Srpsko-albanski brakovi

Da li biste se oženili Albankom?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nije da ne razumem. Ali, "daj šta daš" nije loša varijanta za kres šemu i zaebanciju, ali za uzalak u brak i zasnivanje porodice nije baš najsrećnije rešenje.

До пре 60-70 година већина бракова се тако склапала! Па су добро функционисали и трајали деценијама....
Ако и мушкарац и жена имају јасна очекивања, ако се слажу у начину на који доживљавају брак и заједницу, имају јасну поделу улога у кући и модел функционисања - ти бракови могу да буду много срећнији до оних који су настали из велике заљубљености и страсти...;)
 
Surfujući netom pronašao sam komentar da se one udaju za Srbe iz nekih razloga tipa krvna osveta, preljuba pa beži od smrtne kazne

Нека ме исправи неко ако грешим, али колико знам крвна освета важи само за мушкарце из породице, не и за женску чељад. Оне су изузете.

А познавајући тај културни образац тешко да би породица прихватила назад прељубницу, и још је удавала у белом и на сва звона....
 
Sada sam tek stigao da pogledam sve vaše odgovore koje ste ovde napisali i hvala svima koji su dali svoj komentar

U principu i ja vrlo slično razmišljam kao većina, slažem se da je za neke ljude "zadnja šansa" makar i takav brak nego na drugačiji (nama normalniji) način.... neko je iskomentarisao da su se ranije tako sklapali brakovi i da su funkcionisali dobro, tu delimično mogu da se složim, prvi razlog je zato što je ranije sramota bilo mnogo toga što se danas smatra normalnim, a drugo bilo je mnogo prevara i problema i tada ali se manje zna i priča o tome..nego, udaljih se od teme, u svakom slučaju čuo sam dosta stvari koje nisam znao (kao na primer ono da su Albnaci iz Albanije i "naši" Šiptari dva različita sveta, ja sam bio ubeđen da su oni svi isti (po veri pre svega)....

Još jedna zanimljiva stvar koju sam našao na Wikipediji o Albancima:
"...Od osmanske okupacije, većina Albanaca su muslimani (50%), iako je religija bila zabranjena u vrijeme komunizma. Pravoslavci čine (35%) (na jugu), a katolici (15%) stanovništva (na sjeveru). 20% ukupne muslimanske populacije su iz reda Bektashi..."
 
Imao sam devojku Albanku. Doduse bila je iz mesanog braka, otac joj je bio Albanac, majka Srpkinja. Bila neka kratka veza (u medjuvremenu se spanjdajo sa drugom).
Jednostavno nikad to kod riba nisam gledao, jedino ne volim kod riba to ili da je teski akrep ili da je glupa i neobrazovana.
 
Znate sta ja mislim a i iz licnog misljenja jednog mog druga mogu reci da se nasi momci zene albankama jer su im se smucile ove nase moderne cure koje ne postuju ni muza ni porodicu ni brak.zato se zene albankama jer su one drugacije vaspitane i mozes ozeniti nevinu curu!!!
 
"....Znate sta ja mislim a i iz licnog misljenja jednog mog druga mogu reci da se nasi momci zene albankama jer su im se smucile ove nase moderne cure koje ne postuju ni muza ni porodicu ni brak.zato se zene albankama jer su one drugacije vaspitane i mozes ozeniti nevinu curu!!!..."

Ovo i ja mislim da je jedan od razloga, e sad postavlja se logično pitanje čak i da ožene nevinu Albanku, ko im "garantuje" da one neće postati iste kao ove naše (da ne poštuju muža i porodicu ..) i da postanu možda još gore....šta onda ?

Jedna je stvar njeno vaspitanja i šta kaže njen otac a sasvim druga život....
 
"....Znate sta ja mislim a i iz licnog misljenja jednog mog druga mogu reci da se nasi momci zene albankama jer su im se smucile ove nase moderne cure koje ne postuju ni muza ni porodicu ni brak.zato se zene albankama jer su one drugacije vaspitane i mozes ozeniti nevinu curu!!!..."

Ovo i ja mislim da je jedan od razloga, e sad postavlja se logično pitanje čak i da ožene nevinu Albanku, ko im "garantuje" da one neće postati iste kao ove naše (da ne poštuju muža i porodicu ..) i da postanu možda još gore....šta onda ?

Jedna je stvar njeno vaspitanja i šta kaže njen otac a sasvim druga život....


Garancija je sto ce dobiti metak u glavu, sto nema skolu i sto ces ti sve uraditi da ne dodje u dodir sa losim stvarima.
 

Back
Top