Kakva vojska treba Srbiji ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Kasnimo debelo i u profesionalizaciji vojske,kao i u svačemu živome i mrtvome.

Dobro, Titova vojska je brojala par stotina hiljada vojnika, u vojsci tad nije mogao da ide samo neko ko nema dve noge, ruke, oka, uva...

Služio sam vojsku u Kasarni koja izgleda kao mali grad u gradu, rekao bi čovek, ko da nam preti ceo svet tada da uleti na naše granice.

Gledao sam svojim očima vojnike, koji ne znaju praćkom da pogode slona od 5 tona, a ne kamoli tamo neku malu metu.

Zapravo koncepcija vojske je bila ta, dodji i ti Alija, da bude više vojske, i da vidite dolazile Alije, Šukrije, Hrvoje i Muje ko ludi.

Tada su se takmičili istočni lideri ko može više da regrutuje vojnika, nije bilo bitno kako su obučeni, već broj i masovnost je bila bitna, da bi se mahalo sa bar milionom naoružanih.

Strarešina je bilo maltene skoro kao vojnika, sve bilo megalomansko. Važno je bilo preplašiti protivnike, a ne obučiti vojnike.

Umesto da smo pre dve decenije pa i kasnije tolike starešine prebacili na neke razvojne projekte, nove tehnologije, jer nije bilo posla za njih, a ni potrebe za narodnom vojskom.

Niko ni tada, ni u poslednjih 10 godina nije smeo da kaže: alo drugovi, moramo da profesionalizujemo vojsku...bolje da Srbija ima 10 hiljada profi vojnika kojima je to zanimanje, no 100 hiljada vojnika, koji ne umeju ni kokošku da srede , jer se boje krvi, sekire, puške , tenka i td.

Dakle, treba vojnim pozivom da se bave samo oni koji to žele, vole, mogu, umeju da rade, ostali neka nose poštu, dele čaj, vodu , marendu i čiste vojne objekte.
Hm , očito nekima je žao Titoističkog koncepta vojske, gde su dva-tri dobro organizovana profi vojnika, mogla da zarobe celu kasarnu od 1000 vojnika.
Tako je bilo vreme, mogli smo ko vojska da spavamo i lenčarimo, bitno je da u kalendaru izbušiš još jednu nedelju, dan.

Šta vi imate da kažete na ovu temu, treba li nam TITOistička, Slobistička, Demokratska, ili profi vojska ?
 
Poslednja izmena:
Kasnimo debelo i u profesionalizaciji vojske,kao i u svačemu živome i mrtvome.

Dobro, Titova vojska je brojala par stotina hiljada vojnika, u vojsci tad nije mogao da ide samo neko ko nema dve noge, ruke, oka, uva...

Služio sam vojsku u Kasarni koja izgleda kao mali grad u gradu, rekao bi čovek, ko da nam preti ceo svet tada da uleti na naše granice.

Gledao sam svojim očima vojnike, koji ne znaju praćkom da pogode slona od 5 tona, a ne kamoli tamo neku malu metu.

Zapravo koncepcija vojske je bila ta, dodji i ti Alija, da bude više vojske, i da vidite dolazile Alije, Šukrije, Hrvoje i Muje ko ludi.

Tada su se tamičili istočni lideri ko može više da regrutuje vojnika, nije bilo bitno kako su obučeni, već broj i masovnost je bila bitna, da bi se mahalo sa bar milionom naoružanih.

Strarešina je bilo maltene skoro kao vojnika, sve bilo megalomansko. Važno je bilo preplašiti protivnike, a ne obučiti vojnike.

Umesto da smo pre dve decenije pa i kasnije tolike starešine prebacili na neke razvojne projekte, nove tehnologije, jer nije bilo posla za njih, a ni potrebe za narodnom vojskom.

Niko ni tada, ni u poslednjih 10 godina nije smeo da kaže: alo drugovi, moramo da profesionalizujemo vojsku...bolje da Srbija ima 10 hiljada profi vojnika kojima je to zanimanje, no 100 hiljada vojnika, koji ne umeju ni kokošku da srede , jer se boje krvi, sekire, puške , tenka i td.

Dakle, treba vojnim pozivom da se bave samo oni koji to žele, vole, mogu, umeju da rade, ostali neka nose poštu, dele čaj, vodu , marendu i čiste vojne objekte.
Hm , očito nekima žao Titoističkog koncepta vojske, gde su dva-tri dobro organizovana profi vojnika, mogla da zarobe celu kasarnu od 1000 vojnika.
Tako je bilo vreme, mogli smo ko vojska da spavamo i lenčarimo, bitno je da u kalendaru ibušiš još jednu nedelju, dan.

Šta vi imate da kažete na ovu temu, treba li nam TITOistička, Slobistička, Demokratska, ili profi vojska ?

Dva-tri vojnika zarobe celu kasarnu?Brate mnogo gledas americke filmove....
Bolje imati kakvog takvog vojnika donekle obucenog koji ce bar znati da rukuje oruzjem ako nista drugo,a ne onda kad ti siptari navale na kucu da pozivas "profesionalne" vojnikae da brane tvoje...ako nemas volje ni mooda da se boris za svoju kucu onda je ni ne zasluzujes....kod nas je sad previse ovih sto imaju "progovor savesti",sta li bi rekli oni da im upadnu oni krvoloci scipetarski..."ne nemojte,ja imam prigovor savesti,ne mogu da nosim oruzje"
 
Dva-tri vojnika zarobe celu kasarnu?Brate mnogo gledas americke filmove....Bolje imati kakvog takvog vojnika donekle obucenog koji ce bar znati da rukuje oruzjem ako nista drugo,a ne onda kad ti siptari navale na kucu da pozivas "profesionalne" vojnikae da brane tvoje...ako nemas volje ni mooda da se boris za svoju kucu onda je ni ne zasluzujes....kod nas je sad previse ovih sto imaju "progovor savesti",sta li bi rekli oni da im upadnu oni krvoloci scipetarski..."ne nemojte,ja imam prigovor savesti,ne mogu da nosim oruzje"

Pa to ima u partizanskim filmovima.
Pomešao si Barka mačke i tačke.
Za razliku od tebe, ja o čemu pišem gledao svojim očima, a ti gledao u Kino.
 
Ja gledao u kino? Prikane,stavovi su nam slicni,polako.....ne trci ko zdrebe pred rudu,na ono sto sam izgurao i izdrzao u vojsci ponosan sam,nisam ucestvovao u ratu jer sam bio previse mlad,ali za tih 9 meseci koliko sam bio smatram da sam dovoljno obucen i spreman ako ne daj boze zatreba...ja prozivam ove sto se drze gesla "sto da se borim ja,nek pogine komsija"....
Nama treba vojska,doduse ne toliko glomazna ko u Titovo vreme,ali da svaki regrut prodje bar osnovnu vojnicku obuku koja se moze zavrsiti za eto 3 meseca...samim tim pored profesionalne vojske,imao bi se i solidno obuceni kadar u slucaju da zatreba dopuna,jer ni profesionalni vojnici nisu supermeni,ne mogu ni oni da svare metak

ja služio duplo više no ti, bio na Manjači mesec dana, Dubravi deset dana, Kalinovniku dve nedelje, Bugojnu nedelju dana...i td. Skoro tri meseca terena, rodjače moj, zato sam i postao ovaki Hadzija.
 
Dobro druže, imamo tebe ovde srećom, pa reci , napiši, elaboriraj to bolje...pa da Falus Marin bude prav ko strela.

Види,добијо си партијски задатак и то је у реду.
Треба системски нападати и ружити СПЦ,војску,народ,државу,ма све што иоле има везе са Србијом.Добро,посо ти је то,ал мајку му недеља је данас,дај види са ти твојим налогодавцима јел имаш право на слободан дан,имаш и ти душу или грешим?Прегорићеш а нећеш обавити задатак,тражи замену,радно време,социјално имаш и ти права као радник,ниси стока,ваљда неки ред и закон постоје и код твојих.А?
 
ja služio duplo više no ti, bio na manjači mesec dana, Dubravi deset dana, Kalinovniku dve nedelje, Bugojni nedelju dana...i td. Skoro tri meseca terena, rodjače moj, zato sam i postao ovaki Hadzija.

Svaka cast tebi,ali nisam ni ja po ceo dan pio ,zajebavo se...naprotiv...bio sam guster do poslednjeg dana,svakog dana mukotrpna obuka,disciplina gvozdena...nisam ja sluzio u nekom od prasinarskih bataljona veze,abho,brdske pesadije.....mogu ti reci da ssam se za tih 9 meseci napatio ko nikad u zivotu,ali ne zalim,sve je to za ljude,ako nista drugo,vojska te bar ocvrsne i napravi coveka od tebe...upravo ti sto su ladili jaja poceo dan vosjci najvise i grakcu za njenu profesionalizaciju jer im je tesko padalo sedenje u kantini poceo dan
P.S.a sam imao 5 meseci terena u KZB
 
Treba nam jedna prava demokratska vojska. Sastavljena od provereno žutih (jedini uslov). I da se šalju u mirovnu misiju u Irak, Avganistan i sve prve borbene linije NATO slobodoljubive armije.

Ovim bi, najzad, učinili makar jedno dobro delo Srbiji : proredili bi se .........
 
Види,добијо си партијски задатак и то је у реду.
Треба системски нападати и ружити СПЦ,војску,народ,државу,ма све што иоле има везе са Србијом.Добро,посо ти је то,ал мајку му недеља је данас,дај види са ти твојим налогодавцима јел имаш право на слободан дан,имаш и ти душу или грешим?Прегорићеш а нећеш обавити задатак,тражи замену,радно време,социјално имаш и ти права као радник,ниси стока,ваљда неки ред и закон постоје и код твојих.А?

U pitanju su ozbiljne pare .
Šta, ti ne bi ovo radio za 1000 evra ?
Nemoj tako, bi i ti, no tebi ne daju tolike pare, kad već pišeš besplatno.
 
Prvo da u vojsci budu oni koji zele, dobrovoljci... kojima treba dati dobru obuku i opremu. Ostalo ce se sloziti samo od sebe.
Podoficiri i oficiri su ionako dobrovoljci, sami su odabrali taj put i zavrsili vojne skole.
 

U pitanju su ozbiljne pare .
Šta, ti ne bi ovo radio za 1000 evra ?
Nemoj tako, bi i ti, no tebi ne daju tolike pare, kad već pišeš besplatno.

Штета,помислих да пишеш из партијских убеђења,па ти предложих да мало оданеш....
пошто је кеш у питању,рмбај,немој да газда чује да ленчариш......
 
Kasnimo debelo i u profesionalizaciji vojske,kao i u svačemu živome i mrtvome.

Dobro, Titova vojska je brojala par stotina hiljada vojnika, u vojsci tad nije mogao da ide samo neko ko nema dve noge, ruke, oka, uva...

Služio sam vojsku u Kasarni koja izgleda kao mali grad u gradu, rekao bi čovek, ko da nam preti ceo svet tada da uleti na naše granice.

Gledao sam svojim očima vojnike, koji ne znaju praćkom da pogode slona od 5 tona, a ne kamoli tamo neku malu metu.

Zapravo koncepcija vojske je bila ta, dodji i ti Alija, da bude više vojske, i da vidite dolazile Alije, Šukrije, Hrvoje i Muje ko ludi.

Tada su se takmičili istočni lideri ko može više da regrutuje vojnika, nije bilo bitno kako su obučeni, već broj i masovnost je bila bitna, da bi se mahalo sa bar milionom naoružanih.

Strarešina je bilo maltene skoro kao vojnika, sve bilo megalomansko. Važno je bilo preplašiti protivnike, a ne obučiti vojnike.

Umesto da smo pre dve decenije pa i kasnije tolike starešine prebacili na neke razvojne projekte, nove tehnologije, jer nije bilo posla za njih, a ni potrebe za narodnom vojskom.

Niko ni tada, ni u poslednjih 10 godina nije smeo da kaže: alo drugovi, moramo da profesionalizujemo vojsku...bolje da Srbija ima 10 hiljada profi vojnika kojima je to zanimanje, no 100 hiljada vojnika, koji ne umeju ni kokošku da srede , jer se boje krvi, sekire, puške , tenka i td.

Dakle, treba vojnim pozivom da se bave samo oni koji to žele, vole, mogu, umeju da rade, ostali neka nose poštu, dele čaj, vodu , marendu i čiste vojne objekte.
Hm , očito nekima je žao Titoističkog koncepta vojske, gde su dva-tri dobro organizovana profi vojnika, mogla da zarobe celu kasarnu od 1000 vojnika.
Tako je bilo vreme, mogli smo ko vojska da spavamo i lenčarimo, bitno je da u kalendaru izbušiš još jednu nedelju, dan.

Šta vi imate da kažete na ovu temu, treba li nam TITOistička, Slobistička, Demokratska, ili profi vojska ?

Republika Srpska i Srbija postoje samo zahvaljujući tom sistemu vojske koji si ti ispljuvao.
Regrtutni sistem je omogućio da u trenutku kada su Muslimani i Hrvati hteli da počiste Srbe preko Drine za 24 časa Srbi imaju 80,000 vojnika pod oružjem.

Isto tako NATO nije smeo da kroči na Kosovo jer je na Kosovu bilo 120,000 vojnika pod oružjem.

Sistem regrutacije garantuje osnovnu vojničku obuku svakom grtadjaninu jedne zemlje, čini ga vojniko, delom vojske i delom države daje mu gradjansku i patriotsku odgovornost u ruke, čast i sposobnost da brani zemlju

UPAMTI: NIKADA NI JEDNA REGRUTNA VOJSKA NIKAD NIJ EIZGUBILA RAT U ODBRANI SVOJE ZEMLJE- ČAK I KADA VOJNE JEDINICE BUDU SLOMLJENE OSTAJE DOVOLJNO OBUČENIH LJUDI, OPREME I ORUŽJA DA GODINAMA KAO GERILCI UBIJAJU AGRESORA! NIKADA NI JEDNA PROFESIONALNA VOJSKA U PROTEKLIH 100 GODINA NIJE DOBILA NI JEAN RAT!
 
Šta vi imate da kažete na ovu temu, treba li nam TITOistička, Slobistička, Demokratska, ili profi vojska ?
...............................................................................................................................................

Nadam se da razumes............NARODNA VOJSKA........ne lideristicka ni partijska..ni s koca i konopca......vec NARODNA SRPSKA VOJSKA.................................................
 

Back
Top