Зар само кад нас бомбама гађају?

Бићу Фини

Primećen član
Banovan
Poruka
674

Riblja Corba - Samo Sloga Srbina Spasava

Znam da su svi protiv Srbije,
al' Srbima dozlogrdilo je!
Znam da postoji dogovor sa nebom
ko tebe kamenom ti njega hlebom,
ali dokle tako?

Citav je svet poceo da nas mrzi
i bili su veoma brzi
da na svako nase znamenje
bacaju bombe, drvlje i kamenje.
Ali dokle tako?

Sada kada nas bombama gadjaju
Srbi se vise ne svadjaju
jer nase geslo saopstava
Samo Sloga Srbina Spasava!

Svi oni koje smo branili
sada bi nas sahranili.
Cesace se i gde ih ne svrbi
tek kad shvate ko su Srbi.
Jednom ce shvatiti...

Nema gore tragedije
nego biti iz Srbije!
Danas ceo svet navija
da se razbije Jugoslavija.
Ali ne moze tako!

Neka se spuste na zemlju,
onda cu umesto pevanja
pogledati ih u oci
i pucati bez oklevanja!
E, tako vec moze!
Pomozi nam Boze!

Sada kada nas bombama gadjaju
Srbi se vise ne svadjaju,
jer nase geslo saopstava
Samo Sloga Srbina Spasava


СССС чувена наша четри слова Само Слога Србина Спасава
Дал нас та четри С упозоравају на нашу будућност ако се настави неслога ?
Кад год је јединства и слоге било ми смо напредовали брзином као ниједан други народ када јединства није било падасмо у времена назадовања.
Па зар само када нас бомбама гађају Срби престају да се свађају?

САМО СЛОГА СРБИНА СПАСАВА
СВЕ ЗА СРБИЈУ, СРБИЈУ НИЗАШТА
 
Један велики човек је одржао говор где је свака реченица почињала

са " Имам сан" и имао га је

Имам сан да партије се не свађају
Имам сан да не тражимо разлике него сличности
Имам сан да престану поделе
Имам сан ...............
наставите сами
 
Један велики човек је одржао говор где је свака реченица почињала

са " Имам сан" и имао га је

Имам сан да партије се не свађају
Имам сан да не тражимо разлике него сличности
Имам сан да престану поделе
Имам сан ...............
наставите сами

Е мој Фини.
Па овај народ је одавно у великом сну, који подсећа на кому.:dash:

НЕШТО БИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ДЕСИ. ДА ИХ РАСАНИ
393d3eb552.gif
 
Један велики човек је одржао говор где је свака реченица почињала

са " Имам сан" и имао га је

Имам сан да партије се не свађају
Имам сан да не тражимо разлике него сличности
Имам сан да престану поделе
Имам сан ...............
наставите сами


ameri su imali i priliku i coveka, izabrali su put sile i zlocina, a coveka su po kratkom postupku, ubrzanom

sto se bore tice, kada je na terenu poezije, tu je neprikosnoven autor, na nivou narodne poezije, neprolazan
 
Samo sanjajte.
Mi nikad nismo bili slozni.
Od odlaska Turaka ne umemo sami sobom da upravljamo i to se vrlo jasno vidi.
Nama treba tutor.
Da nam naredjuje, a mi da ga mrzimo, preziremo, okrivljujemo za sva zala i time se hranimo.
Nisam srecan sto je tako, ali dovoljno sam mladosti potrosio verujuci da mozemo biti drugaciji.
Nazalost, bez tutora ne umemo i ne mozemo....
 
Samo sanjajte.
Mi nikad nismo bili slozni.
Od odlaska Turaka ne umemo sami sobom da upravljamo i to se vrlo jasno vidi.
Nama treba tutor.
Da nam naredjuje, a mi da ga mrzimo, preziremo, okrivljujemo za sva zala i time se hranimo.
Nisam srecan sto je tako, ali dovoljno sam mladosti potrosio verujuci da mozemo biti drugaciji.
Nazalost, bez tutora ne umemo i ne mozemo....

Nama trebaju zakoni i ljudi koje će te zakone sprovoditi. Ni po babu, ni po stričevima. Veze rodbinske, kumovske, prijatelji i poznanici... kad znanje i veština budu važniji od toga, biće drugačije. Kad se umesto koristi od položaja uvedu odgovornosti i nagrade. Itekako imamo mudrih glava, ljudi koji mogu zemlju kvalitetno da vode, ali takvi neće još dugo doći do izražaja, dok god se vodi ovakva politika. Dok su lični interesi važniji od interesa države.
 
Samo sanjajte.
Mi nikad nismo bili slozni.
Od odlaska Turaka ne umemo sami sobom da upravljamo i to se vrlo jasno vidi.
Nama treba tutor.
Da nam naredjuje, a mi da ga mrzimo, preziremo, okrivljujemo za sva zala i time se hranimo.
Nisam srecan sto je tako, ali dovoljno sam mladosti potrosio verujuci da mozemo biti drugaciji.
Nazalost, bez tutora ne umemo i ne mozemo....

Bili smo slozni u prvom svetskom ratu a onda su resili da nam se osvete za taj rat i pred drugi nam uvalil kTitu !

Bili smo slozni i za vreme NATO agresije,mozda ne bas kao u prvom ratu ali najslozniji od onda do tada,e i za to su resili da nas kazne pa su nam uvalili ZmIndju !
 
Poslednja izmena:
Samo sanjajte.
Mi nikad nismo bili slozni.
Od odlaska Turaka ne umemo sami sobom da upravljamo i to se vrlo jasno vidi.
Nama treba tutor.
Da nam naredjuje, a mi da ga mrzimo, preziremo, okrivljujemo za sva zala i time se hranimo.
Nisam srecan sto je tako, ali dovoljno sam mladosti potrosio verujuci da mozemo biti drugaciji.
Nazalost, bez tutora ne umemo i ne mozemo....

ne zaboravi da postoji i tzv. savremnena Srbija , kojokm smo samo vladali . A narocito da je Kralj Petar od male namucene drzave naprvio silu.
 
Nama trebaju zakoni i ljudi koje će te zakone sprovoditi. Ni po babu, ni po stričevima. Veze rodbinske, kumovske, prijatelji i poznanici... kad znanje i veština budu važniji od toga, biće drugačije. Kad se umesto koristi od položaja uvedu odgovornosti i nagrade. Itekako imamo mudrih glava, ljudi koji mogu zemlju kvalitetno da vode, ali takvi neće još dugo doći do izražaja, dok god se vodi ovakva politika. Dok su lični interesi važniji od interesa države.

A ko to moze da uvede?
Neka aktuelna partija? Neki aktuelni politicar?
Neka nova partija? Koja?

Po meni, takvih nema. Ne postoje. Propali su u socijalizmima, u kapitalizmima u tranzicijama. Trenutno postoje samo licemerni skotovi koji bi ti uzeli iz oka i naplatili vazduh kad bi mogli, uz to ti objasnjavajuci kako si sam kriv sto ti je tako kako je.
I kad bolje razmislim, u pravu su. Mi smo ih birali. Oni su nasa slika
Samo tutor.
I to crnac, ako bi moglo.
Da ga sto vise mrzimo
 
ne zaboravi da postoji i tzv. savremnena Srbija , kojokm smo samo vladali . A narocito da je Kralj Petar od male namucene drzave naprvio silu.

I sta se na kraju desilo sa tom silom?
Mi nemamo kontinuitet pamentih ljudi i uspesnih vlada.
Samo blic periode nakon kojih sledi sunovrat i procvat onih najgorih medju nama.
Zasto je to tako i zasto jednom, vise, konacno i zauvek ne nadvladaju ti pametni, mi treba da se pitamo....
A ne volim to da se pitamo, jer se bojimo da cemo doci do zakljucka da su losi u vecini i da zato uvek nadvladaju.
A mi bas volimo da mislimo da smo posebni i nenad.yebivi
 
Bili smo slozni u prvom svetskom ratu a onda su resili da nam se osvete za taj rat i pred drugi nam uvalili nam uvalili kTitu !

Bili smo slozni i za vreme NATO agresije,mozda ne bas kao u prvom ratu ali najslozniji od onda do tada,e i za to su resili da nas kazne pa su nam uvalili ZmIndju !

Ama sve neki famozni "oni"
Ti, neki koji nas mrze i preziru i koji nam stalno smestaju?
Kako bi ti okarakterisao bilo kog pojedinca, studenta, radnika, sluzbenika kome su uvek i za sve krivi drugi koji ga mrze???
Mislim.....dajte
 
Један велики човек је одржао говор где је свака реченица почињала

са " Имам сан" и имао га је

Имам сан да партије се не свађају
Имам сан да не тражимо разлике него сличности
Имам сан да престану поделе
Имам сан ...............
наставите сами

imao sam san ....da su nestali svi tajkuni i monopolisti iz Srbije.......
 
Nismo mi nikada bili slozni,nemojte se zavaravati.....Da smo bili bilo kada,Svajcarska nam ne bi bila do clanaka.Evo i ovde na Krsti oci povadismo jedni drugima samo zbog drugacijeg misljenja.....

a oko cega to treba i da budemo slozni?..............30% nacije ne zeli u EU..........znaci ne zeli da zivi bolje....i oko cega sad sa njima da se slozimo :think:
 
Da li neko moze da mi navede neki narod, naciju koja je apsolutno slozna? Ne verujem jer tako nesto ne postoji. Upravo zato ne treba traziti kolektivnu svest vec podsticati individualizam.

Е то је то кроз индивидуализам до јединства , то је оно шт о све време чекам да неко почне да пише јер свако ко размишља као индивидуалац после доводи до тога да му је потребно јединство народа и окружења да би он као индивидуа мога да успе
 
a oko cega to treba i da budemo slozni?..............30% nacije ne zeli u EU..........znaci ne zeli da zivi bolje....i oko cega sad sa njima da se slozimo :think:


Nisam ni ja bas odusevljen tom EU.....negde sam pisao da ce se ona raspasti dok mi ispunimo uslove da bi bili pravi ravnopravni clan.Da li si siguran da tih 30% ne zeli da zivi bolje?


Nama ne treba sloga, nego neko ko ce da uvede red i sistem.
Gde god zive Srbi a ima reda i sistema, oni se u njega vrlo uspesno uklope i budu uspesni.
Jedno ovde, gde smo rodjeni sistema i reda nema i to od odlaska turaka pa nadalje...

Tako nekako.A posto Srbin uvek ima zelju da zaobidje sistem i red trebace jos dosta vremena da prodje da bi ovde bilo ok.
 
Poslednja izmena:

Back
Top