Dobro i zlo-da li su ljudi u stanju da ih razlikuju?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
goodday:
ma ok..chovek
pazi slushaj vidi gledaj
PRIMITIVAN SI....MISAO KOJU ZIVISH JE ODAVNO UMRLA.....
mislim da je trebalo istaci to obaveshtenje na sve kelije...ali nema veze, evo ja cu ti reci....
TI SE BOJISH ZIVOTA....SADASHNJOSTI.....
obojca znamo da je tako...ne morash da mi odgovarash
Da li sam primitivan ja ili ti moze se zakljuciti po tome sto ja tebe NE vredjam.Drugo,moja misao jaca svakim danom, vecina mladih misli kao ja,barem u BGD , ne znam gde ti zivis.Trece nemam keliju,nisam monah vec gradjanin.Cetvrto,ne bojim se sadasnjosti,radujem se svakom danu.Dragi moj,u zabludi si!
 
STAJIC:
Hektor:
Daj nam kriterijum:kako se razlikuje dobro od zla? I reci STA JE dobro a sta zlo!Znam te,ti imas spreman odgovor unapred , i pre nego sto postavis temu, pa hajde, prosvetli nas?

:D

Hektore, prijatelju, dosadan si i dosadan si i dosadan si bre...prosetaj malo, druze!

Hahaaaa fino ti on rece Hektore! Ali vidi Stajicu, ako postavljas temu, ti bi trebalo da imas odgovor na nju... bar koliko toliko da bi se mi mogli nadovezati na tvoju pricu jer si je ti zapoceo...

Nemoj odmah da se kocoperis... jer ovaj forum citaju dosta ljudi... Kazem to zbog toga jer ako zelis iskrene i prave odgovore fino se ponasaj! Inace si nagrabusio :evil: :evil:
 
Hektor:
/quote]Da li sam primitivan ja ili ti moze se zakljuciti po tome sto ja tebe NE vredjam.Drugo,moja misao jaca svakim danom, vecina mladih misli kao ja,barem u BGD , ne znam gde ti zivis.Trece nemam keliju,nisam monah vec gradjanin.Cetvrto,ne bojim se sadasnjosti,radujem se svakom danu.Dragi moj,u zabludi si!
ok...."vecina"....druzish se sa istomishljenicima pa ste sada vecina...super :roll:
razmishljati kao vecina i ne mora biti losha stvar.....ali mi se "javlja" da ipak jeste....
whatever....spojili ste kelije??
dobra fora :lol: :lol:
 
Macro_ek:
STAJIC:
Hektor:
Daj nam kriterijum:kako se razlikuje dobro od zla? I reci STA JE dobro a sta zlo!Znam te,ti imas spreman odgovor unapred , i pre nego sto postavis temu, pa hajde, prosvetli nas?

:D

Hektore, prijatelju, dosadan si i dosadan si i dosadan si bre...prosetaj malo, druze!

Hahaaaa fino ti on rece Hektore! Ali vidi Stajicu, ako postavljas temu, ti bi trebalo da imas odgovor na nju... bar koliko toliko da bi se mi mogli nadovezati na tvoju pricu jer si je ti zapoceo...

Nemoj odmah da se kocoperis... jer ovaj forum citaju dosta ljudi... Kazem to zbog toga jer ako zelis iskrene i prave odgovore fino se ponasaj! Inace si nagrabusio :evil: :evil:

:D

Cenim tvoju primedbu i kritiku, ali Hektor je stvarno dosadan, ipak on je OK-podnosljiv je. Zelim da stavim akcenat na moj osmeh :D :D :D :D :D . Trudim se koliko god mogu da moje primedbe budu dobronamerne i prijateljske, ponekad mi se omakne, al' sta da se radi, ja sam obican nesavrseni covek kao i svi drugi.

Da, odgovor postoji. Evo ga, kako jedan mudar covek rece:" Put coveka nije njemu u vlasti, ne moze covek ni kada hodi da upravlja koracima svojim."

Ako se osvrnemo nekoliko desetina godina unazad videcemo cemer, smrt i jad, ako govorimo o buducnosti, jos cemernija i crnja slika. Mene je podatak, da je 200.000 naucnika, strucnjaka u svom domenu, zaposleno i radi u kompanijama koje proizvode i unapredjuju razno-razno naoruzanje-najsavremenije vrste oruzja, sokirao.

Od takvih ljudi se ocekuje mudrost u donosenju ispravnih odluka, odluka koje ce voditi ka miru na globalnom nivou, odluka koje ce smiriti vec preuzavrelu politicku, rasnu, nacionalnu mrznju u svetu, pronalazaka u resavanju ekoloske katastrofe na zemlji-koja je neminovna, resenja u sprecavanju raznih bolesti kao sto je SIDA, bolest koja ce uskoro odneti 65 miliona zivota i mnoge druge probleme s kojima se suocava ljudska rasa!

Da, naziv naucnik bi trebao biti sinonim za mudrost, iskustvo, resenje problema, mir, postenje, iskrenost, pravda i sve naj, naj...Na zalost, stvarnost je nesto sasvim suprotno.

Zar to nije potvrda mudre izjave mudrog coveka Jeremije:" Put coveka nije njemu u vlasti, ne moze covek ni kada hodi da upravlja koracima svojim." ?? Zar to nije odgovor na pitanje da li je covek u stanju da razlikuje dobro od zla?

:wink:
 
goodday:
ma ok..chovek
pazi slushaj vidi gledaj
PRIMITIVAN SI....MISAO KOJU ZIVISH JE ODAVNO UMRLA.....
mislim da je trebalo istaci to obaveshtenje na sve kelije...ali nema veze, evo ja cu ti reci....
TI SE BOJISH ZIVOTA....SADASHNJOSTI.....
obojca znamo da je tako...ne morash da mi odgovarash

Da li je ovo filozofija?
Ili decko ima svoju viziju.
Dali je dobra ili losa?
Procitace odgovor.
 
STAJIC:
Ako DA, zasto je onda svet na ivici propasti, a ako NE, ko nam moze pomoci u tome?

:wink:

Ljudi razlikuju sta je dobro za njih u jednom trenutku, ne sta je dobro i u buducnosti.
Sto je mudriji to zna da razlikuje dobro i zlo dalje u buducnost.
Pri tome lukavost se moze okarakterisati u ovom slucaju kao mudrost koja se zasniva i posmatra samo licne koristi i preslikavanje svega na to u jednom razumnom periodu, znaci ne preterano dugo (do 20 godina).

Poseban problem je i kad razlikuju sto nisu spremni da ucestvuju u ostvarivanju onog dobrog jer im je lakse i cesto jer ne zele da se izdvajaju iz mnostva.
 
STAJIC:
Macro_ek:
STAJIC:
Hektor:
Daj nam kriterijum:kako se razlikuje dobro od zla? I reci STA JE dobro a sta zlo!Znam te,ti imas spreman odgovor unapred , i pre nego sto postavis temu, pa hajde, prosvetli nas?

:D

Hektore, prijatelju, dosadan si i dosadan si i dosadan si bre...prosetaj malo, druze!

Hahaaaa fino ti on rece Hektore! Ali vidi Stajicu, ako postavljas temu, ti bi trebalo da imas odgovor na nju... bar koliko toliko da bi se mi mogli nadovezati na tvoju pricu jer si je ti zapoceo...

Nemoj odmah da se kocoperis... jer ovaj forum citaju dosta ljudi... Kazem to zbog toga jer ako zelis iskrene i prave odgovore fino se ponasaj! Inace si nagrabusio :evil: :evil:

:D

Cenim tvoju primedbu i kritiku, ali Hektor je stvarno dosadan, ipak on je OK-podnosljiv je. Zelim da stavim akcenat na moj osmeh :D :D :D :D :D . Trudim se koliko god mogu da moje primedbe budu dobronamerne i prijateljske, ponekad mi se omakne, al' sta da se radi, ja sam obican nesavrseni covek kao i svi drugi.

Da, odgovor postoji. Evo ga, kako jedan mudar covek rece:" Put coveka nije njemu u vlasti, ne moze covek ni kada hodi da upravlja koracima svojim."

Ako se osvrnemo nekoliko desetina godina unazad videcemo cemer, smrt i jad, ako govorimo o buducnosti, jos cemernija i crnja slika. Mene je podatak, da je 200.000 naucnika, strucnjaka u svom domenu, zaposleno i radi u kompanijama koje proizvode i unapredjuju razno-razno naoruzanje-najsavremenije vrste oruzja, sokirao.

Od takvih ljudi se ocekuje mudrost u donosenju ispravnih odluka, odluka koje ce voditi ka miru na globalnom nivou, odluka koje ce smiriti vec preuzavrelu politicku, rasnu, nacionalnu mrznju u svetu, pronalazaka u resavanju ekoloske katastrofe na zemlji-koja je neminovna, resenja u sprecavanju raznih bolesti kao sto je SIDA, bolest koja ce uskoro odneti 65 miliona zivota i mnoge druge probleme s kojima se suocava ljudska rasa!

Da, naziv naucnik bi trebao biti sinonim za mudrost, iskustvo, resenje problema, mir, postenje, iskrenost, pravda i sve naj, naj...Na zalost, stvarnost je nesto sasvim suprotno.

Zar to nije potvrda mudre izjave mudrog coveka Jeremije:" Put coveka nije njemu u vlasti, ne moze covek ni kada hodi da upravlja koracima svojim." ?? Zar to nije odgovor na pitanje da li je covek u stanju da razlikuje dobro od zla?

:wink:

Znas, ponekad se moze mnogo pametnih stvari cuti kada se posmatra prepirka dva co'eka! Ponekad i ja, naravno suptilno, volim da pospjesim takvu prepirku jer zelim da izvucem stvari koje se obicno ne bi rekle (i tu ne mislim na one ruzne stvari, samo da bude jasno)! :o
Dalje, u pravu si... Hektor ponekad umije da bude naporan (vec duze vr. citam ja ovaj forumcic) ali takodje ima neke veoma interesantne ideje! 8)

A sad, da se vratimo ovoj tvojoj temi! Razlika izmedju dobra i zla... hmmm, veoma interesantno pitanje, ali vidis, dobro za mene mozda je zlo za tebe... Mislim da nikada nece postojati univerzalno dobro i univerzalno zlo! Kakav bi to zivot bio?? Ne mogu vjerovati da ovo govorim, ali ratovi su nam potrebni, bolesti su potrebne... znam da zvuci strasno, ali zamisli da je sve savrseno... zamisli te monotonije!!! Planeta bi postala prenaseljena, nestale bi zelene povrsine... ovako, barem nam radi nagon za prezivljavanje! :wink:

A sto se tice tog podatka od 200.000 naucnika koji rade u unapredjenju nauruzanja, ja o tome ne znam nista ali svi oni razmisljaju ovako: Ja sam porodican covjek, imam zenu, djecu, prijatelje, psa, macku i sl... ne zelim da im se sto desi! Pomazem u proizvodnji naoruzanja da bih ih zastitio... vjerovatno da neki balija, albanjez, malisor, amer, ********* (nije bitno) razvija neko opasno oruzje... i tako slicno! Razumijes...

Mozda je sve ovo bezosjecajno s moje strane ali u takvom svijetu zivimo! Postenje, dobrota, iskrenost i tako te ruzicaste osobine su sve teze da se pronadju!

Pih, poserem se ja na ovakav zivot! Ali ga preferiram u odnosu na savrsenstvo! e to bi tek bilo....
:twisted:
 
Macro_ek:
Mozda je sve ovo bezosjecajno s moje strane ali u takvom svijetu zivimo!


8)

Sta mislis do kada ce "takav svet" da traje?

:wink:

Postenje, dobrota, iskrenost i tako te ruzicaste osobine su sve teze da se pronadju!

Tacno je da se tesko nalaze takve osobine, ali ipak ih ima.Ja znam bar 200 ljudi sa takvim osobinama a ima ih mnogo, mnogo vise. Ne znam gde zivis, ali mogu i da te upoznam sa njima ako zelis!

:wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top