Perimetar 501

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Atomske velesile imaju izracunate sve opcije koje mogu da se dese u jednom eventualnom nuklearnom ratu...

kq-Atomic.gif


Jedna od ti opcija je i da izgube rat...

Sta bi u slucaju gubljenja atomskog rata uradili Rusi? (Slicnu doktrinu imaju i Amerikanci).

Rusi to strucno u vojnoj terminologiji zovu - Plan: PERIMETAR 501.

Plan u narodu je poznat kao "Odgovor mrtve ruke" ili "Sudnji dan".

Sta to znaci?

Svi atomski projektili Rusije su vezani za jedan mocni kompjuterski centar na nekom tajnom mestu i svi imaju svoj unapred odredjen cilj ako do rata dodje.. Rakete nosaci odnece atomske i hidrogenske bombe na tacno utvrdjena mesta po naredbi generala ruske Armije... Sada su te rakete dobro skrivene u raketnim skladistima, montirane na velike kamione ili su u atomskim podmornicama..Ali, SVE imaju vezu sa centralnim kompjuterom..

5qc-235377.jpg


Kompjuteru se svakih 12 sati menja sifra i on je u stanju potpunog mira i pod kontrolom.

Medjutim, ako se sifra ne promeni 72 sata, smatra se da su svi izginuli, da vise nema nikoga da izda naredjenje..

Od toga momenta kompjuter deluje sam, bez ljudske pomoci: naredjuje sa se otvore sva preostala skladita i da se sve rakete U JEDNOM ISTOM MOMENTU ispale na svoje davno odredjne ciljeve!

Nuklearna energija, koja ce se u toj operaciji osloboditi, vise je nego dovoljna da raznese celu Planetu i da od nje napravi grupu asteroida koja ce vecito tumarati Kosmosom....

oec-273200.jpg
 
Poslednja izmena:
Када избија нуклеарни рат даје се наређење да се ипале сви пројектили на противника.

Нема ту никаквих компјутера који ипаљују ракете јер процес лансирања увек врше два оператера која морају своје кључеве да окрену у исто време да би започели одбројавање. И то код сваког центра посебно и код сваке подморнице посебно.

Наређење за нуклеарни напад може само Председник да изда преко посебних кодова које чува код себе и нико други.

Нема ту никаквих doomsday компјутера који се активирају ако нема никог.
 
Poslednja izmena:
Када избија нуклеарни рат даје се наређење да се ипале сви пројектили на противника.

Нема ту никаквих компјутера који ипаљују ракете јер процес лансирања увек врше два оператера која морају своје кључеве да окрену у исто време да би започели одбројавање. И то код сваког центра посебно и код сваке подморнице посебно.

Наређење за нуклеарни напад може само Председник да изда преко посебних кодова које чува код себе и нико други.

Нема ту никаквих doomsday компјутера који се активирају ако нема никог.

Izvini, nisi u pravu.
 
Covek lepo kaze, kad prodje vreme za taj protokol i sve zamre...ko je stig'o-stig'o ali posle 72 sata jos jedan talas, automatski da dotuce preostalo. "Kad ne mozemo ni mi necete ni vi."
Ideja datira iz 50-ih godina ali je posle povucena kao izrazito za...ana cak i za Ruse. E, sad "Nadamo se da i Obama voli decu" sto bi rek'o Sting, ali malo izvrnuto

Blajbinger...ne mlataraj krilima iznad mene ( avatar ) dok nisanim, posle cu ja biti kriv... :))
 
Covek lepo kaze, kad prodje vreme za taj protokol i sve zamre...ko je stig'o-stig'o ali posle 72 sata jos jedan talas, automatski da dotuce preostalo. "Kad ne mozemo ni mi necete ni vi."
Ideja datira iz 50-ih godina ali je posle povucena kao izrazito za...ana cak i za Ruse. E, sad "Nadamo se da i Obama voli decu" sto bi rek'o Sting, ali malo izvrnuto

Blajbinger...ne mlataraj krilima iznad mene ( avatar ) dok nisanim, posle cu ja biti kriv... :))

z:hm:
 
Covek lepo kaze, kad prodje vreme za taj protokol i sve zamre...ko je stig'o-stig'o ali posle 72 sata jos jedan talas, automatski da dotuce preostalo. "Kad ne mozemo ni mi necete ni vi."
Ideja datira iz 50-ih godina ali je posle povucena kao izrazito za...ana cak i za Ruse. E, sad "Nadamo se da i Obama voli decu" sto bi rek'o Sting, ali malo izvrnuto

Blajbinger...ne mlataraj krilima iznad mene ( avatar ) dok nisanim, posle cu ja biti kriv... :))

Znate li vi da u americkom Ustavu postoji, izmedju ostalih, i klauzula da ne moze biti Predsednik ko nema decu?

I to je vrlo mudro smisljeno...
 

Back
Top