Pahomije

HappyFuneral

Domaćin
Poruka
4.544
Prelistao sam na brzinu sve teme i nisam primetio o Pahomiju neku (mozda se ne zove tako). Ako vec postoji, uputite me.

A ja da pitam... jel zna neko sta je na kraju bilo sa svim tim stvarima koje su se desavale u vezi sa Pahomijem? Sta je sa onim svestenicima koji su nastradali u toj aferi? Jedan djakon koji je dobio otkaz i u crkvi i u skoli jer je svedocio na sudu protiv Pahomija je, secam se, bio nesto mnogo bolestan u to vreme sudjenja, a nije imao (zbog otkaza) novca za lecenje. Sta se desilo sa njim? Jel ima Vranjanaca da nam kazu kakvo je stanje bilo u eparhiji posle proglasenja zastarelosti slucaja. Secam se jednog natpisa u novinama, da je kasnije Pahomije organizovao neke dobrotvorne akcije za pomoc deci za posebnim potrebama... Jel se neko bunio?
Jel se ikada suocio sa decom koja su ga optuzivala za pedofiliju, ili je kao i u vreme sudjenja, odlagao suocenje pravdajuci se nekim bolestima.... Zanimljivo je da je jos tada (pre 6 godina), odlagao pretrese zbog svog teskog zdravstvenog stanja, sve dok na kraju slucaj nije zastareo, a evo ga i dan danas je ziv, zdrav i episkop...
 
Prelistao sam na brzinu sve teme i nisam primetio o Pahomiju neku (mozda se ne zove tako). Ako vec postoji, uputite me.

A ja da pitam... jel zna neko sta je na kraju bilo sa svim tim stvarima koje su se desavale u vezi sa Pahomijem? Sta je sa onim svestenicima koji su nastradali u toj aferi? Jedan djakon koji je dobio otkaz i u crkvi i u skoli jer je svedocio na sudu protiv Pahomija je, secam se, bio nesto mnogo bolestan u to vreme sudjenja, a nije imao (zbog otkaza) novca za lecenje. Sta se desilo sa njim? Jel ima Vranjanaca da nam kazu kakvo je stanje bilo u eparhiji posle proglasenja zastarelosti slucaja. Secam se jednog natpisa u novinama, da je kasnije Pahomije organizovao neke dobrotvorne akcije za pomoc deci za posebnim potrebama... Jel se neko bunio?
Jel se ikada suocio sa decom koja su ga optuzivala za pedofiliju, ili je kao i u vreme sudjenja, odlagao suocenje pravdajuci se nekim bolestima.... Zanimljivo je da je jos tada (pre 6 godina), odlagao pretrese zbog svog teskog zdravstvenog stanja, sve dok na kraju slucaj nije zastareo, a evo ga i dan danas je ziv, zdrav i episkop...

E, pa Bože oprosti, moram da odgovorim sa barem jednom rečenicom...:eek: (da bi to bio barem mini-minimalni prilog istini barem, ako ništa drugo, a ono zbog te jadne i ne srećne dece :sad2: )
Interesantno da si baš tu temu postavio, i to baš sada...?:confused:
Na žalost po mojim saznanjima (koja su iz pouzdanih izvora ) sve to što se odigralo sa Pahomijem je na žalost istina, i radi se o zataškavanju....kako Crkve tako i vlasti....toliko.:sad2:
 
Bas sada? Ako si mislila da je opet na delu neka zavera, gresis. Verujem da mnogi misle da on nije jos od te 2003. nikakav kandidat za patrijarha. Mislim da niko normalan i blizak crkvi ne bi takvo stvorenje postavio za novog poglavara SPC-a posle svega onoga sto se desilo. Mada... ako je neko razmisljao o tome... evo neka bude da sam postavio ovu temu da se ne bi zaboravilo uradjeno i da se ne bi dozvolilo pedofilu da bude na celu crkve.
To da je cela afera Pahomije istinita, nisam sumnjao ni od samog pocetka, jer kakav je to episkop, duhovnik, covek koji posle takvih optuzbi se nikad ni ne suoci sa decom koja ga optuzuju, ako bar da dokaze da nije kriv, onda bar da se pokaje i trazi im oprost?
Na zalost je neko takav jos uvek na visokom polozaju u SPC i bas zbog toga me zanima kakva je sudbina svih onih koji su mu se zamerili.
 
Ja ne bih dozvolio da recimo takva prica o meni kruzi... odmah bi raspravio sta, kako i zasto cim za to budem imao bilo kakvu priliku, a on je covek izbegavao bilo kakav susret sa decom. Zasto ako je nevin?
 
Bas sada? Ako si mislila da je opet na delu neka zavera, gresis. Verujem da mnogi misle da on nije jos od te 2003. nikakav kandidat za patrijarha. Mislim da niko normalan i blizak crkvi ne bi takvo stvorenje postavio za novog poglavara SPC-a posle svega onoga sto se desilo. Mada... ako je neko razmisljao o tome... evo neka bude da sam postavio ovu temu da se ne bi zaboravilo uradjeno i da se ne bi dozvolilo pedofilu da bude na celu crkve.
To da je cela afera Pahomije istinita, nisam sumnjao ni od samog pocetka, jer kakav je to episkop, duhovnik, covek koji posle takvih optuzbi se nikad ni ne suoci sa decom koja ga optuzuju, ako bar da dokaze da nije kriv, onda bar da se pokaje i trazi im oprost?
Na zalost je neko takav jos uvek na visokom polozaju u SPC i bas zbog toga me zanima kakva je sudbina svih onih koji su mu se zamerili.

Ma, ne nisam mislila na zaveru, daleko od toga...zašto bih? A i "zavera" na krsti i nije neka "zavera", zar ne?:lol: Nego sam skoro imala priliku da se baš pokrene ta tema u nekom internom razgovoru, pa sam se iznenadila da se to i ovde pojavilo...:think:
Kakav poglavar?!:eek: E, pa to bi bilo onda "dno dna"! Ne znam šta bih onda morala sebe da nateram da mislim...Mada, naravno, da on SIGURNO neće biti nikada patrijarh. Jer svi u čelu Crkve znaju istinu...:(
O sudbini onih koji su mu se suprotstavili ne znam da ti kažem...ni za sveštenika (što je protiv njega svedočio) ne znam gde je i šta se sa njim desilo...mada, mogu da se raspitam (;) ), ovako, mislim da su svi samo morali da zaćute, progutaju "knedlu" sramote, i sve posledice koje su zadesile pogotovo tu decu (da ne govorim o ne samo strasu, već i uticaju na njihovo odrastanje i razvoj u zdrave ličnosti, što će biti ozbiljno poremećeno nakon pretrpljenih trauma). Mislim da niko nije bio "progonjen" u pravom smislu te reči: dovoljno je bilo da samo on bude ostavljen na miru i da se cela stvar ukloni od očiju javnosti...:neutral:
 
Da bi ispoštovali vernike zvanične SPC, dok traju dani žalosti nećemo dozvoliti teme gde postoji mogućnost
da se raspravlja o problemima unutar SPC i gde se unapred priča o tome ko će
naslediti pokojnog Patrijarha Pavla...
Nakon toga otvorićemo sve teme koje budu zaključane iz tog razloga..
 
Nije SPC jedina koja zataškava ovakve slučajeve... kod katolika je još gore, zbog inhibicije seksualne želje katoličkog sveštenstva ovih slučajeva ima mnogo više.

339.jpg
 
Nije SPC jedina koja zataškava ovakve slučajeve... kod katolika je još gore, zbog inhibicije seksualne želje katoličkog sveštenstva ovih slučajeva ima mnogo više.

339.jpg


Stvarno nije u redu da iko, a pogotovo ti kao moderator, postavlja ovakve slike. Sprdaj se sa sveštenstvom koje je to zaslužilo, ali nemoj sa Hristom.
 
Лични грех је лични грех.А кривоверје у СПЦ је много гора ствар од тога шта је Пахомије радио тим дечацима.
 
Na žalost po mojim saznanjima (koja su iz pouzdanih izvora ) sve to što se odigralo sa Pahomijem je na žalost istina, i radi se o zataškavanju....kako Crkve tako i vlasti....toliko.
Jer svi u čelu Crkve znaju istinu...

Ti si svesna da si ovim prozvala vrh SPC (uključujući i sada pokojnog patrijarha) za saučešništvo u pedofiliji?! :eek:
Ne preterujmo... bar se ja nadam da je ovo što si napisala preterivanje. :confused:



Лични грех је лични грех.А кривоверје у СПЦ је много гора ствар од тога шта је Пахомије радио тим дечацима.

:eek:
Ako mi se ikada desi da pomislim da su avramske religije možda bolje nego što mislim, setiću se tebe i odmah ću se pribrati. :roll:
 
Ti si svesna da si ovim prozvala vrh SPC (uključujući i sada pokojnog patrijarha) za saučešništvo u pedofiliji?! :eek:
Ne preterujmo... bar se ja nadam da je ovo što si napisala preterivanje. :confused:





:eek:
Ako mi se ikada desi da pomislim da su avramske religije možda bolje nego što mislim, setiću se tebe i odmah ću se pribrati. :roll:

По чему нису?
 

Back
Top