Formatiranje HDD-a

G4m3R

Primećen član
Poruka
781
Imam problem sa HDD-om,stalno baguje nesto i sporo radi te su mi preporucili da uradim formatizaciju istog.Ako ima nekoga ko zeli da mi pomogne neka mi ovde napise kako to da uradim :)
Hvala unapred !
 
Pa tebi je xp na c particiji, pretpostavljam... Kada budes pokrenuo instalaciju sedmice, kada te pita za particiju na kojoj zelis da instaliras sedmicu, tada ces formatirati c particiju, sa njom ide i xp, i na cistoj particiji ces instalirati sedmicu...

Ako zelis da sacuvas ono sto imas na drugim particijama, onda ne diraj nista drugo... Ako ne zelis, mozes da ih isto tada formatiras ili kasnije iz explorera, desni klik pa na format...

Ako zelis da spojis particije, onda ces, kada te pita gde zelis da instaliras sedmicu, prvo da obrises te particije, a onda da od neparticionisanog prostora napravis jednu particiju i teras dalje...

Posto ti neke stvari nisu jasne, procitaj ovo uputstvo koje sam ti dao, cisto da znas koji te koraci cekaju tokom instalacije... Ali, nema nista posebno tesko...
 
Nije mi problem instalacija win 7 vec to formatiranje :) Jeste XP mi je na C particiji i to ce biti obrisano a za D particiju idem u my computer i desni klik na D particiju pa format ?
Izvini sto smaram ali zaista se ne razumem ;)
 
Pa, formatiranje se radi tokom instalacije sedmice...

Windows7-2008-11-04-14-55-10.jpg


D particiju mozes da formatiras isto tada, ili kasnije iz explorera...
 

Back
Top