Kako se resava problem terorista....

I da li ce biti ista od ovog obecanja!


  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Recice vam "brat" Vlado:mrgreen:
putin-v.jpg

Ruski premijer Vladimir Putin obećao je oštre mere protiv terorista odgovornih za prošlonedeljni bombaški napad na voz „Nevski ekspert“ kada je poginulo 26 osoba.

„Neophodno je da preduzmemo vrlo oštre mere protiv kriminalaca koji izvode ove napade. Učinili smo mnogo da prekinemo nit terorizma, ali pretnja još nije uklonjena“, rekao je Putin pozivajući građane da pomognu bezbednosnim organima.
Putinovo obraćanje naciji direktno je prenošeno na televiziji. On je osmi put odgovarao na pitanja građana koja su stigla putem SMS-a, imejla ili poštom. Ovog puta je za Putina stiglo više od 1,5 miliona pitanja.
Premijer je više od tri sata odgovarao na pitanja građana. On je dodao i da je vrhunac ekonomske krize prošao, da cilj Rusije i dalje ostaje ulazak u Svetsku trgovinsku organizaciju i pohvalio Aleksandra Lukašenka, predsednika Belorusije, za dobre odnose sa Rusijom.
http://www.alo.rs/vesti/22039/Putin_najavio_rat_teroristima

Hoce biti jos borbi po ruskim zapizdinama?Sta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
ne mislim da bivsi pukovnik KGB-a nece iskoristiti ovaj teroristicki napad da se obracuna ne samo sa teroristima vec sa svim protivnicima za koje oceni za shodno....bas kako to rade amerikanci...samo sto ce to verovatno biti ne bas tako transparentno i sa hvalospevima kao sto je sa amerikancima slucaj...ipak je u rusiji malo drugacija tradicija....a ako bude transparentno---sad ce biti kao u gruziji...odlucno---jako---bezobzirno...
glupo je sadasnju rusiju porediti sa rusijom iz vremena gorbacova/coveka koji je svojom politikom napravio unipolarni svet/ili jos gori primer jelcin....
 
Recice vam "brat" Vlado:mrgreen:


Hoce biti jos borbi po ruskim zapizdinama?Sta vi mislite?
Руси су опасни војници а своја обећања испуњавају. Сетимо се само прошле године Грузије, поразили су земљу која броји већи број војника него Србија и обученом по НАТО стандардима са НАТО инфраструктуром за 1 један дан. И то су приморали војску која је била у офанзиви са развијеним борбеним распоредом на повлачење.
Кога занима може на официјалном сајту ФСБ да погледа акције руских снага против терориста у Чеченији током последње деценије. Где се може уочити храброст, одлучност и обученост руских јединица које на јуриш заузимају објекте где се налазе терористичке банде не жалећи ни свој живот, што се по тактици доста разликује од западних тактичких мера и радњи које безбедносне службе примењују према терористима.

 
Mene licno zabrinjava to sto je Medvedev rekao da Rusija ima prava da prelzi svoju granicu ako vidi ugrozenog Rusa.To mi se cini najava agresije i upozorenje bivsim Sovjetskim republikama da se ne sale oko svoje samostalnosti.To je upozorenje i najava mozda buducih sukoba.

U svemu tome cecenija nalazi sebe i kaze da je bolje skrenuti paznju Rusima na svoje okuciste nego da gledaju u tudju drzavu kako se ljudi ponasaju sa Rusima.Rus ne moze biti glavni cinioc u kazakhtsanu na primjer i to je ono cega se ja licno pribojavam.
 
Mene licno zabrinjava to sto je Medvedev rekao da Rusija ima prava da prelzi svoju granicu ako vidi ugrozenog Rusa.To mi se cini najava agresije i upozorenje bivsim Sovjetskim republikama da se ne sale oko svoje samostalnosti.To je upozorenje i najava mozda buducih sukoba.

U svemu tome cecenija nalazi sebe i kaze da je bolje skrenuti paznju Rusima na svoje okuciste nego da gledaju u tudju drzavu kako se ljudi ponasaju sa Rusima.Rus ne moze biti glavni cinioc u kazakhtsanu na primjer i to je ono cega se ja licno pribojavam.

a zasto mislis da amerika ima pravo da intervenise svuda u svetu gde misli da joj je ugrozen vitalni interes...a istovremeno te brine rusija koja najavljuje intervenciju gde JE UGROZEN RUS--COVEK...??? ako si objektivan---sta te brine u jednom slucaju---dok te drugi slucaj ne zanima....i to potenciras iz teme u temu...
 
Terorizam je tezak svetski problem koji se sve vise siri.Za njegovo iskorenjivanje potrebna je energicnost,vrlo slozen pristup i nestandardne metode.Normalno sve se mora raditi na bazi zakona i na jedan civilizovan nacin.
Razradjivao sam ovu problematiku u jednom napisu,ali vam tvrdim da je sve to vrlo slozeno i tesko za resavanje kao kada se cisti njiva od pirevine.Uzmite samo primer Somalije,pa oni otimaju brodove celom svetu i nikom nista!A Irak i Pakistan to je strava i uzas.Tamo vladaju zakoni dzungle.Najgore je sto se to jos moze prosiriti svetom!
 
Ja mislim da oni nisu ona Rusija kakvom ih vecina Srba smatra.

Jedino sto Putin pokusava je da uskoci na ovaj americki kauboj-ekspres po bliskom istoku, pa da podele posao.

Da li se Rusi prave ludi, kao da ne znaju sta Amerikanci rade, pa se nadaju da ce i Amerikanci da se prave ludi i glumataju s njima i da ih prime u neki savez... stvarno mi nije jasno. :dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Mene licno zabrinjava to sto je Medvedev rekao da Rusija ima prava da prelzi svoju granicu ako vidi ugrozenog Rusa.To mi se cini najava agresije i upozorenje bivsim Sovjetskim republikama da se ne sale oko svoje samostalnosti.To je upozorenje i najava mozda buducih sukoba.

U svemu tome cecenija nalazi sebe i kaze da je bolje skrenuti paznju Rusima na svoje okuciste nego da gledaju u tudju drzavu kako se ljudi ponasaju sa Rusima.Rus ne moze biti glavni cinioc u kazakhtsanu na primjer i to je ono cega se ja licno pribojavam.

Јбг...... све Рус може изгубити, али њух империјализма....е то никада. Иако мислим да московска владајућа гарнитура од 1917 па до сад јесте опчињена и васпитавана на неке друге матрице, ипак Цар је оставио задужбине које још увек одзвањају у главама свих Руса.
Ипак мислим да ''тамо негде'' у Казахстану живе око 4.000.000 етничких Руса
 

Back
Top