Poddomen, domen i pagerank.

to sto si nabrojao su pod--domeni

prica se da ih google tretira kao domejne ali to je samo pricha

mozes imati page rank sa bilo chime shto je indexirano i ima index
tu nije toliko bitan ni domen ni tld vec gola stranica sa linkovima

s tim shto smatram za gubljenje vremena smaranje sa datim (besplatnim) (poddomenima) zato sto

ne mogu da se prodaju, mogu prestanu postoje kad se najmanje nadate i budu trash redirect za neku drugu adresu i tako.. vishe verujem nashim politiharima nego besplatnim hostovima i besplatnim adresama
 
ne mogu da se prodaju, mogu prestanu postoje kad se najmanje nadate i budu trash redirect za neku drugu adresu i tako.. vishe verujem nashim politiharima nego besplatnim hostovima i besplatnim adresama

E, o tome se radi.

co.cc i iz.rs su free ali sta jednog dana raditi ako nam se posreci pa napravimo nesto dobro.

Domaci in.rs kosta 300-400din. Registracija se obavlja na isti nacin kao i za bilo koji drugi placeni domen. Nakon toga postaje vlasnistvo onog ko ga je registrovao isto kao i .rs ili tld.

Mene zanima da li sam u prednosti sto se tice pretrazivaca ako uzmem .rs ili neki tld u odnostu na in.rs ?

Inace i ja sam cuo price da google posmatra poddomen isto kao i domen, ali ipak su misljenja podeljena. Mada, posto je in.rs domen koji se placa mozda je situacija drugacija u odnosu na co.cc ili iz.rs ?
 
E, o tome se radi.

co.cc i iz.rs su free ali sta jednog dana raditi ako nam se posreci pa napravimo nesto dobro.

Domaci in.rs kosta 300-400din. Registracija se obavlja na isti nacin kao i za bilo koji drugi placeni domen. Nakon toga postaje vlasnistvo onog ko ga je registrovao isto kao i .rs ili tld.

Mene zanima da li sam u prednosti sto se tice pretrazivaca ako uzmem .rs ili neki tld u odnostu na in.rs ?

Inace i ja sam cuo price da google posmatra poddomen isto kao i domen, ali ipak su misljenja podeljena. Mada, posto je in.rs domen koji se placa mozda je situacija drugacija u odnosu na co.cc ili iz.rs ?

ja preferiram bez mnogo "tachkanja"

ako je u lokalu samo .rs jer je dosta bolje ako je sajt lokalnog karaktera zbog optimizacije

a global .com .net .org .info (odnosno sva cetri da bi se koliko toliko zastitio brand) u tom sluchaju uzmem i .us i eventualno .co.uk

sve ostale TLD smatram manje ozbiljnim u svakom sluchaju manje poznatim i sa mnogo vishe smaranja da se dodje do linkova ili boljeg (veceg i relevantnijeg) indexa

isto su surferi prilicno neobrazovanit pa se dosta lakse lepe za .com nego bilo shta drugo jer je najprofuraniji samim tim kad se ulovi dobra .com adresa logicno je zastititi preko par ostalih popularnih kao .net i .org

adrese su bruka jeftine i ne vidim zasto bi neko u startu pravio cirkus od sajta sa besplatnim poddomenom ili nekim levim redirektom kao .tk i tome slichno

mislim ok ako se neko zeza ali ako se radi profesionalno smeshno izgleda sajt koji neshto upucava kao relevantno a visi na nekom free host poddomenu i nema snage da prdne a ne da izdrzi traffic pruzi servisnu uslugu sa servera
 
Ma za free je jasno sve. Nego mene interesuje in.rs koji nije free, placa se kao i svaki drugi, samo manje. Ne iz.rs , on je besplatan.

Recimo da ja odlucim pokrenuti 10 projekata jer nemam nista spektakularno pa da se posvetim jednom i napravim bum. Idem sa vise manjih da postignem nesto sto bih sa jednim vecim (ili bar blizu). Druga stvar, ima ih vise pa su i sanse vece da se ubode nesto.
Pojma nemam kako ce proci tih 10-ak komada a treba 15+ hiljada (ako je par .rs znaci jos 7-8 hiljada).Sa druge strane za in.rs je potrebno oko 3 hiljade. Razlika od 12 (ili 20) hiljada moze za reklamu.
Kasnije onaj koji se najvise bude probio (ili ako mi se posreci 2-3), nega forsirati pa uzeti i com i org.. nije bitno koji i koliko.
Page rank cu lako da nabudzim i na novom domenu ako imam posetioce.

Nije toliko problem ni u parama, koliko u proceni investicije i da li ima potrebe trositi vise nego sto treba.

Ako je za pretrazivace isto in.rs kao i .rs onda necu da se dvoumim osim ako mi neko kaze da iz nekog ozbiljnog razloga bolje u startu uzeti .rs. Ali pojma nemam kako stoje stvari sa pretrazivacima... jedni kazu ok, drugi da pravi selekciju.. sta ja da radim na kraju.. :) Da probam pa da se opecem mozda i posle da mi bude krivo.. veze nemam.
 
Poslednja izmena:
Ma za free je jasno sve. Nego mene interesuje in.rs koji nije free, placa se kao i svaki drugi, samo manje. Ne iz.rs , on je besplatan.

Recimo da ja odlucim pokrenuti 10 projekata jer nemam nista spektakularno pa da se posvetim jednom i napravim bum. Idem sa vise manjih da postignem nesto sto bih sa jednim vecim (ili bar blizu). Druga stvar, ima ih vise pa su i sanse vece da se ubode nesto.
Pojma nemam kako ce proci tih 10-ak komada a treba 15+ hiljada (ako je par .rs znaci jos 7-8 hiljada).Sa druge strane za in.rs je potrebno oko 3 hiljade. Razlika od 12 (ili 20) hiljada moze za reklamu.
Kasnije onaj koji se najvise bude probio (ili ako mi se posreci 2-3), nega forsirati pa uzeti i com i org.. nije bitno koji i koliko.
Page rank cu lako da nabudzim i na novom domenu ako imam posetioce.

Nije toliko problem ni u parama, koliko u proceni investicije i da li ima potrebe trositi vise nego sto treba.

Ako je za pretrazivace isto in.rs kao i .rs onda necu da se dvoumim osim ako mi neko kaze da iz nekog ozbiljnog razloga bolje u startu uzeti .rs. Ali pojma nemam kako stoje stvari sa pretrazivacima... jedni kazu ok, drugi da pravi selekciju.. sta ja da radim na kraju.. :) Da probam pa da se opecem mozda i posle da mi bude krivo.. veze nemam.

Johny normalno je da imas ne 10 vec 100 i vishe sajtova ako se cimash puno radno vreme oko toga to sve dodje vremenom

nemoj da uzimas poddomene ni placene ni dzabe

rokaj jedan sajt ali vredan kad ti se stvore uslovi pravi novi

bices zahvalan kasnije sebi

bolje je da uzmesh jedan .rs pa da sam sebi kovesh poddomene sport kultura vesti shtagod

nego da uzmes in.rs pa da onda sve rokas na podfoldere ili da se igrash tachkanja sa duplim poddomenima koji ce smore i apache i response na vecem trafficu

to sto si rekao da ces lako do PR lako se pricha tesko se prave stvari

svaki link je bitan, mogu da selim svaki dan sajtove ako moram ali adresa je ko lichna karta ili soshka dokument sajta, sve veze vode prema tome, ceo virtuelni brand pochiva na toj adresi, 90% besplatne posete prema tome vodi, svaki link koji zabodes negde gde ima traffica ako prsnes tu adresu dzaba kasnije do zoves korisnike

treba skontas da na netu nema mnogo emocija cak i kad imash neki forum ili tako nesto svako je tamo zbog sebe ne zbog tebe i non stop menjati nesto pisati emailove izvinjavati se i slichno narushava poslovnu etiku i ima kidnu glavom bez obzira korisnici

temelj je najbitniji ako je to labavo vrlo verovatno ce sve ostalo da olabavi i da se raspadne

mozes da pocnes sa slabijim hostom da ne bacas pare za rasurse koje ne upotrebljavas pa kasnije mozes migrirash sajt ali u startu nikako losha adresa

to bi trebalo svima da bude jasno..
 
Jasno je.. logicno sasvim.

Hvala ti na ovim iscrpnim odgovorima. :) Mislim da cu odustati od ove ideje za in.rs . I na pocetku sam se dvoumio bas zbog linkova koji ce kasnije voditi na in.rs pa i pored redirekcije nista se znacajno nece postici jer nece biti editovani tamo gde su postavljeni.
Suvisno cimanje sve u svemu... Komplikujem. Uzecu neki tld i to je to. A koliko.. napravicu selekciju sta ima potencijal a sta ne... da ne trosim dzabe ni vreme, ni budzet a ni resurse.

Pozdrav. :)
 

Back
Top