i otpad ima svoje mesto"jedan dan"da još živim j

Znam za moje mesto , u celom selu postoji samo jedan kontejner, pa otpad uglavnom ubacuju u reku, jer ljude mrzi da dolaze do tog kontejnera.Reka je toliko zagadjena, da samo ocekujem ribe sa tri oka (kao u Simpsonovima). Najzalosnije je to sto ovde nije rec o siromasnom mestu, gde se nema za kontejner i gradsku cistocu. Lazarevac je najbogatija opstina u Srbiji, prosek plate je veliki, ali novac nema veze sa standardom, koliko kultura, jer je ovde vaznije da svi imaju dobra kola nego nekakav kontejner za bacanje otpada.
 
jos sam početnik u slanju poruka,ali nisam sto se ekologije tiče.Kao sto znas dolazim iz Panlčeva, za koji dan trebam da branim diplomski!A,kao što znaš, u zadnje vreme, Pančevo je na crnoj listi .Naziv mog dipl.rada je MONITORING AMONIJAKA NA TERITORIJI OPŠTINE PANČEVA.ne mogu da se skoncentrišem jer je danas mome ocu godišnjica. znam da nije trebalo tako,nemnogu u ovom trenutku.SVAKO DOBRo
 
Ko ce da se javi ako Pancevci nece!?Svaka prica nije suvisna ali ljudi slabo rade i totalno su nezainteresovani za svoju okolinu(barem velika vecina).Da sad ne pominjem one velike zagadjivace o kojima sam vec pricala na forumu okrenimo se prostom-djubretu.Prostor ispred svoje kuce i lokala koji se nalazi u strogom centru maksimalno sam sredila,platila da mi zelenilo postavi travnjak,postavila zardinjere sa cvecem...milina jedna.Ne prodje dan da ne skupim gomilu papira,praznih plasticnih flasa,kutija od cigara...ali bukvalno ni dan!!Nema veze ja se i dalje trudim.Aprila se porodim,posle dva meseca odem sa porodicom na more,vratim se u sredu,u cetvrtak sredim svoj travnjak i cvece koji su u sled obilnih kisa zarasli,kupim popodne Pancevac oni me okrpise kako mi je ispred kuce korov(otpadoloska mapa Panceva,ko vec zna o cemu pricam)!!!Koji bre?Da li onaj jutros sto sam ocistila.Bolje da se doticni novinar malo bolje informise prenego sto pocne da "lepi"na tapet!!! :evil:
 

Veliki pozdrav svima koji neznaju sta ce sa otpadom.Postoje reciklazni centri koji otkupljuju papir, pet tj. plasticne flase, foliju i metal.zato drustvo eto i koristi od otpada jer otpad nije smece.ako hocemo u Evropu moramo se edukovati.Zato cekajte ili se sami organizujte u sakupljanju mi cemo doci a mi smo MReciklaza.telefon 0113392425.Spojite lepo sa korisnim i javite se.
 

Back
Top