Manastiri- cuda

Evo sada još jedan događaj koji sam čula od oca Arsenija koji je jedno vreme bio čuvar kivota na Ostrogu (pre o. Joila).
Po njegovom kazivanju neki monasi koji su duže bili pod Ostrogom čuvari kivota sv. Vasilija, njima je sveti otvarao duhovne oči i davao im je dar prozorljivosti. Ocu Arseniju je svetitelj takođe podario ovaj talanat, kao i kasnije o. Joilu. Tako je jedne godine, dok je (kao i uvek) bila navala posetilaca pod Ostrogom, u redu koji je stajao među ljudima, o. Arsenije "video" je da jedan čovek koji je stajao među poklonicima, u levom džepu svoje jakne nosi nekakve hodžine zapise (koji se koriste u muslimanskim magijskim ritualima) i da je njegova namera bila da vrača nad moštima. Takođe je "video" da taj čovek nije kršten, tj. nije pravoslavan. Zaustavio ga je i pitao: "Da li si ti kršten?" Čovek se zbunio, i nakon oklevanja priznao da nije. A onda ga je otac upitao: "Šta ti je to u levom džepu? Zašto nosiš hodžine zapise pred mošti svetitelja?" Čovek se potpuno zbunio i počeo da negira da mu je išta u džepu, međutim, nakon navaljivanja o. Arsenija i nekih ljudi, morao je da izvadi taj zapis iz džepa. O. Arsenije je to uzeo u ruku i potrčao napolje ka terasi da bi taj zapis bacio preko terase. Međutim, osetio je jaku demonsku silu, i od te sile oduzela mu se ruka u kojoj je držao zapis. Bacivši papir preko terase u provaliju ispod, potrčao je ka moštima glasno vičući: "Sveti Vasilije, brate! Pomagaj!" I postavio je oduzetu ruku na mošti sveca. Nakon samo nekoliko minuta, ruka mu je bila isceljena i ponovo pokretna. A onaj čovek je sve to u čudu posmatrao i pavši pred noge svetitelja plačući ispovedio grehe. A onda je tražio i da se krsti...:)

Meni je poznata drugačija verzija ove priče.

Naime, otac Arsenije imao je dar da levom rukom u prolazu neopazice turi, a bogami i izvadi šta oćeš čoveku iz džepa. No, desilo se da je naišao na pokajanog lopova koji je došao da izleči kostobolju zarađenu na krvavoj komunističkoj robiji zbog džeparenja. Ovaj ga je, naravno, osetio (jer lopovu ne možeš ukrasti), pa je potrčao za ocem Arsenijem.

Kako je Arsenije bio vegetarijanac i u dobroj fizičkoj kondiciji, a matori lopov, rekosmo, kostobolan, nije uspeo da ga stigne, pa je povikao za njim "Ruka ti se sasušila, dabogda!".
Arsenije više nije mogao oduzetom rukom da ćvrsto drži ovaj otuđene marke, pa ih je ispustio nad zapaljenim svećama.

U tom trenutku stigao je i matori džeparoš, pa su obojica gorko plakali gledajući kako se razvejava pepeo - jedino što je ostalo od nekadašnjih novčanica. :(
Priča se da je lopov rekao Arseniju "Oče, bem te blesava".

Nadam se da ova priča neće izazvati komentare koji bi skrenuli temu. Jer i ova priča je izmišljena. :D
 
Lazar, koga je vaskrsao Gospod i koji je odavao tako veliki smrad da se niko nije mogao približiti njegovom grobu, beše obraz Adama koji je u svoju dušu primio veliki smrad i koji se napunio mraka i tame. Slušajući o Adamu, o ranjenom, razbojnicima i o Lazaru, nemoj dozvoliti da ti um luta po gorama, već se zatvori u svoju dušu zato što i ti nosiš iste rane, isti smrad, istu tamu. Svi smo mi sinovi tog pomračenog roda, svi mi imamo udela u tom smradu. Nemoću kojom je postradao Adam, stradamo i svi mi koji proishodimo od njegovog semena. Jer, takva nas je bolest postigla, kao što govori Isaija: Od glave do pete nema ništa zdravo, nego uboj i modrice i rane gnojave, ni isceđenje ni zavijene ni uljem zablažene (Is.1,6). Takvom neisceljivom ranom smo mi ranjeni.
 
U onom manastiru covek bolestan od teske bolesti otisao,i monah mu kaze,znao sam ja da ces ti doci,jer sam sanjao tvoj lik i mladez koji imas(covek je imao mladez ispod usana)i koji je tvoj problem.Neko prespavaj ti ovde pa ujutru kad krenes kuci,bice ti ono sto si sanjao.
On je sanjao taj manastir,a kad je dosao kuci i bio mu je taj manastir jer je dobio na poklon kalendar sa slikama manastira,a da li slucajno ili namerno bas taj manastir u kojem je bio nalazio se na prvoj strani.
 
CITAT:ali sigurno je, poseticu Ostrog, (MIKI)

Znaš li da se u narodu vjeruje da ako kažeš da ćeš tamo otići, da onda moraš otići...

Ja sam krštena tamo:heart:

I ja sam tako cula, ali valjda kad krenes, ne valja da odustajes.

Inace, ja sam 3 puta rekla i planirala da idem, ali nisam otisla.:sad2:

P.S. Dobro je i lepo sto si krstena tamo, ali to samo po sebi nista ne mora da znaci, znam jednog loseg coveka koji je krsten tamo.
 
Poslednja izmena:
I ja sam tako cula, ali valjda kad krenes, ne valja da odustajes.

Inace, ja sam 3 puta rekla i planirala da idem, ali nisam otisla.:sad2:

P.S. Dobro je i lepo sto si krstena tamo, ali to samo po sebi nista ne mora da znaci, znam jednog loseg coveka koji je krsten tamo.

Javlja mi se da ćeš otići tri puta. :eek:
Prvi put otići ćeš sama.
Drugi put će te odvesti.
Treći put će te odneti.

Prva dva puta ćeš se vratiti sigurno, a treći put - možda ćes se vratiti... možda će te vratiti. :sad2:
 
U onom manastiru covek bolestan od teske bolesti otisao,i monah mu kaze,znao sam ja da ces ti doci,jer sam sanjao tvoj lik i mladez koji imas(covek je imao mladez ispod usana)i koji je tvoj problem.Neko prespavaj ti ovde pa ujutru kad krenes kuci,bice ti ono sto si sanjao.
On je sanjao taj manastir,a kad je dosao kuci i bio mu je taj manastir jer je dobio na poklon kalendar sa slikama manastira,a da li slucajno ili namerno bas taj manastir u kojem je bio nalazio se na prvoj strani.

Inace,ovaj manastir je poznat i po raznim drugim cudima...
 
Manastiri su utočišta i uvek su po nekom pravilu daleko od očiju i na mestima koja bi se mogla nazvati vazdušnim banjama, sagradjena u "neke" svrhe. Pravoslavlje nije čudo, predstavlja spokojstvo i nalaže duševni mir. Kažu da ljudi vole čuda i teže tome kada ne žele druga objašnjenje, pitaj Boga zašto. Sve je tako jednostavno i lako objašnjivo za uravnotežen mozak. Slediti pravoslavlje je jedna milina, moral... Ovoj temi fale još isterivači duhova,,, Bemmuživotić.....
 
Pa slabo ovde zalaze penzioneri. Rekoh ti.. dom zdravlja je zakon za ovakve priče...:neutral:


:dontunderstand:

gde su sad čuda da ti pomognu da ukačiš pojentu...

Zasto Dom zdravlja??!

Miki J, ne shvataj ovo lično. Anegdotni dokaz nije dokaz. I ateisti vole čuda, ali su uskraćeni za taj luksuz pošto ipak razumu daju prioritet u odnosu na puste želje.

Da li si se ikad zapitao zašto nikada nikome nije izrastao amputirani ud u manastiru? Ja ako se pojavim u manastriju u kolicima, niko ne zna jesam li ili nisam nepokretan, i ako stanem ispred oltara i prekrstim se i nakon toga ustanem, eto još jedne priče. Niko od vernika nema INTERES da proveri da li sam i koliko ja zaista bio nepokretan. Isto je i sa štapom, mnogi ljudi se toliko naviknu na njega, i na ovakvim mestima baš dobiju želju da probaju bez, onda vide da mogu i onda to pripišu čudu, iako je u pitanju samo snaga njihove volje.

A odsečene ruke i noge ne izrastaju zato što za njihovo izrastanje i najbolja volja nije dovoljna. Kad bi se to spontano dogodilo, to bi zaista bilo čudo i ni jedan ateista ne bi mogao da ostane ravnodušan.

Inače, crkve žive od vernika, i imaju itekakav interes da ih privuku u što većem broju. Pročitaj jedan od načina kako to rade katolici:

http://www.independent.co.uk/news/science-debunks-miracle-of-weeping-madonna-1590530.html

Odsecene ruke i noge?? To nije Bozje cudo, to je deo tela, bez kojeg se moras ne daj Boze navici ziveti, a u tom ce ti bas Bog pomoci, a BOZJE CUDO, je kada neko ustane iz kolica, oseti neverovatnu snagu, potrci...

Snagom volje?? Snagom volje se paraplegicar moze dici iz kolica???

Da, ali kakve koristi, ikakve ima Crkva od toga, reci mi???

Katolicka vera je nesto sasvim drugo, Pravoslavna drugo.

Obično,ako se posle dolaska iz manastira malo potrudiš oko svoje žene,čekaš otprilike 9 meseci.:roll:

Bravo, Vesnice!!!! :super:

hehehhehehehehehe VESSNA B hvala.... To su pravi odgovori.....

Bas tako :D

Meni je poznata drugačija verzija ove priče.

Naime, otac Arsenije imao je dar da levom rukom u prolazu neopazice turi, a bogami i izvadi šta oćeš čoveku iz džepa. No, desilo se da je naišao na pokajanog lopova koji je došao da izleči kostobolju zarađenu na krvavoj komunističkoj robiji zbog džeparenja. Ovaj ga je, naravno, osetio (jer lopovu ne možeš ukrasti), pa je potrčao za ocem Arsenijem.

Kako je Arsenije bio vegetarijanac i u dobroj fizičkoj kondiciji, a matori lopov, rekosmo, kostobolan, nije uspeo da ga stigne, pa je povikao za njim "Ruka ti se sasušila, dabogda!".
Arsenije više nije mogao oduzetom rukom da ćvrsto drži ovaj otuđene marke, pa ih je ispustio nad zapaljenim svećama.

U tom trenutku stigao je i matori džeparoš, pa su obojica gorko plakali gledajući kako se razvejava pepeo - jedino što je ostalo od nekadašnjih novčanica. :(
Priča se da je lopov rekao Arseniju "Oče, bem te blesava".

Nadam se da ova priča neće izazvati komentare koji bi skrenuli temu. Jer i ova priča je izmišljena. :D

Da li covek koji Oceve Manastira i Svetih ljudi ovako ismeva moze biti dobar??

Od tebe ne ocekujem taj odgovor.

Lazar, koga je vaskrsao Gospod i koji je odavao tako veliki smrad da se niko nije mogao približiti njegovom grobu, beše obraz Adama koji je u svoju dušu primio veliki smrad i koji se napunio mraka i tame. Slušajući o Adamu, o ranjenom, razbojnicima i o Lazaru, nemoj dozvoliti da ti um luta po gorama, već se zatvori u svoju dušu zato što i ti nosiš iste rane, isti smrad, istu tamu. Svi smo mi sinovi tog pomračenog roda, svi mi imamo udela u tom smradu. Nemoću kojom je postradao Adam, stradamo i svi mi koji proishodimo od njegovog semena. Jer, takva nas je bolest postigla, kao što govori Isaija: Od glave do pete nema ništa zdravo, nego uboj i modrice i rane gnojave, ni isceđenje ni zavijene ni uljem zablažene (Is.1,6). Takvom neisceljivom ranom smo mi ranjeni.

I? Sta ovo boldovano treba znaciti, voleo bih da znam????

pa ja nemam,ali napisao sam ovo jer se zbog gluposti skrece sa teme...

Dzaba, Mimi, ovakvih ce uvek biti, nazalost, i u ovoj temi ce ih imati, bar mi je drago sto ima prica...

U onom manastiru covek bolestan od teske bolesti otisao,i monah mu kaze,znao sam ja da ces ti doci,jer sam sanjao tvoj lik i mladez koji imas(covek je imao mladez ispod usana)i koji je tvoj problem.Neko prespavaj ti ovde pa ujutru kad krenes kuci,bice ti ono sto si sanjao.
On je sanjao taj manastir,a kad je dosao kuci i bio mu je taj manastir jer je dobio na poklon kalendar sa slikama manastira,a da li slucajno ili namerno bas taj manastir u kojem je bio nalazio se na prvoj strani.

Kom Manastiru??

CITAT:ali sigurno je, poseticu Ostrog, (MIKI)

Znaš li da se u narodu vjeruje da ako kažeš da ćeš tamo otići, da onda moraš otići...

Ja sam krštena tamo:heart:

Poseticu, kada zavrsim skolu, svakako, kada budem imao vremena, i kada budem u prilici, ja sam krsten u Gracanici, inace. :)

I ja sam tako cula, ali valjda kad krenes, ne valja da odustajes.

Inace, ja sam 3 puta rekla i planirala da idem, ali nisam otisla.:sad2:

P.S. Dobro je i lepo sto si krstena tamo, ali to samo po sebi nista ne mora da znaci, znam jednog loseg coveka koji je krsten tamo.

Necu odustati.. :D

Zasto?? :(

Ne mora, nazalost....

Javlja mi se da ćeš otići tri puta. :eek:
Prvi put otići ćeš sama.
Drugi put će te odvesti.
Treći put će te odneti.

Prva dva puta ćeš se vratiti sigurno, a treći put - možda ćes se vratiti... možda će te vratiti. :sad2:

Sta pa sad znaci ovo, jesi li ti normalan??!

Ma ne, otkud bih ja to znala, samo kazem da, u principu, nema mesto krstenja mnogo veze s tim ko ce kakav ispasti.;):ok:

Nisam na tebe mislila.:hahaha:

Jenni je super persona, danas sam joj postao prijatelj.... :D
 
Poslednja izmena:
Druga stvar ovde igra ulogu, ljudski mozak je neisprobana mašina koja je puštena u upotrebu, kao da imaš trista konja a upravljaš iz jedne kočije, pa te možda i uk-enja da odradiš pravu stvar ili slučajnu (čudnu)
 
Manastiri su utočišta i uvek su po nekom pravilu daleko od očiju i na mestima koja bi se mogla nazvati vazdušnim banjama, sagradjena u "neke" svrhe. Pravoslavlje nije čudo, predstavlja spokojstvo i nalaže duševni mir. Kažu da ljudi vole čuda i teže tome kada ne žele druga objašnjenje, pitaj Boga zašto. Sve je tako jednostavno i lako objašnjivo za uravnotežen mozak. Slediti pravoslavlje je jedna milina, moral... Ovoj temi fale još isterivači duhova,,, Bemmuživotić.....

Slazem se, ali mi ovde uopsteno govorimo o cudima koji su se desili u Manastirima, Crkvama, a Pravoslavlje je samo deo njih, ova tema je sacinjena da bi se videlo kako je Bog velik, kako je mocan, kako je dobar.... A o duhovima, demonima, ovde svakako necemo govoriti, to sam vec i u prvom postu najavio, tema o tome je bila. ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li covek koji Oceve Manastira i Svetih ljudi ovako ismeva moze biti dobar??
Od tebe ne ocekujem taj odgovor.
Evo još jednog... :confused:
Ismevaju se zaludni pokušaji da se izmišljenim bapskim pričama doda reputacija tim tvojim "Ocevima Manastira" i "Svetim ljudima" kojima se tako samo nanosi šteta.
I ovo ti je jedna jednostavna istina koja ostaje istinita čak i da sam ja demon koji može da bljuje vatrene kugle.

Sta pa sad znaci ovo, jesi li ti normalan??!
To znači da ti ne znaš šta to znači. :D
A ja sam, fala na pitanju, normalan koje i tebi želimo. :)
 
A ja sam, fala na pitanju, normalan koje i tebi želimo. :)[/QUOTE]

A ja obavezno kada pišem razglednice upotrebim ovu staru dobru, delimično izmenjenu
I uvek mi smešno
Nedo Bog da sam sama dok to šaljem u sanduče, umirem od sme

Ps ... reč Bog je upotrebljena --- ima veze sa temom,, donekle
 
Evo još jednog... :confused:
Ismevaju se zaludni pokušaji da se izmišljenim bapskim pričama doda reputacija tim tvojim "Ocevima Manastira" i "Svetim ljudima" kojima se tako samo nanosi šteta.
I ovo ti je jedna jednostavna istina koja ostaje istinita čak i da sam ja demon koji može da bljuje vatrene kugle.


To znači da ti ne znaš šta to znači. :D
A ja sam, fala na pitanju, normalan koje i tebi želimo. :)

Za ateiste to je jednostavna istina, za vernike, kojih na srecu, ima u velikom, velikom broju, to je Bog, Bozja moc, ali ok, ne mozemo se sloziti, to je dobro, diskusija, komentari, samo sto ti to ne umes, vec podsmevas i spamujes, ali ces zato biti adekvatno kaznjen, i ne samo na forumu, to sto ti radis je greh. Okani se vise teme, ako nemas prica, kraj. ;)

Cruiser me obično smara, ali ova tema je superiška, nije klasika, ima primese... primese... nečega
Molim moderatore da je ne zaključaju ako krene "nekim tokom
Odo pavam,,, laku noć

Nece otici, necu dozvoliti, a ovakve cu odmah prijavljivati, ocekivao sam da ovo bar na ovom pdf-u nije tako, ali uvek se nadju "neki".... Samo cu ih tako nazvati. Ali vise necu popustati.
 

Back
Top