Hrišćanstvo i/ili budizam

Evo nesto ukratko o meditaciji . Meditacija u najsirem smislu je terhnika kojom se menja stanje svesti i utice na promenu frekvencije rada mozga . Razlicite meditavine tehnike imaku razlicite ciljeve i u zavisnosti od tih ciljeva uticu razlicito na rad mozga kako bi se izazvali odredjeni efekti , pocevsi od euforije , osecaja srece , zadovljstva , halucinacija , dezorijentisanosti ... Meditacija sama po sebi ne mora da bude losa , zavisi kakve efekte inicijano proizvodi , u koje svrhe je razvijena i u kakve se svrhe koristi .U budizmu generalno ( mada ne svim pravcima), a ovde se govori o teraveda budizmu , meditacija ima za cilj da "reprogramira" licnost , i coveka oslobodi emocija , zelja , prohteva , odnosno svega onoga sto coveka cini covekom .Takav covek je neosetljiv na probleme bliznjih , nezainteresovan za svet oko sebe , i sve sto se oko njega desava , privdno zadovoljan u svojoj pasivnosti . Kome i zasto su ovakvi ljudi potrebni svako neka donese zakljucak za sebe .

A kako pravoslavna molitva utiče na um i kome takvi ljudi trebaju? :think:
 
Da se vratim na ovaj simpatican tekst koji je mita bio ljubazan da pronadje i podeli sa nama, a ciji kometar mi je izbrisan jer se moje misljenje ne svidja nekim clanovima foruma .
Dakle , sta nam porucije ovaj tekst , i u sta treba da nas ubedi , i za sta da pripremi . Ovde nema gotovo nikakve razlike u odnosu na uobicajenu propagandu NATO-a , samo je forma malo drugacija . Na prvom mestu , tekst treba da nas ubedi da samo sami krivi za sve nedace koje su nas snasle , a ne oni koji su ratove izazvali , i ubijali ovaj jadni narod .
Dalje ,prateci ucenje Bude, a kroz meditaciju , kako se u tekstu kaze , ljudi ce se osloboditi patnje tako sto ce ubiti u sebi svaku emociju , i ostati neosetljivi na sve sto im se desilo , a jos vanije , ostace neostljivi i pasivni prema svemu sto tek treba da dodje .Uzdrzacu se od daljih komentara , mislim da je politicka pozadina ovog teksta jasna , ako i ciljevi "uvodjenja" ove skole budizma u Srbiju .
Kakvi su bili ciljevi uvođenja pravoslavlja u Srbiju?
 
Objasnio si da različite meditacije imaju različite tehnike i različite ciljeve
te da je samo budistička meditacija koju praktikuju theravada budisti opasna.
Sada kažeš da su sve iste, pa ne znam šta je od ta dva istina.

Sve meditacije imaju da se tako izrazim istu"masinu" , kao sto se motor sa unutrasnjim sagorevanjem koristi i za trkacki auto , i za taktor , Razlicita vozila , razlicita namena , ali isti princip . Dalje, ja nisam rekao da je meditacija koja se koristi u teraveda tradiciji opasna , vec sam izneo kakav je krajnji cilj praktikovanja iste . Ja naravno nisam to izneo u uvijenoj formi i pod nekakvim parolama koju ta religija koristi , vec prosto rekao sta cilj teraveda meditacije jeste .
 
Zaista?
Iste su meditacije koje ima negativan efekat (klinički dokazano) i meditacije koje imaju pozitivan efekat (takođe klinički dokazano)?
:dontunderstand:

Imas post pre toga gde ti lepo sve pise , ali ti po obicaju vadis stvari iz konteksta , I tumacis ih kako tebi odgovara. Ako nisi u mogucnosti da pratis temu , ili nemas sposobnosti da ukapiras kontekst price , mozes da budes toliko pristojan , pa da ne smaras , i tumacis svaku rec posebno
 
Koja religija je starija, a koja brojnija. Na koji način su se razvijale i granale i zašto.
Koje su sličnosti, a koje razlike. Kakav uticaj na psihu ima molitva, a kakav meditacija.

???

Eto.. pitajte se i odgovarajte...:D

Ахахаха..... па шта ће ти ово "ИЛИ" у наслову теме - даклеМ, оваквим насловом си "напунила чашу" ... :hahaha:
 
:dontunderstand:

Šta je sa pravom izbora? :lol:

Нисам никада ни од кога чуо да постоји таква "дилема"... и о каквом ИЗБОРУ ти причаш, није ми јасно - осим што ми је јасно да у своме "деловању" почињете веома да личите на ЈС. Да сте стварно окренути будизму каквим га представљате не би висили на интернету и фаћкали чланство...:per:
 
Нисам никада ни од кога чуо да постоји таква "дилема"... и о каквом ИЗБОРУ ти причаш, није ми јасно - осим што ми је јасно да у своме "деловању" почињете веома да личите на ЈС. Да сте стварно окренути будизму каквим га представљате не би висили на интернету и фаћкали чланство...:per:

I ja kazem , eto gomila kineza budista kod nas, pa ne "love" nove clanove po coskovima i forumima
 

Back
Top