Prica o Hriscanstvu, ili kako je ustolicena ljubav

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E dakle.....uskomesali se djavoli jer se priblizio drugi dolazak Hristov pa ga pljuju kako stignu.....Ali On je vec jednom bio na krstu za nas....Drugi put ce stradati bezumnici koji veruju vise djavolu nego Bogu...:sad2:

:sad2::sad2::sad2:
Ovde ne vredi ništa komentarisati...Jer kako je Hristos ćutao pred Pilatom i Sinedrionom kad su ga optuživali za ovakve i slične hule, tako i na ovakve hule odgovor može biti samo ćutanje...a u srcu molitva: "Oprosti im Bože jer ne znaju šta čine"
A Ti ih Gospode prosvetli da uvide šta čine......:sad2:
 
Dakle, vazna tema i vidim da su je ispod morali zakljucavati, pa bih molio bez povrsnih pitanja, jer ako krenu povrsni odgovori, onda se to zove svadja!

Dakle, ova prica jos nije izlazila u javnost, pa cu pokusati da je detaljno izlozim, mada na engleskom ima o tome ponesto da se procita.

Ova moja prica ne uzima biblijsku pricu kao osnovu, nego pricu koja je nastala ili je bila samo prenesena dosta dugo nakon samog hriscanskog pokreta.

Naime, u Talmudu je zabiljezeno da se Isus zove Jeshua bin Pandera ili bin Panthera, sto znaci da je on Panderin sin. A izvjesni rimski hronicar Celsus tvrdi, kao sto stoji i u Talmudu, da je Marija zatrudnila sa jednim rimskim vojnikom, dakle, tadasnjim okupatorom Izraela i tako je rodjen Isus. Mislim da u Talmudu takodje stoji da je ona bila prostitutka, sto, bilo tacno ili ne, objasnjava donekle zasto bi Isus bio tako naklonjen i samim prostitutkama koje su, izmedju ostalih, prema svemu sudeci, medju prvima sudjelovale u sirenju ... Hriscanstva.

Ali ono sto je mene zaprepastilo je, ako je to tacno, da u Kuranu stoji da muslimanski vjernici ne treba da spominju da je Isus bio kopile, sto se moze objasniti samo pretpostavkom, da je prica o Isusu bila rasprostranjena u sirim narodnim masama bliskog istoka sve do 600 godina nakon Isusovog rodjenja.

Drugo, kada govori o svojim roditeljima, Isus jasno stavlja do znanja da je za njega Marija majka, a Josip samo to - Josip.
Takodje dodaje da ima samo jednog oca - boga, kada mu je Marija rekla da se ona i "njegov otac" brinu zasto je toliko dugo otsutan.

Sem toga, Isus mi i lici vise na Rimljanina, nego na Jevrejina.

E sad, glavni lajtmotiv hriscanstva je Ljubav prema bogu(a ne bog je ljubav!), zasto? - Zato sto je Isus po svaku cijenu zelio da ima pravog oca i da osjeti ocinsku ljubav. Da se npr. pojavio neki covjek i rekao mu da i on voli svog oca kao i on boga, ovaj bi sigurno otisao tom covjeku da ga usvoji. E to je bio glavni pokretac i motiv Isusov, a kasnije su nastali drugi, sporedni, kao voli bliznjeg svoga itd.

Ah da, i da dodam, ljubav je sredstvo da se slabi "uvuku" ispred reda jakima.

Genijalno! sad mi je jadno odakle ideja Pajtonovcima za "Žitije Brajanovo", znači talmud...inače smatam da je taj film veoma blizu istine :zcepanje:

Ta priča o begrešnom začeću boga, ti je kopija začeća egipatskog boga Horusa od majke mu Izide ...to je vama rišćanima valjda koliko toliko poznato,
odnosno da vam je vera nastala spajanjem Izidinog kulta i Mitrinog kulta
to je i jedan od glavnih razloga zašto se u bibliji tako često javlja "ne smeš da sumjnjaš"
jer ako kreneš da sumnjaš počneš da postavljaš pitanja a odgovori nisu odgovarajući :zper:

Pazi, sasvim ima smisla da je nekom jevrejskom robu, koji je dignuo bunu protiv rimljana, mama bila prostitutka pa je on pricao da mu je keva devica jer opada mu kredibilitet kao rimljanskog kopileta...

:sad2::sad2::sad2:
Ovde ne vredi ništa komentarisati...Jer kako je Hristos ćutao pred Pilatom i Sinedrionom kad su ga optuživali za ovakve i slične hule, tako i na ovakve hule odgovor može biti samo ćutanje...a u srcu molitva: "Oprosti im Bože jer ne znaju šta čine"
A Ti ih Gospode prosvetli da uvide šta čine......:sad2:
A ta priča šta je Isus kome rekao je istorijski tačna koliko i ona biblijska priča da su jevreji šamarali Asirce
 
Genijalno! sad mi je jadno odakle ideja Pajtonovcima za "Žitije Brajanovo", znači talmud...inače smatam da je taj film veoma blizu istine :zcepanje:

Ta priča o begrešnom začeću boga, ti je kopija začeća egipatskog boga Horusa od majke mu Izide ...to je vama rišćanima valjda koliko toliko poznato,
odnosno da vam je vera nastala spajanjem Izidinog kulta i Mitrinog kulta
to je i jedan od glavnih razloga zašto se u bibliji tako često javlja "ne smeš da sumjnjaš"
jer ako kreneš da sumnjaš počneš da postavljaš pitanja a odgovori nisu odgovarajući :zper:

Pazi, sasvim ima smisla da je nekom jevrejskom robu, koji je dignuo bunu protiv rimljana, mama bila prostitutka pa je on pricao da mu je keva devica jer opada mu kredibilitet kao rimljanskog kopileta...


A ta priča šta je Isus kome rekao je istorijski tačna koliko i ona biblijska priča da su jevreji šamarali Asirce

духовност није у књигама. ако има који слепо верују има и који слепо не верују
 
духовност није у књигама. ако има који слепо верују има и који слепо не верују

tačno duhovnost nije u knjigama niti je u novcu...što me dovodi do pitanja što se vi rišćani
onda toliko držite svoje crne knjige?....i što ste toliko alavi na pare?

slepo verovati traži da zatvoriš um i oči na bilo kakva pitanja...slepo ne verovati takođe traži da zatvoriš um i oči na bilo kakva pitanja

ja se uvek pitam :zper:..
 
Po "mom" tumacenju njemu samom je smetalo to sto su Jevreji smatrali da su gresni prema bogu, a to je njemu smetalo, posto se on tako nije osjecao prema njemu. I zato je "grijeh prema bogu" zamijenio "ljubavlju prema bogu". Inace, odakle mu ideja u vezi ljubavi? Zar nije malo previse idealizovanja ljubavi u svijetu? Treba da se to objasni dok nije prekasno...

Da, al ne treba zaboraviti da je sebe proglasio za boga. :eek:

Takođe, ne treba zaboraviti da su u to vreme Jevreji bili pod okupacijom. Nije mogao da se meri sa prvacima koji su zagovarali ustanak protiv Rimljana (što je pokazao "referendum" kada je narod bio spreman da lako zaboravi Isusa i izbavi omiljenog im pobunjenika :D)

A Isus je svoje mušterije nalazio međ ovaj... mlitavim stanovništvom. Luzerima, tako reći. A luzere nikada ne možeš okupiti oko čvrstih ideja, jer da možeš, ne bi ni bili luzeri.
A od ... preostalih ovaj ljigavih tema, ljubav je uvek bila najmanje kontroverzna. :neutral:
 
Ta priča o begrešnom začeću boga, ti je kopija začeća egipatskog boga Horusa od majke mu Izide ...to je vama rišćanima valjda koliko toliko poznato,
odnosno da vam je vera nastala spajanjem Izidinog kulta i Mitrinog kulta

Horus nije rodjen bezgresnim zacecem.
Izidin kult ?
Da li je Isus Horus ili Izida ?

A ta priča šta je Isus kome rekao je istorijski tačna koliko i ona biblijska priča da su jevreji šamarali Asirce

Gde to, mislim u kom delu Biblije ?
Ne secam se da su ikada pricali o pobedi nad Asircima, mozda i jesu, ne znam.
 
Da, al ne treba zaboraviti da je sebe proglasio za boga. :eek:

Takođe, ne treba zaboraviti da su u to vreme Jevreji bili pod okupacijom. Nije mogao da se meri sa prvacima koji su zagovarali ustanak protiv Rimljana (što je pokazao "referendum" kada je narod bio spreman da lako zaboravi Isusa i izbavi omiljenog im pobunjenika :D)

A Isus je svoje mušterije nalazio međ ovaj... mlitavim stanovništvom. Luzerima, tako reći. A luzere nikada ne možeš okupiti oko čvrstih ideja, jer da možeš, ne bi ni bili luzeri.
A od ... preostalih ovaj ljigavih tema, ljubav je uvek bila najmanje kontroverzna. :neutral:

Kao sto moj drug Nice rece, vrlo je neprepoznatljiv psiholoski profil osnivaca hriscanstva u Novom zavjetu, sto ce reci da je slika o njemu iskvarena do neprepoznatljivosti, ali se opet o njemu moze nesto tvrditi. Mislim da on nije tvrdio da je bog, cak ne mislim da je iz njegovih usta izaslo "ja i bog smo jedno", nego su to spletke njegovih "ucenika".

Istina je da je kopilad i inace naklonjena socijalno neprivilegovanim slojevima stanovnistva. Npr. sigurno ces ih naci na poslu tamo gdje su pokreti za ljudska prava ili borba protiv gladi, ali svi Jevreji, sem svestenika, su i pripadali najnizem mogucem sloju, jer su Rimljani bili unistili zemljoradnicki i ratnicki sloj Jevreja i to u dva rata (63. g. pne. i 6. g. ne.). Tako da, mislim da onaj "pobunjenik" i nije vrijedio mnogo. Svi su oni bili luzeri i bezzemljasi, zedni i gladni korice hljeba.
 
Horus nije rodjen bezgresnim zacecem.
Izidin kult ?
Da li je Isus Horus ili Izida ?

Gde to, mislim u kom delu Biblije ?
Ne secam se da su ikada pricali o pobedi nad Asircima, mozda i jesu, ne znam.

S obzirom da u otkrivenju piše slijedeće:

Otkrivenje 22

16 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."
 
Kao sto moj drug Nice rece, vrlo je neprepoznatljiv psiholoski profil osnivaca hriscanstva u Novom zavjetu, sto ce reci da je slika o njemu iskvarena do neprepoznatljivosti, ali se opet o njemu moze nesto tvrditi. Mislim da on nije tvrdio da je bog, cak ne mislim da je iz njegovih usta izaslo "ja i bog smo jedno", nego su to spletke njegovih "ucenika".

Istina je da je kopilad i inace naklonjena socijalno neprivilegovanim slojevima stanovnistva. Npr. sigurno ces ih naci na poslu tamo gdje su pokreti za ljudska prava ili borba protiv gladi, ali svi Jevreji, sem svestenika, su i pripadali najnizem mogucem sloju, jer su Rimljani bili unistili zemljoradnicki i ratnicki sloj Jevreja i to u dva rata (63. g. pne. i 6. g. ne.). Tako da, mislim da onaj "pobunjenik" i nije vrijedio mnogo. Svi su oni bili luzeri i bezzemljasi, zedni i gladni korice hljeba.

Ovo, naravno, pod uslovom da je zaista postojao. :)
Cenim da je tvrdio da je božji sin, odnosno, to je tvrdila njegova roditeljica. A to mu dođe kao da je i on bog.
Svakako, tu je morao imati veliki problem da usaglasi ovakvo plemenito poreklo sa prozaičnim poslom ručne obrade drveta.

No, cenim da nije doživljavan kao kopile. Kod Jevreja rod se vodi po ženskoj liniji, a ionako - koga je uopšte bilo briga? Dok je on porastao do 33. godine, većina onih koji su pamtili da je bila nekakva prljava priča o njegovoj koncepciji ostali su bez zuba, ako su uopšte još uvek bili živi. A život teče dalje.

Luzer nije imovinsko stanje. To je stanje duha. I danas, kao pre dve iljade godina, svet se sastoji od šačice pobednika i ogromne sive mase luzera.
 
S obzirom da u otkrivenju piše slijedeće:

Otkrivenje 22

16 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."

U tom slucaju pricamo o Sopdet.
Zvijezda Danica je Sirijus...tako ?
U tom slucaju, to je Sopdet.

sothis1.jpg
 
Ovo, naravno, pod uslovom da je zaista postojao. :)
Cenim da je tvrdio da je božji sin, odnosno, to je tvrdila njegova roditeljica. A to mu dođe kao da je i on bog.
Svakako, tu je morao imati veliki problem da usaglasi ovakvo plemenito poreklo sa prozaičnim poslom ručne obrade drveta.

No, cenim da nije doživljavan kao kopile. Kod Jevreja rod se vodi po ženskoj liniji, a ionako - koga je uopšte bilo briga? Dok je on porastao do 33. godine, većina onih koji su pamtili da je bila nekakva prljava priča o njegovoj koncepciji ostali su bez zuba, ako su uopšte još uvek bili živi. A život teče dalje.

Luzer nije imovinsko stanje. To je stanje duha. I danas, kao pre dve iljade godina, svet se sastoji od šačice pobednika i ogromne sive mase luzera.

Pa zar je moguce da se stvori jedan bog a da se on ne pripise jednom zivom postojecem bicu ili covjeku?
Meni koliko se cini, Isus je tvrdio da su svi oni bozja djeca...
Ni u Jevrejsku crkvu nije smio da udje niko ko je bio kopile do 11 ili 12 koljena unazad.
"Luzer" je u ona vremena bio klasni status.
 
Pa zar je moguce da se stvori jedan bog a da se on ne pripise jednom zivom postojecem bicu ili covjeku?
Meni koliko se cini, Isus je tvrdio da su svi oni bozja djeca...
Ni u Jevrejsku crkvu nije smio da udje niko ko je bio kopile do 11 ili 12 koljena unazad.
"Luzer" je u ona vremena bio klasni status.

Naravno da je moguće. Recimo ... Zevs. :D
Inače, mislim da Isus jeste bio istorijska ličnost. Previše je napora uloženo da se dovede u vezu sa carskom kućom, uviše detaljno je opisan njegov rod koji je pripomagao u čitavoj priči.

Jes, govorio je da su svi božja deca, ali nije govorio "Otac naš".

Jevreji nemaju crkve.
 
Horus nije rodjen bezgresnim zacecem.
Izidin kult ?
Da li je Isus Horus ili Izida ?
Izida je zatrudnela sa mrtvim Ozirisom dok mu je duh bio bestelesan... a pošto je isti bog...


Gde to, mislim u kom delu Biblije ?
Ne secam se da su ikada pricali o pobedi nad Asircima, mozda i jesu, ne znam.

Stari zavet ...kada su Asirci došli do Jerusalima, u toku jedne noći je sam anđeo jevrejski pobio 185000 Asiraca...e sad, pojavili su se Asirski spisi koji pričaju drugu priču koju takođe potvrđuju i istorijski zapisi okolnih zemalja
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moguće. Recimo ... Zevs. :D
Inače, mislim da Isus jeste bio istorijska ličnost. Previše je napora uloženo da se dovede u vezu sa carskom kućom, uviše detaljno je opisan njegov rod koji je pripomagao u čitavoj priči.

Jes, govorio je da su svi božja deca, ali nije govorio "Otac naš".

Jevreji nemaju crkve.

Ja mogu da prihvatim da je postojao lik koji je u to vreme započeo bunu protiv rimljana... ali to je to...kao naš Kraljević Marko
ali ***...ako je takav onda nije bog a ako nije bog kako da maltretiraš druge u njegovo ime
 
Izida je zatrudnela sa mrtvim Ozirisom dok mu je duh bio bestelesan... a pošto je isti bog...

Nije bas tako bilo.
Procitaj ponovo ;)

Stari zavet ...kada su Asirci došli do Jerusalima, u toku jedne noći je sam anđeo jevrejski pobio 185000 Asiraca...e sad, pojavili su se Asirski spisi koji pričaju drugu priču koju takođe potvrđuju i istorijski zapisi okolnih zemalja

I mnostvo artefakata, naravno.
:)
 
Postovi se brišu jer nemaju veze sa temom...:)..

Drago mi je da si se javila a obrisala si moju kritiku,SAMA TEMA JE BOLESNO BLAĆENJE HRIŠĆANSTVA,ostavila si komentare koji Hrista nazivaju likom,Majku Božju koje kakvim imenima...vere i veroispovesti se ne mogu komentarisati kao utakmice i filmovi...ovde neka deca koja su pod uticajem ko zna kakvih sekti otvorenu pljuju po HRIŠĆANSTVU...ZATVORI TEMU.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top