na ono što piše (što si ti napisala).
I spreman sam da komuniciram sa tobom i davao sam odgovore, kritike, obrazloženja na tačno citirane izjave, a ne paušalnu ocenu tvoga izlaganja zasnovanu ni na čemu.
Sad ja ovo tvoje pisanje mogu da shvatim kao ze-zanje dok se u sebi smeješ kako sam se primio. Ali to ničim ne mogu da dokažem i nemam pravo da te optužujem za to. Dakle ako to radiš, možeš i dalje da nastaviš - niko ti ništa ne može.
 

Back
Top