XP SP2 na laptop

da se iskljuci AHCI mod u biosu!

I onda da mu laptop bude 3x sporiji nego obicno... Ako imas zivaca da ti kopiranje jednog DVD-a traje oko 45-50min i sl. onda idi na verziju caprkanja po biosu, i to cwe da radi sigurno, u suprotnom ne radi to... Pricam iz licnog iskustva jer sam morao da iskljucim to u biosu dok nisam nasao odgovarajuci XP...
 
pa dobro, nek pronadje drajver za svoj komp. koliko sam ja razumeo to se gleda prema maticnoj ploci i procesoru, tako nesto. ubaci ga preko nlite-a i samo kasnije klikne na F6 i trebalo bi da sljaka.
 
I onda da mu laptop bude 3x sporiji nego obicno... Ako imas zivaca da ti kopiranje jednog DVD-a traje oko 45-50min i sl. onda idi na verziju caprkanja po biosu, i to cwe da radi sigurno, u suprotnom ne radi to... Pricam iz licnog iskustva jer sam morao da iskljucim to u biosu dok nisam nasao odgovarajuci XP...

AHCI mod ne ubrzava mnogo,tesko da se i moze osetiti a najvise se oseca kod hardova koji podrzavaju NCQ (Native Command Queuing),stoga to sto je tebi laptop spor tri puta nema veze sa isklucemjem AHCI-a!
 
Poslednja izmena:
AHCI mod ne ubrzava mnogo,tesko da se i moze osetiti a najvise se oseca kod hardova koji podrzavaju NCQ (Native Command Queuing),stoga to sto je tebi laptop spor tri puta nema veze sa isklucemjem AHCI-a!

Nego do cega? Moram da piram sa obzirom koliko si samouvereno odgovorio... Jos 2 moja drugara isti problem, isto usporenje, nabavili razlicite XP-ove i kada je vraceno na normalu sve je bilo ok... Zato me zivo interesuje sta drugo moze biti...
 
Nego do cega? Moram da piram sa obzirom koliko si samouvereno odgovorio... Jos 2 moja drugara isti problem, isto usporenje, nabavili razlicite XP-ove i kada je vraceno na normalu sve je bilo ok... Zato me zivo interesuje sta drugo moze biti...

Na osnovu toga sto sam kroz godine instalirao barem stotinu puta XP na laptopove i nije bilo usporenja koja ti navodis ( usporenja su mozda bila 10% do 15% a na nekim nije ih ni bilo),sve zavisi i od same masine ,ti ne mozes nikako da iskoristis maksimum sata2 diska tj. 300mb/s,sam proveri i reci mi koja ti je brzina citanja i pisanja Hard diska ako imas sata2, da ne bi ispalo da lazem!
 
Ne moze samo u slucaju ako laptop nema mogucnost iskljucenja AHCI, odnosno isključenju native SATA moda u BIOS-u laptopa(ali 90% imaju tu mogucnost sad zavisi koji je njegov laptop).
Evo mu upustvo pa neka sam odluci sta da radi:
http://www.laptoptestovi.com/Edukac...instalirati-Windows-XP-na-SATA-hard-disk.html

p.s - i nema nista posebno kod tog xp sa sata driverima to je 10 minuta posla sa nlite-om!

Ja mogu da iskljucim sata native,,,sto sam i video kako se instalira...e sad,,,zanima me kad instaliram windows kako da znam koje drivere treba da instaliram i gde da ih nadjem..(cuo sam treba neki HP????)
 
Ja mogu da iskljucim sata native,,,sto sam i video kako se instalira...e sad,,,zanima me kad instaliram windows kako da znam koje drivere treba da instaliram i gde da ih nadjem..(cuo sam treba neki HP????)

Ne mogu se naknadno ubaciti,mogu samo integriranjem u XP instalaciju ili preko floppy diska i CD!
Evo ti nacine:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...1&cc=us&encodeUrl=true&jumpid=reg_R1002_USEN#

I evo ti driver ako je intel cipset za HP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...n&cc=fr&dlc=fr&product=3224055&os=228&lang=fr
 

Back
Top