Kad shvatite

Није у питању количина љубави, него начин на који нам је неко пружа!
Људи су различити, имају различите визије о томе шта је љубав и како се она испољава...а ако љубав не испољавају на начин на који партнер схвата љубав - то не значи да га не воле.

Obično baš to znači - ne voleeeee...
 
Obično baš to znači - ne voleeeee...

Банализација као илустрација:
1. Он ми сваки дан купује цвеће и буди ме пољупцима....и говори ми да ме воли....али ја бих више волела да ми љубав покаже тако што ће бацати ђубре и пустити ме да спавам дуже...
2. Или обрнуто: он сваки дан ради кућне послове и брине о мени, али ми не говори да ме воли и не купује ми цвеће - а ја бих то тако волела....

Значи ли то да ме он уопште не воли?:confused:
 
Банализација као илустрација:
1. Он ми сваки дан купује цвеће и буди ме пољупцима....и говори ми да ме воли....али ја бих више волела да ми љубав покаже тако што ће бацати ђубре и пустити ме да спавам дуже...
2. Или обрнуто: он сваки дан ради кућне послове и брине о мени, али ми не говори да ме воли и не купује ми цвеће - а ја бих то тако волела....

Значи ли то да ме он уопште не воли?:confused:
Varijantu dva ću uzeti o obzir, pošto verujem da bi varijanta jedan u tvom slučaju mogla biti održiva u realnosti, ne mogu da zamislim nekog ko ti ne bi kupovao cveće, a ne deluješ mi ni kao spavalica koja bi izbegavala jutarnje besposlice... ovaj... poljupce...
Dakle, ako ti svakodnevno bude ispoljavao ljubav isključivo u maniru kućne pomoćnice prestaćeš da ga voliš, jer ti ne pruža ono što ti je potrebno da bi uživala s njim, i eto te jednog dana s tužnom istinom da ti tvoja muška sobarica više ne treba, da je ljubav prema njemu prošlost. Bitno je da definišemo u kom momentu se suočavamo sa problemom iz uvodnog posta. Ako je to na početku veze u kojoj ti se ljubav ne pruža na odgovarajući način, ima je, strpljenje te neće lako izdati, a ukoliko veza iole potraje, ako se zaglavite u obavljanju kućnih poslova i deficitu "zornjaka", bez ukrasnih biljaka i verbalnih izliva strasti, doći ćeš i do toga da se tvoja ljubav raspline i nestane. Prvenstveno mislim na ovo drugo, na neko vreme u kome ste dosta toga već ostavili za vama, potrajali ste, a niste uspeli da se uskladite oko tih pojavnih oblika vaše ljubavi. Najverovatnije zato što neko nekom više nije zanimljiv u toj meri da bi se prilagodio potrebama partnera, zato što neko više ne voli.
 
Varijantu dva ću uzeti o obzir, pošto verujem da bi varijanta jedan u tvom slučaju mogla biti održiva u realnosti, ne mogu da zamislim nekog ko ti ne bi kupovao cveće, a ne deluješ mi ni kao spavalica koja bi izbegavala jutarnje besposlice... ovaj... poljupce...

Изглед вара! :mrgreen:

Е, мој Дачо, НИКАД нисам добила цвеће :( (сем за рођендане), а најбезбедније је не прилазити ми пре 11 пре подне! :mrgreen::lol:
 
Изглед вара! :mrgreen:

Е, мој Дачо, НИКАД нисам добила цвеће :( (сем за рођендане), а најбезбедније је не прилазити ми пре 11 пре подне! :mrgreen::lol:

Varao, ne varao izgled je :super:. :D
Znači neka nova varijanta, i cveće i duže spavanje. :) Izjasni se, moraš toj nekoj simpatiji reći šta želiš, napravi početni korak, jer kako da ti izađe u susret i pruži ti ono što očekuješ ako ne zna šta bi trebao da uradi. Reci mu da ti donese saksiju u podne. :)
Najgore što može da te snađe je da ti pošalje po nekom cveće, busom. :rumenko: :D :rumenko:
 
Varao, ne varao izgled je :super:. :D
Znači neka nova varijanta, i cveće i duže spavanje. :) Izjasni se, moraš toj nekoj simpatiji reći šta želiš, napravi početni korak, jer kako da ti izađe u susret i pruži ti ono što očekuješ ako ne zna šta bi trebao da uradi. Reci mu da ti donese saksiju u podne. :)
Najgore što može da te snađe je da ti pošalje po nekom cveće, busom. :rumenko: :D :rumenko:

:lol::lol: Ma kakva saksija bre...nista bez velike njive gde moze cvece da se posadi... :-P
 
da vas ne voli na način koji je vama potreban..da li istrajavate i poboljšavate
odnos, trudite se ili dižete ruke:)?

BUdem jako tuzna,jer dajem sve od sebe,da taj neko bude sretan samnom..Kada vidim da me ne tretira na nacin,na koji mislim da zasluzujem,budem jako tuzna i neprimetno se povlacim u sebe i tako sve krece naopako....:(
 
Не бих се сложила. Људи различито и доживљавају и показују љубав....:think:

to je već nešto drugo...il nije:think:?

više sam mislila na to da svi kad volimo, imamo iste osećaje i emocije kao drugi kad vole...da ne kažem "simptome":mrgreen:...nebitno dal ja jačim intenzitetom volim mog momka nego što recimo, moja drugarica voli njenog momka...tako nekako...:D

pokazivanje ljubavi prema nekome, to je već druga stvar...:p
 
to je već nešto drugo...il nije:think:?

više sam mislila na to da svi kad volimo, imamo iste osećaje i emocije kao drugi kad vole...da ne kažem "simptome":mrgreen:...nebitno dal ja jačim intenzitetom volim mog momka nego što recimo, moja drugarica voli njenog momka...tako nekako...:D

pokazivanje ljubavi prema nekome, to je već druga stvar...:p

Ја мислим да ни то није исто.
Неко воли посесивно, неко жели сталан контакт са вољеном особом, неко не уме да постоји без вољене особе, некоме је потребна слобода у љубави и даје је и пружа партнеру, некоме су потребне сталне нежности, некоме нису уопште, некоме је потребна партнерова брига, неко воли да је он тај о коме се брине, неко осећа љубав само када је даје, неко само када је прима...

Поново ћу цитирати дефиницију др Зорана Миливојевића која ми се веома допала:''Љубав је све оно што људи верују да јесте!''
Он је читаву студију посветио људским представама и доживљавањима љубави....а има их заиста много и веома се разликују међусобно. ;)
 
mnogo ti se dopada ta knjiga:p

meni je nekako nelogično da ljubav svako "vidi" drugačije...ona je samo jedna...a ljudi su različiti...samim tim, možda samo deluje da svi mi drugačije doživljavamo jedan te isti pojam:think:?
 
mnogo ti se dopada ta knjiga:p

meni je nekako nelogično da ljubav svako "vidi" drugačije...ona je samo jedna...a ljudi su različiti...samim tim, možda samo deluje da svi mi drugačije doživljavamo jedan te isti pojam:think:?

Da, o tome se i radi, različiti smo i samim tim drugačije doživljavamo sve,
pa i ljubav, duplikate priroda ne poznaje, sve sami unikati oko nas:D.
Samim tim, da bismo se što više približili voljenom i razumeli njegove
reakcije, potrebno je razumevanje do kojeg dolazimo posmatranjem,
saosećanjem, ljubavlju i onda nam bude i jasnija slika i značenje
njegoovog pokazivanja emocija i eto onda ima malo manje zabune
oko istog, možemo da razumemo da ne pokazuje ljubav na isti način
kao mi ili da to što pokazuje ljubav na neki drugačiji način na koji
nismo navikli i na svesnom nivou možda ni želeli, ne znači da nas ne
voli, već je samo drugačiji i ako prihvatimo to kao različitost i možda
iznenađenje, a ne razočarenje jer nije u skladu sa našom "vizijom",
onda je moguć nastavak i čak produbljenje odnosa i ljubavi.
 

Back
Top