Dekompozicija..

V

Gost
Poruka
6.669
Koja je svrha vaseg Boga?

Ne bih zeleo da se ovo pitanje pretvori u raspravu o necem o cemu niko od nas ne poseduje konacnu istinu, ciji Bog zaista zivi. Svi odgovori na to pitanje su zasnovani na veri, a vera zna biti slepa..
Ono sto bih zeleo da shvatim: koja je svrha Boga kog ste izabrali kao jedinog, ili jedine u krajnjem slucaju, u vasem zivotu takvom kakav zaista jeste..

Verujete u Njega, ili pak njih, ali koja je svrha tog postojanja u vasem zivotu? Sta tacno prisustvo viseg bica cini vama? Na koji nacin osecate to prisustvo, ako osecate uopste? Sta zelite od vaseg Boga? Ili ne zelite nista, samo imate potrebu pokoriti se pred nevidljivim?
 
V:
Koja je svrha vaseg Boga?
..........Ono sto bih zeleo da shvatim: koja je svrha Boga kog ste izabrali kao jedinog, ili jedine u krajnjem slucaju.........

Vecina forumasa nije 'izabrala' svog boga vec im je dodeljen. A koji je bog u pitanju, pa zavisi od sredine u kojoj su rodjeni oni ili njihovi roditelji itd itd...
 
V:
Koja je svrha vaseg Boga?

Ne bih zeleo da se ovo pitanje pretvori u raspravu o necem o cemu niko od nas ne poseduje konacnu istinu, ciji Bog zaista zivi. Svi odgovori na to pitanje su zasnovani na veri, a vera zna biti slepa..
Ono sto bih zeleo da shvatim: koja je svrha Boga kog ste izabrali kao jedinog, ili jedine u krajnjem slucaju, u vasem zivotu takvom kakav zaista jeste..

Verujete u Njega, ili pak njih, ali koja je svrha tog postojanja u vasem zivotu? Sta tacno prisustvo viseg bica cini vama? Na koji nacin osecate to prisustvo, ako osecate uopste? Sta zelite od vaseg Boga? Ili ne zelite nista, samo imate potrebu pokoriti se pred nevidljivim?

Ovo je dobro pitanje.
Kod mene je sledeci slucaj,ja verujem iz cisto egoistickih razloga.Postoje problemi koje ne mogu sam da resim pa se nadam da ce mi on ako budem dobar pomoci.
Nesto kao kod dece koja se nadaju da ce ako budu dobra preko godine dobri Deka Mraz doneti poklone.Eto tako...
E da verujem i zbog toga sto se nadam da ce komsiji crci krava.
 
V:
Koja je svrha vaseg Boga?

Ne bih zeleo da se ovo pitanje pretvori u raspravu o necem o cemu niko od nas ne poseduje konacnu istinu, ciji Bog zaista zivi. Svi odgovori na to pitanje su zasnovani na veri, a vera zna biti slepa..
Ono sto bih zeleo da shvatim: koja je svrha Boga kog ste izabrali kao jedinog, ili jedine u krajnjem slucaju, u vasem zivotu takvom kakav zaista jeste..

Verujete u Njega, ili pak njih, ali koja je svrha tog postojanja u vasem zivotu? Sta tacno prisustvo viseg bica cini vama? Na koji nacin osecate to prisustvo, ako osecate uopste? Sta zelite od vaseg Boga? Ili ne zelite nista, samo imate potrebu pokoriti se pred nevidljivim?

Bash si ovo lepo srocio...'' vasheg Boga ''
teshko je pitanje...za mene,on je neka univerzalna Ljubav......Za mene su sve religije u sustini isto,jer se sve obrcu oko slicnih ideja,jedna je osnovna Bog je Ljubav cini dobra dela { budi saosecajan,doar,pomazi drugima } ili cesh u Raj { Raj je za mene mesto vecnog dushevnog mira,gde Dusha postoji u nekom najuzvisenijem smislu bez ikakvih okova i zemaljskih vezova { zavist,ljubomora,itd } } budi suprotno od ovoga i predaj se tvojoj animalnoj prirodi,i propadas { nemir,sagoreva te tvoja zudnja,nemash mira,to je za mene ''Pakao '' ,jer si udaljen od Boga { Bog=Ljubav= dobrota=stanje Nirvane } i to vec stvarno..jeste Pakao. A da mogu da biram opet bih hriscanin bila,jer mi je,najlepsa idologija..jedna osoba ucinila je vrhovnu zrtvu za sve nas i cak i kad je bio na krstu rekao je ''oprosti im Oche jer ne znaju shat rade ''..ta ideja o vrhovnoj saosecajnosti..Ne volim shto neki ljudi tretiraju Boga kao Dzinija..jao ja hcou ovo i ovo i ovo i kao to ne dobijem e Ti ne postoooojis nja nja nja nja...To je jako detinjast stav,i tuzno je kada neka odrasla osoba razmislja na taj nachin,to bi znacilo da se nikad nije makar malo udubila....To je kao kad volis roditelja. Ako ti i ne nabavi tu igracku,i dalje te voli...ne zaboravimo da je Lucifer bio zbacen,pored svoje gordorsti i sujete koja je bila glavni razlog,jer je bio ljubomoran na ljude,i na paznju koju On nama poklanja,na cinjenicu,da mi mozemo hiljadu puta zgresiti,i bice nam oprosteno,ali zauzvrat moramo da se ''radjamo u krvi i znoju '' { dakle,po meni,i dalje smo besmrtni na neki nachin } dok npr andjeli, ako uopset zgrese,njima se ne oprasta.Itekako verujem i u protiv sile, u demone, djavola,mada o tim stvarima se trudim ne razmisljati,nije zdravo opterecivati se tim,da josh ne bi prizivao..
Da se vratim an ono ''ako vam ne kupi igracku i dalje vas voli..'' on nama zeli dobro,a ono je cesto u suprotnosti sa onim shto mi smatramo za dobrim,jer ne vidimo krupnu sliku..npr covek koji je opsednut parama i sve izgbi i postane beskucnik ce biti ogorcen i besan na Boga kako je dozvolio da mu se t desi,a nece videti,da je mozda bash da lekcija,ta najteza bila potrebna da on uvidi da novac nije sve i da se oslobodi od tog nekog materijalnog dobra..I shta se onda desi,prezre Boga,dok je Bog zapravo radio za Njegovo dobro,i bez ozbira shto ga taj covek prezire on Njega i dalje voli..zar nije to divan roditelj? :) Po meni nema tu neshto da bude ''slepa vera'',moze biti slepa ako je povrsna,ali ja bar tako razmisljam da je Bog jedan,on je vrhovna Ljubav,i kojoj god religiji da pripadash ako cinis dobro- dospeces u Raj { vecni mir }. Ono shto mi j zanimljivo je,ima nekih koj tvrde da ne veruju u Boga,ali zato veruju u postojanje djavola i njegovih sluga,veruju u postojanje zla ali ne i Dobra...
 
V:
Koja je svrha vaseg Boga?

Ne bih zeleo da se ovo pitanje pretvori u raspravu o necem o cemu niko od nas ne poseduje konacnu istinu, ciji Bog zaista zivi. Svi odgovori na to pitanje su zasnovani na veri, a vera zna biti slepa..
Ono sto bih zeleo da shvatim: koja je svrha Boga kog ste izabrali kao jedinog, ili jedine u krajnjem slucaju, u vasem zivotu takvom kakav zaista jeste..

Verujete u Njega, ili pak njih, ali koja je svrha tog postojanja u vasem zivotu? Sta tacno prisustvo viseg bica cini vama? Na koji nacin osecate to prisustvo, ako osecate uopste? Sta zelite od vaseg Boga? Ili ne zelite nista, samo imate potrebu pokoriti se pred nevidljivim?

vera je slepa bas kao ljubav i istina....

otqud ti ideja da mi biramo ista a ponajmanje boga a da ne bira bas on nas?

osecas ga na milion nacina...naravno ako zelis da ga osetis...ako vec pitas kako ga osecas onda ga nemas u sebi....
 

Back
Top