Pravni u Americi

sanjicaj:
Da li neko zna sta da radim sa (ne)zavrsenim Pravnim faxom (iz Beograda sam) u Americi? Da li se nesto uopste tamo priznaje - ispiti ili ceo zavrsen fax?!

Mislim da je slucaj kao i sa svim ostalim fakultetima koji se "ne priznaju" u inostranstvu-sve se moze uz malo vise truda, pa i nastavak studija u USA ili zaposlenje sa tim faksom zavrsenim ovde. Najvaznije je imati nekoga u Americi ko ce ti pruziti pomoc i garancije; sve ostalo je lako - stvar truda... Ali zasto bi neko otisao u USA sa zavrsenim pravnim?!
 
profesionalac-bgd:
sanjicaj:
Da li neko zna sta da radim sa (ne)zavrsenim Pravnim faxom (iz Beograda sam) u Americi? Da li se nesto uopste tamo priznaje - ispiti ili ceo zavrsen fax?!

Mislim da je slucaj kao i sa svim ostalim fakultetima koji se "ne priznaju" u inostranstvu-sve se moze uz malo vise truda, pa i nastavak studija u USA ili zaposlenje sa tim faksom zavrsenim ovde. Najvaznije je imati nekoga u Americi ko ce ti pruziti pomoc i garancije; sve ostalo je lako - stvar truda... Ali zasto bi neko otisao u USA sa
zavrsenim pravnim?!
:? :?

ako si u usa moras znati jezik imoras polagati nesto u vezi pravnog faksa, mada ako te interesuje mnogovise mogu se raspitati pa ti poslati odgovor.




 
Sa naseg pravnog se u usa ne priznaje ni jedan ispit, moraces da polozis ACT i TOEFL. Pa onda koledz pre-law a onda law-school a law school kosta ko sam djavo(od 40000$ godisnje pa do vise od 200000$). To je najplacenije zanimanje kod njih zato i toliko kosta a zato i nije priznat nijedan faks u evropi.
 
sanjicaj:
Da li neko zna sta da radim sa (ne)zavrsenim Pravnim faxom (iz Beograda sam) u Americi? Da li se nesto uopste tamo priznaje - ispiti ili ceo zavrsen fax?!
Pa da li si ti uopste ucio da postoje dva tipa prava- ang-saxsonski i kontinentalni i da nase pravo nema bas nikakve veze sa pravom u americi. A i pri tom nije ni zavrsen fax.
Ma ako palis za USA i nije ti potreban fax. A sto se dole tice profesionalne cistacice, ako si u dobroj firmi i to je bolje nego inzinjer u propaloj firmi!!! Plata ista, mozda vece a odgovornosti manje! Izaberi!
U USA mozes da se malo potrudis i da upises sta god hoces, oni skupljaju sve sto hoce da uci!
SRECNO
 
Znam decka koji je zavrsio pravni u Bgd-u i nakon toga upisao poslediplomske na Georgetown univerzitetu u Washingtonu.

To, gotovo sigurno, ne znaci da on moze da postane advokat tamo, ali eto... makar neka info.
 
Diploma Pravnog fakulteta se moze nostrifikovati u dve americke drzave: Njujorku i Kaliforniji. Ako hoces da se bavis pravom, neophodno je da steknes zvanje LLM - Master of Law. Zvanje se dobija nakon zavrsenih postdiplomskih, magistarskih, studija koje traju jednu godinu i koje mozes da upises u bilo kojoj drazvi u USA na vecini pravnih fakulteta. Kada steknes diplomu LLM, potrebno je poloziti pravosudni ispit - Bar Exam, i to u drzavi Njujork ili Kalifornija (u svim ostalim americkim drzavama glavni uslov za polaganje ispita je USA diploma osnovnih studija prava - JD) . Kada se polozi ovaj ispit postaje se zvanicno clan advokatske komore i posle toga treba traziti zaposlenje u nekoj advokatskoj firmi u drzavama Njujork i Kalifornija, a konkurencija je jako velika, pa ukoliko hoces dobro placen posao u Americi najbolje je ipak krenuti iz pocetka i zavrsiti osnovne studije prava - JD.
 
*sanjalica*:
Diploma Pravnog fakulteta se moze nostrifikovati u dve americke drzave: Njujorku i Kaliforniji. Ako hoces da se bavis pravom, neophodno je da steknes zvanje LLM - Master of Law. Zvanje se dobija nakon zavrsenih postdiplomskih, magistarskih, studija koje traju jednu godinu i koje mozes da upises u bilo kojoj drazvi u USA na vecini pravnih fakulteta. Kada steknes diplomu LLM, potrebno je poloziti pravosudni ispit - Bar Exam, i to u drzavi Njujork ili Kalifornija (u svim ostalim americkim drzavama glavni uslov za polaganje ispita je USA diploma osnovnih studija prava - JD) . Kada se polozi ovaj ispit postaje se zvanicno clan advokatske komore i posle toga treba traziti zaposlenje u nekoj advokatskoj firmi u drzavama Njujork i Kalifornija, a konkurencija je jako velika, pa ukoliko hoces dobro placen posao u Americi najbolje je ipak krenuti iz pocetka i zavrsiti osnovne studije prava - JD.

''Sanjalice'' cini se da si jedan/na od obavestenijih na ovome forumu. Da li znas nesto o magistarskim studijama smer: Criminal Justice i mogucnosti da se dobije stipendija u Americi. Hvala
 

Back
Top