sudbina me na put salje

leleqq

Obećava
Poruka
70
Cao svima. Ne bih puno da davim i gnjavim pa cu da predjem na stvar odmah. Zivot in Serbia je odavno postao ubitacan po mene. Da me neko ne shvati pogresno, nije samo kinta u pitanju vec sve ukupno, kad covek upali tv pa se iznervira za 2 sec do trenutka kada vidi penzionere u svojim 70im kako se guraju kao stoka (bilo u busu bilo u "redu" u posti). Znate ono nase cuveno kad se ceka u redu, nas 100 ceka i onda se nadje par pametnih koji imaju cuvenu recenicu:"Samo da pitam". Kao da smo mi ostali dosli tu da se porodimo, operisemo ili nesto takvo:)
Elem, kapiram da ste skapirali :) Da nastavim, vec duze vremena sam u planovima kako da tutavelishem odavde, "lepo nam je bilo, sad nek se neko drugi zabavlja". Planovi, taktike, varijacije... Ako nista drugo bar sam shvatio da od toga svega nema nista u ovoj zemlji, tako da sam sebi zacrtao, nema vise izgovora i sl.
Poenta price: imam ssn, kintu spremam, volju imam, eng znam sasvim dobro (uvek moze bolje), nemam kontakte (tj. nemam dobre)... Plan mi je da se zaputim u amerike, pa sta mi bog da. Bio sam pre 4 godine uverio sam se da se cene zalaganje, trud, pamet, volja...
Ovim putem, molim sve normalne ljude koji me razumeju bilo da su tamo bilo da su ovde da se ukljuce u raspravu pre svega informacijama (znaci konkretno), bez smaranja tipa "ja ne bih isao" i sl. Ja idem kako god, samo je pitanje dana. Prihvatam i inicijativu drugih istomisljenika koji bi mozda u isti "voz" pa da se izorganizujemo :) Naravno to se pre svega misli na ozbiljne ljude koji imaju ne samo zelju vec isve drugo sto je potebno (kesh, volju, loptice). Ja imam 28 godina, sve bih radio tako da sve kombinacije dolaze u obzir...
Ja rece necu da davim, kad ono jos malo pa sam duzi i od Ane Karenjine :) Izvinjavam se zbog toga! Idemo!!!
 
Cao svima. Ne bih puno da davim i gnjavim pa cu da predjem na stvar odmah. Zivot in Serbia je odavno postao ubitacan po mene. Da me neko ne shvati pogresno, nije samo kinta u pitanju vec sve ukupno, kad covek upali tv pa se iznervira za 2 sec do trenutka kada vidi penzionere u svojim 70im kako se guraju kao stoka (bilo u busu bilo u "redu" u posti). Znate ono nase cuveno kad se ceka u redu, nas 100 ceka i onda se nadje par pametnih koji imaju cuvenu recenicu:"Samo da pitam". Kao da smo mi ostali dosli tu da se porodimo, operisemo ili nesto takvo:)
Elem, kapiram da ste skapirali :) Da nastavim, vec duze vremena sam u planovima kako da tutavelishem odavde, "lepo nam je bilo, sad nek se neko drugi zabavlja". Planovi, taktike, varijacije... Ako nista drugo bar sam shvatio da od toga svega nema nista u ovoj zemlji, tako da sam sebi zacrtao, nema vise izgovora i sl.
Poenta price: imam ssn, kintu spremam, volju imam, eng znam sasvim dobro (uvek moze bolje), nemam kontakte (tj. nemam dobre)... Plan mi je da se zaputim u amerike, pa sta mi bog da. Bio sam pre 4 godine uverio sam se da se cene zalaganje, trud, pamet, volja...
Ovim putem, molim sve normalne ljude koji me razumeju bilo da su tamo bilo da su ovde da se ukljuce u raspravu pre svega informacijama (znaci konkretno), bez smaranja tipa "ja ne bih isao" i sl. Ja idem kako god, samo je pitanje dana. Prihvatam i inicijativu drugih istomisljenika koji bi mozda u isti "voz" pa da se izorganizujemo :) Naravno to se pre svega misli na ozbiljne ljude koji imaju ne samo zelju vec isve drugo sto je potebno (kesh, volju, loptice). Ja imam 28 godina, sve bih radio tako da sve kombinacije dolaze u obzir...
Ja rece necu da davim, kad ono jos malo pa sam duzi i od Ane Karenjine :) Izvinjavam se zbog toga! Idemo!!!

Нећеш ти из Србије у то сам потпуно сигуран. Још ниси кренуо а носталгија те раздире. И твоје уверење да се ,,тамо'' цени: залагање,труд,памет, воља,..., је још једна твоја дилема ,,ићи или неићи''.
Цела твоја исповест му дође некако као покајање у намери да одеш. Лепо сам те саслушао (прочитао написано) и предлажем ти да останеш овде ,,гди си''. Једноставно ниси спреман да одеш.
 
@ zirica

Hvala sto si procitao (ja vec na ti), izneo si misljenje i to je ok... Naravno da ima i istine u tome sto si primetio, nije lako odluciti ni kad treba da se promeni frizura a kamo li kontinent, civilizacija... Sad bas da si sve pogodio, odmah da ti kazem- nisi. Da ne duzim vise, hvala ti bar sto si potrosio malo svog vremena na mene, i to se racuna... Pozz za tebe i ako imas neku konkretnu informaciju, savet, iskustvo koje bi mi moglo pomoci ja ti unapred zahvaljujem ako nemas, i to je ok ;)
 
Danas sam saznao za varijantu da mi advokat pomogne da dobijem h2b vizu ili tako neku varijantu, mislim da moze i h1 viza. Treba da se zvekne kinta i kao to moze? Fora je sto sam zavrsio faks, to mi je kao +, nemam pojma? Pa ako je neko upoznat sa tako nekom varijantom neka baci neku informaciju i ovde. Ajde ljudi nemojte biti stidljivi! U svakom slucaju ja sam sad rekao sve sto sam danas chuo, pa kad saznam nesto vise ja obavestavam sve fanove ove teme :) Ajde ljudi, ko je sta cuo pa da zajedno sakupimo jednu celu validnu informaciju :)
 
Sta je ovo ljudi? Zar je moguce da niko nema neku informaciju? Zar nema nikog ko je tamo ili nekog ko se sprema za tamo? Legalno, polulegalno, ilegalno who cares... Ajmo ljudi, pa nek lupi neko nesto pa ce da bude bolje... Nek neko nabaci neko svoje pitanjce, samo da se tema malo rasplamsa :) Ubi bre ova moja tema ovako sva kilava i zakrzljala... Mozda neko ima neku amerikanku koja je trenutno u Srbiji i eto resenja :) Dajem nov bojler, testeru za drva poluautomatik sa dvokrilnim mrezicama za piljevinu, tranzistor na gas, zalozine za kuhinjske elemente, dve sherpe na tufne, jedna bez tufne, charape za pingvine, sipke za kavez, daljinski za peglu,... I josh puno puno toga za ruku prelepe mlade amerikanke (mozete da zamislite sta tek nudim za celu amerikanku u kompletu). Ajmo Srbi! Neko, bilo ko :)
Napomena (daljinski je za sve modele pegli na paru).
 
Ej poslat ću ti svoj info na privatno pa pročitaj..inače koliko sam shvatio od kada sam se ja upustio u traženje perspektive za van shvatio sam da to nije baš lako. Ali šta je teško kada je čovjek uporan i prema svom cilju ;)
 
Amerika danas nije isto sto je bila pre cetiri godine...nezaposlenost je nikad vece i veliki broj ljudi koji su ovde legalno, cak i amerikanaca ima problema da nadje posao...poslodavci to naravno znaju i onda dodatno iskoristavaju svoje zaposlene, znajuci da oni nece napustiti posao jer nije vise tako lako naci drugi....i tako svi lagano klizimo u jedno moderno robovlasnistvo...

Bez jasne ideje i dobrog plana, sada nije dobar trenutak za dolazak, narocito ako planiras da radis "bilo sta". Takvih ima ovde koliko hoces i ne prolaze dobro u ovakvoj ekonomskoj situaciji. Naravno, ljudi su razlicito snalazljivi, i siguran sam da mozes pronaci nekoga ko bi se opet super snasao ali u proseku - mrka kapa.
Ljudi koji bez straha mogu da potraze srecu u Americi cak i za vreme ovakve ekonomije su oni koji imaju dobro obrazovanje, recimo magistraturu iz matematike ili neke od tehnickih nauka tipa masinstvo, elektrotehnika, gradjevina...(ono sto ameri jednom recju zovu engineering). Ljudi sa obrazovanjem u socijalno-drustvenim oblastima, ekonomijom, menadzmentom...ovde ima koliko hoces...i danas jako tesko nalaze poslove.
 
Odlicna tema i jos bolji uvodni post(za leleqq).U USA sam bio prije par godina na studentskoj vizi (cini mi se J1) i koliko sam zapazio najcesci nacin je bio da se dodje preko iste vize a posle upise skola(fakultet) engleskog jezika.Na taj nacin si legalno mogao ostati i raditi sve vreme svog skolovanja,a posle naravno ide zenidba ili ti kompanija sredi papire.

Nazalost nemam info kako otici posle fakulteta(a to me posebno zanima posto trenutno pisem diplomski),ali bi bilo dobro da privatne poruke,ukoliko sadrze korisne informacije,postujete na forum.
Pozdrav.
 
Nazalost ne idem na college vec studiram u Beogradu.U USA sam upoznao par sudenata koji su dosli preko J1 vize,a onda su upisali skolu za engleski jezik,sto im je omogucilo da ostanu.Skolu nisu pohadjali vec su radili(uglavnom gradjevinu), i jedan dio su odvajali za placanje skole.
Vjeruj mi da je najteze otici.Kada si tamo nadje se par ideja za dobijanje zelenog kartona.
 
Cao svima. Ne bih puno da davim i gnjavim pa cu da predjem na stvar odmah. Zivot in Serbia je odavno postao ubitacan po mene. Da me neko ne shvati pogresno, nije samo kinta u pitanju vec sve ukupno, kad covek upali tv pa se iznervira za 2 sec do trenutka kada vidi penzionere u svojim 70im kako se guraju kao stoka (bilo u busu bilo u "redu" u posti). Znate ono nase cuveno kad se ceka u redu, nas 100 ceka i onda se nadje par pametnih koji imaju cuvenu recenicu:"Samo da pitam". Kao da smo mi ostali dosli tu da se porodimo, operisemo ili nesto takvo:)
Elem, kapiram da ste skapirali :) Da nastavim, vec duze vremena sam u planovima kako da tutavelishem odavde, "lepo nam je bilo, sad nek se neko drugi zabavlja". Planovi, taktike, varijacije... Ako nista drugo bar sam shvatio da od toga svega nema nista u ovoj zemlji, tako da sam sebi zacrtao, nema vise izgovora i sl.
Poenta price: imam ssn, kintu spremam, volju imam, eng znam sasvim dobro (uvek moze bolje), nemam kontakte (tj. nemam dobre)... Plan mi je da se zaputim u amerike, pa sta mi bog da. Bio sam pre 4 godine uverio sam se da se cene zalaganje, trud, pamet, volja...
Ovim putem, molim sve normalne ljude koji me razumeju bilo da su tamo bilo da su ovde da se ukljuce u raspravu pre svega informacijama (znaci konkretno), bez smaranja tipa "ja ne bih isao" i sl. Ja idem kako god, samo je pitanje dana. Prihvatam i inicijativu drugih istomisljenika koji bi mozda u isti "voz" pa da se izorganizujemo :) Naravno to se pre svega misli na ozbiljne ljude koji imaju ne samo zelju vec isve drugo sto je potebno (kesh, volju, loptice). Ja imam 28 godina, sve bih radio tako da sve kombinacije dolaze u obzir...
Ja rece necu da davim, kad ono jos malo pa sam duzi i od Ane Karenjine :) Izvinjavam se zbog toga! Idemo!!!

Мислим да си ти ипак рад да одеш у Америку, не бих се сложила са претходним постом особе која је написала да ти нећеш нигде јер немаш довољно воље. Ја баш мислим да имаш воље да идеш, јер да је немаш не би био оволико упоран у тражењу одговора и не би написао овако дугачак пост. Оно што теби недостаје јесу упутства и информације од других људи шта и како и то је кључни проблем. Ниси упућен довољно како да одеш тамо и како да се организујеш поводом тога.

Осим тога, немој се много ослањати на друге да ти се придруже по питању одласка. Човек може само себе да мења, а тешко можеш утицати на одлуке других да ти се прикључе у твојој намери.
 
Drago mi je da se jos ljudi pojavilo na ovoj temi. Znao sam da je samo pitanje vremena kada ce se to desiti. U ime borda direktora ove teme (citaj leleqq), zelim da se svima zahvalim za ukljucivanje u diskusiju i da se zahvalim na tome sto su izrazili zelju da pomognu. Jos jednom, hvala.

E sad da krenem da jadikujem :( Kucao sam ovaj (tj. nikada ne objavljeni) post 30min i zabode mi komp i ode sve u pm... A bas sam bio originalan i saljiv i sve u jednom :) Tako da bi bilo lepo da se vi koji budete citali nasmejete malo makar i na silu, cisto da mi trud ne bude uzaludan :) Stvarno nemam zivaca da kucam sve opet, istina nije do zivaca nego do umora. Sinoc sam se druzio sa dva dobra prijatelja Jonny-em i Jackom pa mi je i dalje u glavi malo shlbl :)

Kucao sam da malo pomognem u vezi skola za eng. Stvarno ne mogu da kucam sve opet ali cu samo reci da je na netu dostupno puno tih koledza i samo jednu da covek kontaktira putem maila bice dovoljno. Cak i samo da se ode na neki sajt bice manje vise sve jasno. U sustini treba kinta, 300$ je koliko sam video najpristupacnija skolarina na mesecnom nivou + 5-6-7000$ na racunu (za period od 6 meseci). Koga zanima nek potrazi na mrezi pa ako i posle toga bude nekih nejasnoca slobodno pitajte.

Ne zamerite sto nisam opsirnije napisao, samo zamislite da ste se trudili bash bash i sve ode u qrc za 1 sec :( Malo sam popizdeo.
 
Brate, ako je tako kako pricas, ako bi radio bilo sta i ako dolazis bez obzira na sve, dodji u Cikago, polozi vozacki za kola prvo, sedi u kamion, nauci da vozis, zaposli se, i gas. Nemoj da te zaludju i da placas skolu za voznju 3000 dolara. Nacicemo ti nekog da naucis sa njim da vozis i to je to. Trebace ti sigurno minimum 2 meseca za sve (testovi). A do tada ces morati da zivis i trosis, a neces raditi i zaradjivati jer naravno neces imati vremena za to, znaci nezgodno. Ali tu su ti posle najvece postene pare uz odricanja koje to nosi. Deluje mozda lako, ali uopste nije, pogotovo ako si anti-talenat za voznju.
 
Kucao sam da malo pomognem u vezi skola za eng. Stvarno ne mogu da kucam sve opet ali cu samo reci da je na netu dostupno puno tih koledza i samo jednu da covek kontaktira putem maila bice dovoljno. Cak i samo da se ode na neki sajt bice manje vise sve jasno. U sustini treba kinta, 300$ je koliko sam video najpristupacnija skolarina na mesecnom nivou + 5-6-7000$ na racunu (za period od 6 meseci). Koga zanima nek potrazi na mrezi pa ako i posle toga bude nekih nejasnoca slobodno pitajte.
Čuj leleq a šta ćeš dobiti time što odeš na 6 mjeseci...odnosno misliš li da se tom školom može izvući nešto za trajno z:hm: jer šta vrijedi otić pa da te vrate..nama treba trajno rješenje. Ajde pošalji mi jedan link na privatno da vidim ;)

Evo surfajući naletio sam na ovo..Join army, be a US citizen in 6 months ..http://www.usagcls.com/Feb16.asp ko hoće biti topovsko meso z:mrgreen:
 
Brate, ako je tako kako pricas, ako bi radio bilo sta i ako dolazis bez obzira na sve, dodji u Cikago, polozi vozacki za kola prvo, sedi u kamion, nauci da vozis, zaposli se, i gas. Nemoj da te zaludju i da placas skolu za voznju 3000 dolara. Nacicemo ti nekog da naucis sa njim da vozis i to je to. Trebace ti sigurno minimum 2 meseca za sve (testovi). A do tada ces morati da zivis i trosis, a neces raditi i zaradjivati jer naravno neces imati vremena za to, znaci nezgodno. Ali tu su ti posle najvece postene pare uz odricanja koje to nosi. Deluje mozda lako, ali uopste nije, pogotovo ako si anti-talenat za voznju.
nie ovo loše samo otkuda iskustvo za vožnju kamiona i ko će te ko takvog neiskusnog uzeti da kod njega voziš?
 
Ja cu ti srediti i pomoci ako treba da vozis sa par mojih prijatelja i da naucis sa njima. Posle kad polozis, nacice se posao lako, i to cak mogu srediti (ako Bog da i bude mesta u toj firmi), ali da ne obecavam previse. Ali dobro procitaj da si 2-3 meseca bez posla i zaradjivanja, a to moze biti dosta para. 4 do 6000 minimum.
 
@ Dado9

Gle matori, sa tim skolama engleskog mozes da boravis legalno do 2 godine. Ako za 2 god ne uspes da se snadjes onda realno i nije steta da se vratis kuci :) Ne mogu da bunarim sad po netu za link, ali ukucaj na pretrazivac nesto tipa ENGLISH LANGUAGE SCHOOL ili SCHOOL OF ENGLISH IN USA, taj neki fazon i pojavice se bar neka skola.

@Botanika89

Matori, aj javi se na pvt i malo detaljnije opisi tu tvoju kombinaciju, nadam se da ne trazim puno.

Veliki pozdrav za obojicu.
 
@ Dado9

Gle matori, sa tim skolama engleskog mozes da boravis legalno do 2 godine. Ako za 2 god ne uspes da se snadjes onda realno i nije steta da se vratis kuci :) Ne mogu da bunarim sad po netu za link, ali ukucaj na pretrazivac nesto tipa ENGLISH LANGUAGE SCHOOL ili SCHOOL OF ENGLISH IN USA, taj neki fazon i pojavice se bar neka skola.
Dobro vidjet ću..samo od čega ćeš živjet dvije godine.. em moraš plaćat školu. em stanarinu..teška je to kombinacija,ali vrijedi izvidit,svaka informacija zlata vrijedi ;)
 
Ja cu ti srediti i pomoci ako treba da vozis sa par mojih prijatelja i da naucis sa njima. Posle kad polozis, nacice se posao lako, i to cak mogu srediti (ako Bog da i bude mesta u toj firmi), ali da ne obecavam previse. Ali dobro procitaj da si 2-3 meseca bez posla i zaradjivanja, a to moze biti dosta para. 4 do 6000 minimum.
VIdiš zanimalo bi me to :) Ja recimo uopće niti nemam vozačku iako posao koji radim je vezan isključivo za vožnju-pomažem kolegi u dostavi :D Botanika ajde mi reci koje preduvjete moram imati?Kažeš 4-6 000$ za dva mjeseca..to bi i mogao podnjet!
 
@ Dado9

Gle matori, sa tim skolama engleskog mozes da boravis legalno do 2 godine. Ako za 2 god ne uspes da se snadjes onda realno i nije steta da se vratis kuci :) Ne mogu da bunarim sad po netu za link, ali ukucaj na pretrazivac nesto tipa ENGLISH LANGUAGE SCHOOL ili SCHOOL OF ENGLISH IN USA, taj neki fazon i pojavice se bar neka skola.

@Botanika89

Matori, aj javi se na pvt i malo detaljnije opisi tu tvoju kombinaciju, nadam se da ne trazim puno.

Veliki pozdrav za obojicu.

A da li to vazi i za njega ? Da nije taj boravak od 2 godine u Americi moguc samo za one do "određenog broja godina" ?ili koji su srednjoskolci ili studenti ?

Da li mogu i stariji ljudi da konkurisu u skole engleskog jezika na 2 godine ?
Bolje mu reci, da ne dovodimo coveka u zabludu....:think::

I koliko kostaju te skole engleskog jezika ? (njemu treba nesto sa povoljnijom cenom) ne sad da se covek zalece da da 5000 evra za takvu skolu, onda od toga slaba vajda....

da čujemo....:ceka:
 
Poslednja izmena:
@ Ilionida

Pa nek kontaktira neku skolu i sve ce mu se kasti samo.
Ovako pogledo sam..škola intenzivnog tečaja košta oko 6000 $..traje 24 tjedna (može i kraće)..ideš kod neke host family..uče te jezik i sve je to OK samo šta ti poslje toga ne možeš ostati već po završetku programa moraš natrag kući. Znači time nisi ništa trajno dobio (osim da super naučiš jezik).Nema dobne granice osim junior programa koji su za djecu ;)
 

Back
Top