]

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
Pre neki dan je na televiziji bila neka debilna misija sa temom SEX DROGA ALKOHOL
e tu se vodila neka polemika sa naravno negativnim pristupom svemu no to nije ni bitno, u ochi upada chinjenica da je seks spojen s drogom i alkoholom i predstavljen kao negativna pojava, e ovo mi nije prvi put da vidim tako neshto, u stvari obichno kad se polemishe o takvim stvarima seks se uvek uparuje s onim shto je negativno. A pitanje je zashto je to tako, jel zbog nekakvog morala ili chega vec, pa kad je ljubljenje na tvu vecini dece se govori NE GLEDAJ POKRI OCHI ili roditelji prosto menjaju kanal, svakodnevno se drzhe kojekakva predavanja po shkolama o seksu koja imaju prilichno zastrashujucu podlogu (TRUDNOCA, BOLESTI....) i nekako se deci otkad postanu svesna sebe seks predstavlja kao neshto strashno i loshe xD
e sad wtf zapitam se ja :lol: mislim chemu sve to, neko ce reci PA DECU TREBA ZASTRASHITI ONA SVE RANIJE KRECU SA SEKSOM TO NIJE DOBRO, ali zapravo chinjenica da se deci neshto brani ih mami da to probaju. Sasvim je razumljivo reci "ADOLESCENTE TREBA UPUTITI U SVE ASPEKTE SNOSHAJA ( :lol: ) " ali zapravo se to opet svodi na zastrashivanje :lol: Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako? :P
Ne znam zashto sam napravio ovu temu, valjda sam hteo da pridjem jednoj od pojava u zhivom svetu iz drugog ugla xD
A mozhda sam se smorio :lol:
 
Pre neki dan je na televiziji bila neka debilna misija sa temom SEX DROGA ALKOHOL
e tu se vodila neka polemika sa naravno negativnim pristupom svemu no to nije ni bitno, u ochi upada chinjenica da je seks spojen s drogom i alkoholom i predstavljen kao negativna pojava, e ovo mi nije prvi put da vidim tako neshto, u stvari obichno kad se polemishe o takvim stvarima seks se uvek uparuje s onim shto je negativno. A pitanje je zashto je to tako, jel zbog nekakvog morala ili chega vec, pa kad je ljubljenje na tvu vecini dece se govori NE GLEDAJ POKRI OCHI ili roditelji prosto menjaju kanal, svakodnevno se drzhe kojekakva predavanja po shkolama o seksu koja imaju prilichno zastrashujucu podlogu (TRUDNOCA, BOLESTI....) i nekako se deci otkad postanu svesna sebe seks predstavlja kao neshto strashno i loshe xD
e sad wtf zapitam se ja :lol: mislim chemu sve to, neko ce reci PA DECU TREBA ZASTRASHITI ONA SVE RANIJE KRECU SA SEKSOM TO NIJE DOBRO, ali zapravo chinjenica da se deci neshto brani ih mami da to probaju. Sasvim je razumljivo reci "ADOLESCENTE TREBA UPUTITI U SVE ASPEKTE SNOSHAJA ( :lol: ) " ali zapravo se to opet svodi na zastrashivanje :lol: Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako? :P
Ne znam zashto sam napravio ovu temu, valjda sam hteo da pridjem jednoj od pojava u zhivom svetu iz drugog ugla xD
A mozhda sam se smorio :lol:

Zatupelost drustva, taboo, izigravanje laznog morala...Sex je jedino dobar u spanskim serijama...
 
Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako? :P

A mozhda sam se smorio :lol:

Zato sto svi kazu da je seks sjajan.:mrgreen:

Smorio si se, sigurno...:lol:

A sad tema... Pa kao sto si rekao, deca sve ranije stupaju u odnose bas zato sto sve ranije pocinju da otkrivaju svet sexa i gudr. Televizija je problem.

Ja ni svojoj sestricini ne dozvoljavam da gleda neke naked scene iz filma. I uvek joj pustam one prastare crtace tipa: Pinokio, Bambi, Dusko Dugousko i sl. ALi to ne vredi nicemu zato sto joj ostali dozvoljavaju da gleda sve sto ona hoce. I pustaju joj da slusa ove grandovce.
Takva su vremena. Neki roditelji dozvoljavaju deci da gledju sta hoce, neki pokusavaju da ih zastite na neki nacin.

P.S. Ko bi jos voleo da mu cerka od 13 god. dodje trudna pred vrata?
 
Ja samo ima da porucim z:D

903jhl.jpg
 
Pre neki dan je na televiziji bila neka debilna misija sa temom SEX DROGA ALKOHOL
e tu se vodila neka polemika sa naravno negativnim pristupom svemu no to nije ni bitno, u ochi upada chinjenica da je seks spojen s drogom i alkoholom i predstavljen kao negativna pojava, e ovo mi nije prvi put da vidim tako neshto, u stvari obichno kad se polemishe o takvim stvarima seks se uvek uparuje s onim shto je negativno. A pitanje je zashto je to tako, jel zbog nekakvog morala ili chega vec, pa kad je ljubljenje na tvu vecini dece se govori NE GLEDAJ POKRI OCHI ili roditelji prosto menjaju kanal, svakodnevno se drzhe kojekakva predavanja po shkolama o seksu koja imaju prilichno zastrashujucu podlogu (TRUDNOCA, BOLESTI....) i nekako se deci otkad postanu svesna sebe seks predstavlja kao neshto strashno i loshe xD
e sad wtf zapitam se ja :lol: mislim chemu sve to, neko ce reci PA DECU TREBA ZASTRASHITI ONA SVE RANIJE KRECU SA SEKSOM TO NIJE DOBRO, ali zapravo chinjenica da se deci neshto brani ih mami da to probaju. Sasvim je razumljivo reci "ADOLESCENTE TREBA UPUTITI U SVE ASPEKTE SNOSHAJA ( :lol: ) " ali zapravo se to opet svodi na zastrashivanje :lol: Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako? :P
Ne znam zashto sam napravio ovu temu, valjda sam hteo da pridjem jednoj od pojava u zhivom svetu iz drugog ugla xD
A mozhda sam se smorio :lol:



Njah...isto *** samo drugo pakovanje...pre kao bila deca bolja...a naše prababe se udavale sa 15, a nisu se ni drogirale ni alkoholisale...njah šta su radile u braku?Igrale žmurke, al' to je ok jer su bile u braku...:eek:Njah...ne mogu da se nerviram oko ove teme sad iako znam da sam promašila post, al' nema veze...
 
Ni deca nisu vise deca,klinke se kHaraju na keca z:p

mojne filozofirate kad je sex jedna od lepsih stvari u zivotu.Neka se kHaraju i sa 15 god njihova stvar samo neka koriste zastitu da ne zatrudne / ne navuku neku bolest.Msm realno koji sam ja k.urac i neki bitan faktor nekoj tamo klinki u zivotu da joj kazem "jos si mlada za sex" njen zivot njena stvar...


znate kako kazu...posle j.ebanja nema kajanja z:D
 
Anarho odgovori kako treba

Kažem ti da ne mogu da se nerviram...Pun mi je nos više tih lažnih moralista....ćero obij trafiku, ukradi, laži, namipuliši, ali nemoj, nemoj, nemoj piti, drogirati se i širiti noge...ovo poslednje nikako...nebitno je koliko loših stvari uradiš, sve dok je himen na mestu sve ti oprošteno...
 
Kažem ti da ne mogu da se nerviram...Pun mi je nos više tih lažnih moralista....ćero obij trafiku, ukradi, laži, namipuliši, ali nemoj, nemoj, nemoj piti, drogirati se i širiti noge...ovo poslednje nikako...nebitno je koliko loših stvari uradiš, sve dok je himen na mestu sve ti oprošteno...

ali shto to e to me interesuje

I zaboravio si Znači u naslovu...:)

e jes mator senilan z:mrgreen:
 
ali shto to e to me interesuje

Zato što je ženski rod proklet parčetom sluzokože koje je gomila gusaka kroz istoriju isticala kao svoju jedinu vrednost...pa ako misliš da je tvoja cela ličnost među nogama eto ti sad...borila si se da to istakneš sad ćemo mi to vrednovati i kroz to te gledati....z:hm:
 
Zato što je ženski rod proklet parčetom sluzokože koje je gomila gusaka kroz istoriju isticala kao svoju jedinu vrednost...pa ako misliš da je tvoja cela ličnost među nogama eto ti sad...borila si se da to istakneš sad ćemo mi to vrednovati i kroz to te gledati....z:hm:

ne verujem da je to zbog toga
zapravo nisam hteo da razvijam temu na ovaj nachin
 
zato sto su ljudi oduvek bli osetljivi na zensku cast
najlaksi nacin za prljanje porodicnog obraza bilo je napasti cednost zenskog clana porodice
pa vidimo,koliko su medju muslimanskim zivljem,bila rasprostranjena ubistva iz casti,za danasnja vremena ne mogu da tvrdim
mrzi me sad da pisem
 
iako znam da sam promašila post, al' nema veze...

Jesi Dragana , promasila si :/
Zbog ova dva "njah" post ti je dobio mrku animalnu notu

@topik
Vecina predavanja kojima sam ja prisustvovala, s odeljenjem uglavnom, nisu bila zamisljena da zastrase.
Nego da upozore na negativne posledice ranog stupanja u seksualne odnose i nedovoljnog informisanja o istim.

Ali

Slusala sam pre nekoliko meseci jedno predavanje ,sticajem okolnosti , koje je drzao neki profesor, dekan ,ne znam, sa medicisnkog fakulteta u Kragujevcu, i koji je verni sledbenik svake napisane reci Jove Tosevskog, sto i sam potencira.
Pricao je o seksu u adolescentskom dobu, tacnije kako se emotivni i seksualni dozivljaji tinejdzera manifestuju u odrastanju i zrelom periodu zivljenja, i sve u svemu nije kazao nista u vezi topika, ali me je usmerio da odgovorim.

Mislim da se prilikom predavanja deci o seksu na nacin na koji su nama bila prezentovana stvara bolna iluzija svojevrsne chitchat komunikacije o masturbaciji, petingu, seksu, a pritom je to predavanje vidno usiljeno, nedovoljno profesionalno i pogresno pristupljeno citavoj stvari.

I takvo predavanje prozurokuje da deca, koja su inace u ovom uzrastu sledbenici teorije zavere , pomisle kako se nama prica da je seks kobna stihija i takva prezentacija ima prizvuk lose konotacije i izaziva kontraefekat.

Odnosno, ova tema nema adekvatnu cinjenicnu potporu.
 

Back
Top