Glavna ljudska vrlina: hrabrost

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Bez ovog pada sve u vodu, i covjek tone medju zivotinje.

Kako to? Pa tako sto sposobni ljudi mogu doci do izrazaja samo u ratu, jer samo oni imaju hrabrosti, a ostali bi onda odustali od vlasti zbog kukavicluka. Znaci, hrabrost je samo drugo ime za sposobnost.

Isto tako, samo sposobni (hrabri) ljudi mogu donijeti zakone koji sprecavaju korupciju, a to je glavni uzrok (ne)povjerenja medju ljudima. Takodje zakone koji ukidaju monopole i ravnomjerno raspodjeljuju vlast, obezbjedjujuci svakome da ukaze na nedostatke sistema, osiguravajuci da drustvo funkcionise promisljeno i efikasno kao cjelina.

I najzad njihov ugled moze da uspostavi upravo takve obicaje koji ce od velikog broja ljudi stvoriti sposobne ljude, cime se jedna populacija osigurala od korupcije na duze vrijeme.

Jer, u demokratiji obicno na vlast dolaze oni koji imaju najvise vremena viska, znaci, oni najsiromasniji i najnesposobniji. Dovoljno je da izvikuju parole i eto im plata.
 
Ako covjek ide u borbu ne da pogine. Sad me jos pitaj po cemu se to vidi i razlikuje ludost od racionalnosti.

Prvo, ako se ne zna nista o borbi, onda se i ne vidi, tj. kukavica nikad ne vidi.

Ovo si prilicno nejasno prokomentarisao.

Pitam ponovo: kako razlikovati LUDOST od HRABROSTI?

Imam primer: Kada je poceo ovaj zadnji rat u Hrvatskoj, psihopate su se prvi prijavili u dobrovoljce...

Kako svako selo u Srbiji ima svoju ludu (i svog copavog), iz jednog sela u Vojvodini se prijavila i jedna luda...Ma nije luda, vec luda na kvadrat!

Otisao je u rat i tamo je pravio cuda...

Vratio se kao heroj...(Cudi me da nije vec bio izabran za predsednika opstine).

Danas se i ja pitam: da li je on heroj ili ludak? :think:

Da li su SVI heroji takvi?
 
Sa striptizom sam zavrsila, a ja sam suvise cestita devojka, da bih svoj obraz prosipala tek tako. Seledeci, a to ce biti i poslednji moj striptiz dobice moj muz.

Ako mene pitas, onda bih ti dao par savjeta...

Jedni kazu da je u antici bilo pristojno praviti gole statue samo bogova.

Drugi opet kazu da je gledanje i diranje jedno te isto.

A kao trece, cini mi se da si ti previse moderna i sklona imidzu, da bi tebe supstanca stvarno i zanimala. To je ono vjecno "moc vs sposobnost" gdje bi se ti sigurno radije opredijelila za moc(npr. novac), te pretpostavljam da si se zato i "domarala" u Italiji. Znamo za sta je sve Italija obecana zemlja...

Npr. supstanca zvana krv koja u glavi sluzi za razmisljanje, a koja se odliva iz glave ako se pretjerano suncamo. Ono sto jedni nazivaju "pigment" drugi nazivaju "osusena krv".

A "misli su djela", rece neko, cini mi se.
 
Ako mene pitas, onda bih ti dao par savjeta...

Jedni kazu da je u antici bilo pristojno praviti gole statue samo bogova.

Drugi opet kazu da je gledanje i diranje jedno te isto.

A kao trece, cini mi se da si ti previse moderna i sklona imidzu, da bi tebe supstanca stvarno i zanimala. To je ono vjecno "moc vs sposobnost" gdje bi se ti sigurno radije opredijelila za moc(npr. novac), te pretpostavljam da si se zato i "domarala" u Italiji. Znamo za sta je sve Italija obecana zemlja...

Npr. supstanca zvana krv koja u glavi sluzi za razmisljanje, a koja se odliva iz glave ako se pretjerano suncamo. Ono sto jedni nazivaju "pigment" drugi nazivaju "osusena krv".

A "misli su djela", rece neko, cini mi se.

A mnogo ti davis, kazem ja. Sta hoces da kazes?
 
Ako mene pitas, onda bih ti dao par savjeta...

Jedni kazu da je u antici bilo pristojno praviti gole statue samo bogova.

Drugi opet kazu da je gledanje i diranje jedno te isto.

A kao trece, cini mi se da si ti previse moderna i sklona imidzu, da bi tebe supstanca stvarno i zanimala. To je ono vjecno "moc vs sposobnost" gdje bi se ti sigurno radije opredijelila za moc(npr. novac), te pretpostavljam da si se zato i "domarala" u Italiji. Znamo za sta je sve Italija obecana zemlja...

Npr. supstanca zvana krv koja u glavi sluzi za razmisljanje, a koja se odliva iz glave ako se pretjerano suncamo. Ono sto jedni nazivaju "pigment" drugi nazivaju "osusena krv".

A "misli su djela", rece neko, cini mi se.

Malo uprosti to prijatelju....ipak je on pevaljka.....:lol:
 
Zjevacice, a zasto ti spamujes sve teme auto-reklamama?
Zar ti nije lakse okaciti pjesmu ili klip na net i pokazati sta znas, umjesto sto se stalno prenemazes?
To vec postaje bolesno.

Jeste mi lakse, ali nisam hrabra. Plasim se da ce me neko kopirati. Zbog tog copyrajta, ne mogu da stavim nista osim mojih slika, pa u njima mozete da uzivate. I tu nisam hrabra, jer se nisam slikala gola. Nisam htela, jer sam cestita i moralna.
 

Back
Top