Najneomiljeniji pisac

Molim vas da na ovoj temi (kojom ja, budi rečeno, nisam oduševljena, ali ko mene pita... :) ja sam emotivac, htela bih da se piše samo lepo ili da se ćuti :D) iznosite najneomiljenije autore kao svoje lično viđenje, subjektivan stav, a ne kao objektivnost kojom valja prosvetliti one koji ne misle kao mi...

Ukapirali ste me šta želim reći. ;)

:kiss:
 
Molim vas da na ovoj temi (kojom ja, budi rečeno, nisam oduševljena, ali ko mene pita... :) ja sam emotivac, htela bih da se piše samo lepo ili da se ćuti :D) iznosite najneomiljenije autore kao svoje lično viđenje, subjektivan stav, a ne kao objektivnost kojom valja prosvetliti one koji ne misle kao mi...

Ukapirali ste me šta želim reći. ;)

:kiss:

Ma neka ljudi pišu o piscima koje ne vole, ali neka napišu zašto ih ne vole. Posebno ako za to ima mali kvadrilion razloga.
Da ne bude ko na temama gdje se piše afirmativno, ali u stilu "oduševljen sam tom knjigom!" i nikad više ni riječ o tome šta je toliko oduševljavajuće.
 
Ma neka ljudi pišu o piscima koje ne vole, ali neka napišu zašto ih ne vole. Posebno ako za to ima mali kvadrilion razloga.
Da ne bude ko na temama gdje se piše afirmativno, ali u stilu "oduševljen sam tom knjigom!" i nikad više ni riječ o tome šta je toliko oduševljavajuće.

Aha, nisam video da je u tome problem. Evo sad ću.;)

- Najvažniji razlog je to što je rame uz rame sa Karadžićem pucao po Sarajevu, a njegove kontroverzne knjige bude ruski ultra - nacioanlizam , i tamošnji ekstremni desničari ga slave kao heroja. Fascist bastard!
 
- Najvažniji razlog je to što je rame uz rame sa Karadžićem pucao po Sarajevu, a njegove kontroverzne knjige bude ruski ultra - nacioanlizam , i tamošnji ekstremni desničari ga slave kao heroja. Fascist bastard!

Sad već govorimo o svjetovnoj ulozi pisca. Naravno, ne branim to što je Limonov radio, ali kada govorim o tome da li volim ili ne volim nekog pisca, ipak mislim na njegove knjige.
Mogu ja da se grozim toga što je Knut Hamsun sarađivao sa nacistima i divio se Hitleru, ali moram da mu se poklonim kao velikom piscu. Ili Ezra Paund, glorifikovao fašizam, stavio se u službu Musolinijeve propagande - strašno - ali moram da mu se duboko poklonim kao jednom od najvećih pjesnika 20. vijeka. Od Limonova nisam ništa čitao - zanima me, da li su mu knjige samo loše i glupe ili su možda opasne? Ili nisu ni jedno ni drugo? Možda su čak i dobre? Ne bi bio prvi slučaj da dobar pisac bude loš čovjek. Ima takvih slučajeva koliko hoćeš. Selin bio antisemit, kažu da je Borhes podržavao Pinočeov režim...
U svakom slučaju, cijenimo pisce po knjigama koje pišu. Njihov građanski, društveni, politički ili bilo kakav drugi angažman je nešto drugo.
 
koeljo-stur i sirov jezik,pise kao da ga neko tera
i devet noci od bernarda karvalja me je posteno smorilo,ulio je neverovatnu dozu misteriju u knjigu gde misterije nema
pa se na kraju zapitas-samo to?

I da dodam svog najneomiljenijeg-Stiven King.
Stil Crnjanskog mi se takodje nije dopao,ne lezi mi ritam koji pravi suludim zarezima,ali ga ne bih mogla svrstati u ovu temu.
Mozda je ostavio takav utisak zato sto je bilo moranje procitati ga-sto je jedan od razloga sto retko citam lektire-za neke knjige treba naci pravi trenutak.
 
Poslednja izmena:
Е децо, децо, не знате ви ко је Аугуст Цесарец и шта је социјална књижевност...:)

Него видим да овде за недопадање преовлађују некњижевни разлози. Ако ти се не допада писац Лимонов, онда ваљда зато ти се не свиђају његове књиге, а не зато што је пуцао по или није пуцао по Сарајеву. Ја прочитао две (које су ваљда и најпознатије, бар код нас) и то нема везе ни са Сарајевом ни са фашизмом.
 
Milorad Pavic, al ne zato sto se ubio (ako se uopste ubio, pa ubio se i Branko Copic) nego zato sto mi ne lezi njegov stil. Nisam odusevljena ni Basarom o Ljiljani Habjanovic da i ne govorim. Al ko mi se ne svidja ja ga i ne citam i to je to
 

Back
Top