Дошо Максо из Оландије и доно шипак

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Ferhagen-Verujem-u-evropsku-buducnost-Srbije.sr.html

Ферхаген верује у европску будућност Србије

БЕОГРАД – Холандски министар спољних послова Максим Ферхаген изјавио је данас у Београду да и Холандија и он лично дубоко верују у европску будућност Србије, али да је и даље од суштинског значаја да Србија настави сарадњу са Трибуналом све док не буду изручена последња двојица оптужених.
„Честитао сам министру Јеремићу на напорима које Србија улаже у сарадњи с Трибуналом”, рекао је Ферхаген после састанка са српским министром спољних послова Вуком Јеремићем.
„Ово није у циљу задовољења Холандије, мене лично или Европе, већ Србија треба да оконча сарадњу због саме себе”, додао је холандски шеф дипломатије.
Министар спољних послова Србије истакао је да ће званични Београд и даље остати посвећен сарадњи са Хашким судом све до њеног окончања.
„Ферхагену сам пренео уверење да следећи извештај Брамерца може бити само бољи него овај последњи. То значи да ћемо радити на томе да више не буде бегунаца који су на слободи”, рекао је Јеремић.
Он је изразио задовољство због подршке Холандије проширењу ЕУ на Западни Балкан.
„Надам се да ће у годинама пред нама, тај тренд бити задржан”, рекао је Јеремић, поновивши да је пуноправно чланство у ЕУ централни стратешки приоритет за Владу Србије.
Српски министар је рекао да су односи између Србије и Холандије добри и да постоји доста простора за њихово побољшање, нагласивши да ће у наредној години посебна пажња бити посвећена економији.
Јеремић је најавио потписивање више билатералних споразума са Холандијом.
Његов холандски колега је изразио задовољство због визне либерализације за Србију, истакавши да је то велика шанса и за српске привреднике.
„Наставићемо да помажемо Србију да створи добру пословну климу. Очекујемо да Србија испуни све постављене стандарде, а ми ћемо пружити економску и политичку помоћ”, додао је Ферхаген.
Он је казао и да је са Јеремићем причао о ситуацији у региону, оценивши да би Србија могла да игра кључну улогу на овим просторима.
„Свестан сам да је спољна политика Холандије у фокусу пажње Србије. Холандија пружа руку пријатељства Србији, али ће остати строга и правична у свој политици”, закључио је холандски шеф дипломатије.

Холандија пружа руку пријатељства Србији, али ће остати строга и правична у свој политици”, :per::per::per:...
 
Sta ima lose u tome sto je izjavio? Pa nece valjda da kaze "izvin'te, salili smo se"... Uostalom, kao sto i sam on rece - ne procenjuje on, nego procita Bramercov izvestaj... Ovaj koji smo sad predali je prvi u kojem on kaze da radimo sve sta mozemo. Samo jos jedan takav i to je dovoljno.
Obzirom na ranije stavove tipa "Mladic ili nista", promena je veoma primetna. Ne znam sto bi tako nesto trebalo da nam smeta.
 
Sta ima lose u tome sto je izjavio? Pa nece valjda da kaze "izvin'te, salili smo se"... Uostalom, kao sto i sam on rece - ne procenjuje on, nego procita Bramercov izvestaj... Ovaj koji smo sad predali je prvi u kojem on kaze da radimo sve sta mozemo. Samo jos jedan takav i to je dovoljno.
Obzirom na ranije stavove tipa "Mladic ili nista", promena je veoma primetna. Ne znam sto bi tako nesto trebalo da nam smeta.

:per::per::per:
Сад је став....НИШТА ИЛИ МЛАДИЋ....;)....Промена приметна....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Сад је став....НИШТА ИЛИ МЛАДИЋ....;)....Промена приметна....

Ajde sad lepo reci gde je to spomenuo u jucerasnjem intervjuu na B92? :think:

Novinarka ga je 15 puta pitala istu stvar - i skoro isti taj broj puta je dobijala odgovor "da se uverimo da radite sve sta mozete, i dizemo rampu".

Znam da ima ljudi koji nikad ne bi u EU, ali posto sam gledao ceo intervju, moram da verujem direktnom prenosu koji sam gledao (intervju je trajao oko 40 minuta).
 
Ajde sad lepo reci gde je to spomenuo u jucerasnjem intervjuu na B92? :think:

Novinarka ga je 15 puta pitala istu stvar - i skoro isti taj broj puta je dobijala odgovor "da se uverimo da radite sve sta mozete, i dizemo rampu".

Znam da ima ljudi koji nikad ne bi u EU, ali posto sam gledao ceo intervju, moram da verujem direktnom prenosu koji sam gledao (intervju je trajao oko 40 minuta).

Пише у уводном тексту....али ћу поновим...И немој мислити да сам ја против ЕУ....
Ја сам против тога да моју земљу јеву и уцењују....;)
А ево ти га одговор......
Холандија пружа руку пријатељства Србији, али ће остати строга и правична у свој политици”,
Разуме се...лепо , увијено, дипломатски....:per::per::per:
 

Back
Top