STUDENTI

jak si ti diskutant pa si me strasno posramila:whistling:
obozavam te kao ti,koji ladno lupe etiketu nekome

Vi sami sramite sebe, govoreci stvari neprimerene vasim godinama. Nije mi ni bila namera da vas posramim, a ne lupam etikete, vec pisem vec ocigledno, na osnovu vasih odgovora.
 
To kako protest treba da izgleda druga je prica, sramotno je to sto studenti nemaju podrsku, i ovakvi stavovi me zaista iznenadjuju.
Znas kako, kada ti neko gurne prst u oko pa te pita za pomoc, hoces li precutati prst u oku? Neces, i ne treba da precutis.
Inace, ja nisam cuo da su tih 200 studenata pokrenuli nekakvu inicijativu da im se da podrska. Samo su "spontano" prosetali i blokirali grad. Kada porastete, shvaticete da ne moze uvek odmah silom. Mora nesto i lepo da se zamoli. Sreca je da imate vlast koja ne sme nikome da se zameri i koja mora da igra kako neko drugi svira. I naravno, sreca je da neki od nas nisu vlast. Imali bi tacno 60 sekundi da se razidjete.
Zato, uzivajte misleci da ste izvojevali neku veliku pobedu. Ima vremena, naucice vas zivot.
 
Znas kako, kada ti neko gurne prst u oko pa te pita za pomoc, hoces li precutati prst u oku? Neces, i ne treba da precutis.
Inace, ja nisam cuo da su tih 200 studenata pokrenuli nekakvu inicijativu da im se da podrska. Samo su "spontano" prosetali i blokirali grad. Kada porastete, shvaticete da ne moze uvek odmah silom. Mora nesto i lepo da se zamoli. Sreca je da imate vlast koja ne sme nikome da se zameri i koja mora da igra kako neko drugi svira. I naravno, sreca je da neki od nas nisu vlast. Imali bi tacno 60 sekundi da se razidjete.
Zato, uzivajte misleci da ste izvojevali neku veliku pobedu. Ima vremena, naucice vas zivot.

nisi cuo da su pokrenuli inicijativu??? ako nisi upucen studentski protesti su poceli 5. oktobra, i od tada je bilo vise protesta. studentima je receno da ce se njihov problem resiti do odredjenog datuma koji naravno nije ispostovan!!! imaj na umu da je danas 3.12, a da akademska godina pocinje 1.10 i da odredjeni broj studenata jos uvek nije uspeo da upise godine niti obnovi tj. ne zna koji ima status
svi protesti su ORGANIZOVANI (!!!), jer kao sto si i primetio uvek je bilo policije koja je zaustavljala saobracaj, bolonijada je bila organizovana takodje.
naravno da nismo pobedili, nismo ni prismredeli pobedi na zalost. meni je samo zao sto ti nisi roditelj studenta i ne mozes da shvatis nas problem... zabluda je da Srbiji ne treba skolovan kadar i da treba da studiraju samo oni koji imaju novca, a kad to budu shvatili bice kasno
 
...
naravno da nismo pobedili, nismo ni prismredeli pobedi na zalost. meni je samo zao sto ti nisi roditelj studenta i ne mozes da shvatis nas problem... zabluda je da Srbiji ne treba skolovan kadar i da treba da studiraju samo oni koji imaju novca, a kad to budu shvatili bice kasno
Vidi, sreco studentska, pogresno postavljas premise.

Gde su studenti kada radnici strajkuju? Nema ih! Nije njihov problem! Ko hebe sljakere...

A ocekujes da svi razumeju 50 studenata koji sprece par stotina hiljada zaposlenih da se vrate sa posla kuci, da bi mogli i sutra da rade kako treba, da bi se od njihovog rada uzeo porez i napunio budzet iz koga studenti hoce da im se plati skolovanje?!?!

Uostalom, ja sam se skolovao u ono "grozno, nikada se ne povratilo" vreme, bez puno razmisljanja o tome sta koliko kosta posto je sve bilo besplatno (skolovanje).
Vi htedoste kapitalizam, a u kapitalizmu postoji sistem.
A u sistem smo ti, tatko, bata i ja! I kravata ima da se nosi i na +50C!
...
ne, to nije odatle....
Kapitalizam kaze - imas pare=skoluj se. Nemas pare=radi.
Vi bi da se skolujete u socijalizmu a da posle zaradjujete u kapitalizmu...doduse, mudra zelja, slazem se.

P.S. Ne rece mi sto zaustavljate saobracaj u 15.00 a ne u 6.00? Dok se naspavate, celu noc ucite, je l` da?
 
Vidi, sreco studentska, pogresno postavljas premise.

Gde su studenti kada radnici strajkuju? Nema ih! Nije njihov problem! Ko hebe sljakere...

A ocekujes da svi razumeju 50 studenata koji sprece par stotina hiljada zaposlenih da se vrate sa posla kuci, da bi mogli i sutra da rade kako treba, da bi se od njihovog rada uzeo porez i napunio budzet iz koga studenti hoce da im se plati skolovanje?!?!

Uostalom, ja sam se skolovao u ono "grozno, nikada se ne povratilo" vreme, bez puno razmisljanja o tome sta koliko kosta posto je sve bilo besplatno (skolovanje).
Vi htedoste kapitalizam, a u kapitalizmu postoji sistem.
A u sistem smo ti, tatko, bata i ja! I kravata ima da se nosi i na +50C!
...
ne, to nije odatle....
Kapitalizam kaze - imas pare=skoluj se. Nemas pare=radi.
Vi bi da se skolujete u socijalizmu a da posle zaradjujete u kapitalizmu...doduse, mudra zelja, slazem se.

P.S. Ne rece mi sto zaustavljate saobracaj u 15.00 a ne u 6.00? Dok se naspavate, celu noc ucite, je l` da?
bravo:worth:
 
evo ovako, vidim da uopste nisi upoznat sa studentskim zahtevima i kao i svi mislis da mi zelimo sve za DZ. zakon koji sad postoji je KATASTROFALAN i dozvoljava da studenti koji imaju vise polozenih ispita od nekih budzetlija budu na statusu samofinansiranje, ili da ne mogu da upisu sledecu godinu cak i da je plate! ne trazi se da svi budu na budzetu vec samo oni koji imaju uslov za to (konkretno kod mene na fakultetu ima 20ak studenata sa OCISCENOM godinom a da nisu na budzetu, hoces da kazes da ne zasluzuju???)
zasto se nismo pridruzili radnicima? verovatno zato sto nas nisu zvali, ni nama se niko nije pridruzio...
zasto u 15h a ne u 6h? svaki nas protest je pocinjao u 11.30 sa vozdovca, iz bulevara i sa studentskog trga, sto je znacilo oko da se izmedju 10.30-11.30 studenti skupljaju na svojim fakultetima i onda se setaju da Vlade, ne bi bilo svrhe stajati u 6h ispred Vlade jer tada nema tamo nikog da nas primi... i da u pravu si ako smo po ceo dan na protestu moramo nekad i da ucimo, a i bolje da te zaustavimo da se vratis kuci nego da odes na posao (i sam si rekao treba placati porez)
medju nekim od zahteva je i da se regulise grejanje na pojedinim fakultetima! neki od mojih vrsnjaka nemaju grejanje, a treba da slusaju predavanja, polazu ispite u takvim salama...tuga...
zahtev je i da drzava stipendira studente na Master i PhD studijama, to su najbolji medju najboljima, zar ne zasluzuju da ih drzava stipendira???
i nemoj da mi pricas to ste Vi hteli i ostalo, jer da bolonja na Beogradskom univerzitetu funkionise kako treba ne bi bilo svega ovoga... ali nama su ostali profesori (iz tog tvog perioda), koji ne zele taj sistem i ne zele da provode vreme na fakultetima i budu dostupni studentima.

evo cisto da vidis i neke brojke:
skolarina 129.000, prijava ispita 500 (ima ih 11 na godini=5500), knjige oko 5000 po semestru,
a da ne kazem jos i stan, hrana i ostalo...
i napominjem opet da to placaju i ljudi koji su u prosloj godini dali SVE ispite!!!
ne moras da nam se pridruzis, nije tvoja briga to, ali ne moras da nam odmazes i da nas omalovazavas... ne zasluzujemo to...
 
@Nancy88

Prvo sam hteo da ti odgovorim citat po citat ali kada sam stigao do "a i bolje da te zaustavimo da se vratis kuci nego da odes na posao (i sam si rekao treba placati porez)",
odustao sam.
Mozda vas na fakultetima uce da budete bezobrazni prema svima osim prema samima sebi, sto je ocigledno. Nije moja stvar.
A sa ovakvim stavom i nece biti moja stvar, nikada vise. Ako vam je to cilj, onda budite spremni da skacete sa haube kada naidjem na putu kuci. I, ako ti nije tesko, stavi nekog smajlija na kapu, cika ne vidi vise tako dobro a ne bih da promasim...
 
heheh to je bilo vise u sali receno nego ozbiljno...
poenta moje price je da studenti koji strajkuju nisu losi studenti vec dobri, koji polazu ispite ali nemaju istu korist od toga kao i neko drugi...
nije tvoja stvar i nece biti tvoja stvar - kad smo vec kod poreza i ostalog sta ti mislis ko ce da ti zaradjuje penziju??? tako da ne da jeste tvoja stvar, vec je stvar cele nacije. nadam se samo da imas decu u planu i da ces razumeti jednog dana nase probleme kad ces morati da izdvajas 3/4 svoje plate na skolovanje
 
heheh to je bilo vise u sali receno nego ozbiljno...
poenta moje price je da studenti koji strajkuju nisu losi studenti vec dobri, koji polazu ispite ali nemaju istu korist od toga kao i neko drugi...
nije tvoja stvar i nece biti tvoja stvar - kad smo vec kod poreza i ostalog sta ti mislis ko ce da ti zaradjuje penziju??? tako da ne da jeste tvoja stvar, vec je stvar cele nacije. nadam se samo da imas decu u planu i da ces razumeti jednog dana nase probleme kad ces morati da izdvajas 3/4 svoje plate na skolovanje
Ja licno, svakog meseca odvajam u penzioni fond. Privatan.
Da zavisim od vas? Znas, ima male razlike izmedju nas. Ja sam u tvojim godinama bio a ti ces u moje tek da dodjes. I ja sam nekada mislio da mogu da promenim svet. Jesam, evo javno priznajem...i mislio sam da "matorci" stalno nesto bez veze i tako to...
Problem je isti kao i sa bilo kim ko dodje da strajkuje ispred vlade. Jedino sto je neko pomislio da je bolje da se ispruzi (tudjim parama) i da vas protest anulira prihvatajuci kao veliki gospodin sve sto se trazi. Kao sto sam rekao u uvodnom izlaganju, lako je tudjim...gloginje mlatiti.
Onaj bitan problem, sto izlazite sa fakulteta kao analfabete, se parama ne resava a oko toga ne strajkujete...
 
Ja licno, svakog meseca odvajam u penzioni fond. Privatan.
Da zavisim od vas? Znas, ima male razlike izmedju nas. Ja sam u tvojim godinama bio a ti ces u moje tek da dodjes. I ja sam nekada mislio da mogu da promenim svet. Jesam, evo javno priznajem...i mislio sam da "matorci" stalno nesto bez veze i tako to...
Problem je isti kao i sa bilo kim ko dodje da strajkuje ispred vlade. Jedino sto je neko pomislio da je bolje da se ispruzi (tudjim parama) i da vas protest anulira prihvatajuci kao veliki gospodin sve sto se trazi. Kao sto sam rekao u uvodnom izlaganju, lako je tudjim...gloginje mlatiti.
Onaj bitan problem, sto izlazite sa fakulteta kao analfabete, se parama ne resava a oko toga ne strajkujete...

samo ti izdvajaj u privatni fond, trebace ti, pocni da izdvajas i u onaj za skolovanje dece, taj ce ti biti jos potrebniji (naravno, ako imas decu ili ih imas u planu) jer ko zna koliko ces ziveti u penziji a prosecno skolovanje traje od 4-8 godina (pod tim mislim na master i phd studije, jer sistem vise ne dozvoljava vecite studente).
i naravno da strajkujemo i zbog sistema obrozovanja tj. reforme koja se sprovodi sve su to zahtevi koje je vlada "odobrila"
ja ne zelim da menjam svet, on se i ovako menja ja samo zelim da mene i moje vrsnjake neko ne zaboravi u tim promenama!!!

ono sto si i ti i ostali zaboravili, a ja stalno napominjem jeste da mi ne trazimo nista vise od onog sto zasluzujemo: RAVNOPRAVNOST i BUDZET za one koji su dali uslov, ako je to moglo pre 2 godine (kada je uslov bio nizi nego danas) sto ne i danas

posto su studentski zahtevi kao odobreni i mi se malo primirili ocekujte strajkove studenata i sledeceg oktobra :( jer nema izgleda da ce se nesto promeniti
 
samo ti izdvajaj u privatni fond, trebace ti, pocni da izdvajas i u onaj za skolovanje dece, taj ce ti biti jos potrebniji (naravno, ako imas decu ili ih imas u planu) jer ko zna koliko ces ziveti u penziji a prosecno skolovanje traje od 4-8 godina (pod tim mislim na master i phd studije, jer sistem vise ne dozvoljava vecite studente).
...
Pa kada tako olako delis savete, kako te onda nije sramota da trazis moje pare za skolovanje? Eto, objasni mi zasto ja tebe da skolujem? Nisi mi ni rod ni pomoz` Bog a hoces moje pare? I kada te pare dobijes, opet radije na ulicu nego u klupu...
 
U ovom slucaju studenti zbog nedavnih blokiranja. Smeta SVAKO ko blokira saobracaj iz nekog svog razloga i tako nadrljaju ljudi koji nemaju veze sa time. Treba smisliti nacin da dobijes sta zelis, a da ne ometas neduzne. Sto nisu upali u skupstinu za vreme sednice i rekli sta imaju? Bilo ih je par stotina, obezbedjenje ne bi moglo da ih spreci...
 

A sto onda i ovo nije na Politiki?:think: Ili teme o njima ovde?:think:

U ovom slucaju studenti zbog nedavnih blokiranja. Smeta SVAKO ko blokira saobracaj iz nekog svog razloga i tako nadrljaju ljudi koji nemaju veze sa time.

Da, ali se zasto bas studenti, zasto ne neko drugi, nego nekako uvek studenti najvise smejtaju? Koliko su oni zaludjenici blokirali saobracaj pa nikom nista, navikli se ljudi?

Treba smisliti nacin da dobijes sta zelis, a da ne ometas neduzne

Slazem se. Ali s obzirom da zivimo gde zivimo moramo se sloziti da boljeg nacina da se dobije ono sto se zeli nema. Studenti su trazili ono sto su dobili protestom i mnogo pre njega. I kad su dobili? Onda kad su blokirali saobracaj. Niko od tih studenata nije izasao na ulicu s ciljem da bilo koga omete u dolasku/odlasku sa posla.
 

Back
Top