Alarrrm

Do koliko para? Sve zavisi sta hoces...ako zelis nesto pristojno a da nije "markirano" a da ne brljavi onda potrazi marku SPY,ja ugradjujem njihove alrme i rade lepo
 
Želeo bih da mi neko preporuči dobar auto-alarm,po njegovom iskustvu:)

Alarm je bio koristan pre desetak i više godina.Danas je dovoljno da sa sobom imaš laptop ili PDA uredjaj i alarm se deaktivira u roku od petnaestak sec.

Najbolja varijanta ti je da uzmeš Zeder.On trenutno pruža najveću korist po pitanju obezbedjenja automobila.

A ako ipak insistiraš na ugradnji Auto-alarma,"Enforcer" je,bez premca,najbolji.

http://www.enforcer.com.tw/
 
ma kakav kasko to je vec teska prevara

pricao sam zimus sa jednim likom iz beograda kojeg sam upoznao na skijanju oko toga

covek je kupio seat ibizu na kredit i auto mu je bio kasko osiguran, i ukradu njemu taj auto posle 2 godine i on sad mislio kasko osiguran dobice pare i to je to.

i pazi sta se desilo auto je tipa vredeo na trzistu tad 10.000 evra a auto kuca + osiguranje koje rade u dilu procene auto na 6.000 a njemu ostalo tipa da vrati jos 10.000 evra kredita i sada njemu traze da im doplati 4000 evra i ako je auto bio kasko osiguran :lol:

I kao tuze se jure se i tako dalje

KASKO OSIGURANJE JE ZNACI TESKA PREVARA
 
po meni najbolja stvar za sigurnost vozila je kombinacija vise stvari.

tipa auto alarm, zeder/lavlja kandza + prekid dovoda goriva na sakriveno dugme.

samim timto je previse posla za potencijalnog lopova i oni preskacu vas auto i prelaze na drugu zrtvu.

Treci bitan mozda i najbitniji faktor jeste MARKA VOZILA . Postoje vozila koja se kradu i koja se ne kradu. Kradu se najvise Renoi, Audiji, VW-ovi, Seati, Skode - sto nije cudo jer Audi, VW , Seat i Skota spadaju u isti koncern i prakticno to su vozila na istoj sasiji , bazi , sa drugacijom zavrsnom obradom.

Vozila koja se nikako ne kradu jesu Fordovi. U Beogradu to mi je rekao jednom prilikom covek koji radi u servisu Forda zadnjih 10 godina nije ukraden nijedan Ford. Takodje mislim da se ne kradu ni Saabovi, Hyundai , Kia , Honde , Mitsubishi i tako dalje.
 
jesu. Alat kosta 10 000eura. Minut i po do dva minuta..

Vidi ovako ... Pre par godina "čaršijom" se proširila priča da su dva automobila ukradena,zajedno sa sve zederom.Naime,u pitanju je Touareg ukraden kod Perpera u Bg-u i još neki VW ... Golf 4,ako se ne varam. :)

U oba navrata Zeder je skinut tako što je ključ bio iskopiran.Jednostavno,otključali i završili priču.
S druge strane,Zeder je jako pouzdana stvar za zaštitu (ne samo na našem tržištu),iako se u stvari radi o kopiji naprave,koju zapravo Švedjani proizvode u originalu.

Tzv. Volvov sistem za zaštitu (potpuno isti princip,kao naš Zeder) izradjuje se od legiranog žilavog čelika i potpuno je oklopljen,tako da nema šanse da se bilo šta uradi snjim. :)
Da bi se uklonio njegov sistem za blokadu,potrebno je rastaviti toliko toga,a pošto je projektovan da se ugradjuje na jako nezgodnom mestu,jako teško ga je skinuti.

Opet,neki automobili imaju čeličnu,a neki aluminijumsku osovinu volana.U skladu s tim,čitav tajming oko eventualnog skidanja Zedera zavisi od te dve činjenice.

Kod VW i Audija,recimo (pogotovo kod Audija) nemoguće je iščupati zeder zajedno sa volanom. :)

Ipak,ne postoji stopostotna zaštita protiv kradje,ali je Zeder u svakom slučaju,najpouzdanija zaštita,bar na našem tržištu.
 

Back
Top