Proracun zamajca

V

Vale

Gost
Pozdrav svima

Ja sam Vasko iz Kotora, i imam potrebu za jednim proracunom.

Naime treba mi snaga u Kw na osovini za koju je pricvrscen zamajac napravljen od celicne ploce ø500 x 40 mm (tezine cca 63 kg.)i okrece se brzinom od 1500 okretaja u minuti.

Unaprijed se zahvaljujem
 
Vale:
Pozdrav svima

Ja sam Vasko iz Kotora, i imam potrebu za jednim proracunom.

Naime treba mi snaga u Kw na osovini za koju je pricvrscen zamajac napravljen od celicne ploce ø500 x 40 mm (tezine cca 63 kg.)i okrece se brzinom od 1500 okretaja u minuti.

Unaprijed se zahvaljujem

Vasko to ti nije uredu nemoze zamajac i osovina imati snagu ako im je ti nedas motorom ili necim drugim.
Sa tim podatcima koje si dao mozes racunati recimo izdrzljivost podnozija zubaca i slicne stvari ,a nikako snagu. Da bi racunao snagu tog sklopa mora bih da imas pogonski motor bilo koje vrste; bio sus elektricni mlazni ili bilo koji drugi.
Sa ovim podatcima mozes jedino racunati snagu koja je potrebna da se taj sklop pokrene. Da bih bilo ko proracunavao ovo moras da znas zastaces ga. Na koliko se lezaja nalazi osovina, da li su lezaji klizni ili kotrljajuci da li su sa podmazivanjem ili bez podmazivanja jer zaista dosta faktora uticu na snagu.Jer neverujem da bih pravio tu plocu toliko tesku iz znatizelje i igre, verovatno ti sluzi da poboljsanje rada neke masine.Znaci kad navedes detaljne podatke bilo ko ti moze to proracunati .
 

Back
Top