Kako se postaje mason?

Ako je tako onda samo biblijom prave neku vrstu paravana a tako iza rade svasta cudno i nikako u skladu sa religijskim obelezjima na koje se pozivaju.
Slazem se. Ja to od pocetka i govorim.

I Ninic kaze za njih:

"Masoni nastoje da ispolje samo izvesne simpatije za satanizam, priznavajući ga jedino kao sebi paralelni ideološki pravac. Ali usudili bi se dakažemo da se isto tako može s pravom smatrati da je masonerija potekla iz satanizma, pre nego ovaj iz masonstva. Jer satanizam ne treba smatrati samo za tamo neku sektu – to je vrlo ozbiljen pravac koji ne treba potcenjivati i važno je znati da obožavaoca satane je bilo od vremena od kad je i nastao što znači od početka vremena, kao što smo napred i izneli."
 
Slazem se. Ja to od pocetka i govorim.

I Ninic kaze za njih:

"Masoni nastoje da ispolje samo izvesne simpatije za satanizam, priznavajući ga jedino kao sebi paralelni ideološki pravac. Ali usudili bi se dakažemo da se isto tako može s pravom smatrati da je masonerija potekla iz satanizma, pre nego ovaj iz masonstva. Jer satanizam ne treba smatrati samo za tamo neku sektu – to je vrlo ozbiljen pravac koji ne treba potcenjivati i važno je znati da obožavaoca satane je bilo od vremena od kad je i nastao što znači od početka vremena, kao što smo napred i izneli."

Izvini, ako ti nije problem da samo pored tih ljudi koje citiras, u par reci napises po cemu je njihovo misljenje merodavno... Jer ja nikad nisam cuo za tog Ninica i ne znam sta da mislim o coveku... Mozda je on vrhunski strucnjak za oblast masonerije, a mozda je totalni idiot... Stvarno bih voleo da znam kada nekog citiras i koje su njegove kompetencije...

Jos jednom zelim da ti se zahvalim za link za onu knjigu... :hvala:
 
Mr. Ranko Mandić u knjizi »Kanibal u Srpskoj kući« kaže: »Delatnost masonerije i satanista bila je sinhronizovana kroz epohe, a kako i ne bi kad im je sve zajedničko: Mržnja prema Bogočoveku, ciljevi, metode i sredstva realizacije ciljeva, kultovi, ikonografija, rituali, amblemi, kreatori, vođe i izvršioci, itd. Istorija masonerije i satanizma nepogrešivo svedoči o njihovom zajedništvu. Evo jednog primera tog zajedništva. U Francuskoj u XVIII veku osnovana je masonska tvorevina: Red Izabranog Sveštenstva. Njegovi članovi bave se prizivanjem duhova, magijom, teurgijom. Njihov rad može se pratiti u Francuskoj do danas.

Imas li malo vise informacija o ovome... Ako nije problem sa linkovima ka odgovarajucoj literaturi... Zeleo bih da to proucim...
 
pitanje sam postavila ovde a ne na drugoj temi, shodno tome, red je da ovde i odgovorim.
Novembra 1793. ljude su okupili u crkvi Notr Dam da bi se klanjali boginji razuma koju je oličavala ta prostitutka. Neverovatan istorijski podatak, ali ona je vladinim dekretom postavljena gola iznad oltara. Cak su i toj crkvi promenili ime i nazvali je Hram Razuma. Eto ti tvoja "braca" :rtfm:

hajde mi malo pomozi da nadjem gde to pise. neki link, knjiga, bilo sta.
 
Milice i Fanatik nadjite knjigu od Mr Ranka Mandica "Kanibal u Srpskoj kuci".

dakle ti nam kao reference dajes knjigu coveka za koga ne znamo ni ko je ni sta je, ni kakav mu je delokrug rada?
meni treba nesto vise od toga. npr sajt te loze, da se licno uverim u njeno delovanje, zatim neki drugi "istorijski" izvor koji se nece odnositi na naklapanja propalog magistra.
ovo sto si dao pada u vodu ;)
 
pitanje sam postavila ovde a ne na drugoj temi, shodno tome, red je da ovde i odgovorim.


hajde mi malo pomozi da nadjem gde to pise. neki link, knjiga, bilo sta.

Ovo za prostitutku koju su ubacili u crkvu je POZNATI ISTORJSKI PODATAK i nacices ga u svakoj knjizi o Francuskoj Revoluciji. To nije od onog lika vec ce ti to svaki istoricar reci. To je poznata stvar i dokazana, sada si pokazala da o istoriji nemas pojma.
 
Novembra 1793. ljude su okupili u crkvi Notr Dam da bi se klanjali boginji razuma koju je oličavala ta prostitutka. Neverovatan istorijski podatak, ali ona je vladinim dekretom postavljena gola iznad oltara. Cak su i toj crkvi promenili ime i nazvali je Hram Razuma. Eto ti tvoja "braca" :rtfm:

pre svega, notr dam je umalo spaljen 1871. u vreme revolucije, kada su sa crkve poskidana sva hriscanska obelezja a crkva je proglasena "hramom razuma". na sredinu je bio postavljen kip zene koja je predstavljala boginju razuma. a iza svega toga stoje jakobinci. eto ti tvoja braca :P
 
pre svega, notr dam je umalo spaljen 1871. u vreme francuske revolucije, kada su sa crkve poskidana sva hriscanska obelezja a crkva je proglasena "hramom razuma". na sredinu je bio postavljen kip zene koja je predstavljala boginju razuma. a iza svega toga stoje jakobinci.

lepo, ipak si proguglala malo. Iako ne znas istoriju, znas da guglas. Znaci dobili smo priznanje i od obozavateljke masona ;)

I kakve sad ima veze godina kad je nesto umalo spaljeno sa godinom kad iz te crkve isteran Bog i ubacena prostitutka koja predstavlja boginju?? Jel ti to opet koristis tvoje tehnike verbalnog terorizma?
 
Poslednja izmena:
lepo, ipak si proguglala malo. Iako ne znas istoriju, znas da guglas. Znaci dobili smo priznanje i od obozavateljke masona ;)

I kakve sad ima veze godina kad je nesto spaljeno sa godinom kad iz te crkve isteran bog i ubacena prostitutka koja predstavlja boginju?? Ti to opet koristis tvoje tehnike verbalnog terorizma?

priznanje cega? priznajem da sve vreme guglam u pokusaju da nadjem red izabranog svestenstva ali mi ne ide.
o znanju iz istorije - sedi - 1.
pokusala sam da ti objasnim da se taj tvoj imaginarni dogadjaj nije desio, desilo se nesto drugo, sasvim druge godine, a taj tvoj kvazi magistar ti je sve to nekako lose preneo.
 
pre svega, notr dam je umalo spaljen 1871. u vreme revolucije, kada su sa crkve poskidana sva hriscanska obelezja a crkva je proglasena "hramom razuma". na sredinu je bio postavljen kip zene koja je predstavljala boginju razuma. a iza svega toga stoje jakobinci. eto ti tvoja braca :P

Da nema i Srecka Sojica u ovoj prici ?

Sto se tice tog dogadjaja oko postavljanja kipa zene, ne ulazeci u to ko ga je sproveo, da li taj kip treba da znaci da je smisao zivota u zeni i razumnom zivotu kao takvom tj ako idemo tom logikom ateizmu? Uopsteno receno da nije razumno verovati u nevidljive i po tom delovati, vec naci smisao u necem opipljivom kao sto su pojedini delovi (atributi) zene ?
 
Poslednja izmena:
priznanje cega? priznajem da sve vreme guglam u pokusaju da nadjem red izabranog svestenstva ali mi ne ide.
o znanju iz istorije - sedi - 1.
pokusala sam da ti objasnim da se taj tvoj imaginarni dogadjaj nije desio, desilo se nesto drugo, sasvim druge godine, a taj tvoj kvazi magistar ti je sve to nekako lose preneo.

Opet lazes.

Kao prvo POZNATI ISTORIJSKI PODATAK kada su tvoja "braca" isterala Boga iz crkve i ubacila prostitutku koja predstavlja boginju je podatak koji imas iz istorijskih izvora. To nisam ni cuo da spominje taj magistar, a ti ga sad namerno spominjes. Za tog magistra sam samo rekao za red izabranog svestenstva, nikako za poznati istorijski podatak koji ces naci u mnogim istorijskim literaturama
 
Opet lazes.

Kao prvo POZNATI ISTORIJSKI PODATAK kada su tvoja "braca" isterala Boga iz crkve i ubacila prostitutku koja predstavlja boginju je podatak koji imas iz istorijskih izvora. To nisam ni cuo da spominje taj magistar, a ti ga sad namerno spominjes. Za tog magistra sam samo rekao za red izabranog svestenstva, nikako za poznati istorijski podatak koji ces naci u mnogim istorijskim literaturama

kao na primer? ime knjige/pisca? ja koliko sam procitala, tvo podatak nije tacan. ni godina, ni nacin, ni ljudi, niko. daj podatak i reci odakle ti.
1. koji red je to ucinio?
2. ko je iz vlade naredio taj dekret?
3. kog datuma se to desilo?
4. gde si to procitao/ko je to napisao?
 
kao na primer? ime knjige/pisca? ja koliko sam procitala, tvo podatak nije tacan. ni godina, ni nacin, ni ljudi, niko. daj podatak i reci odakle ti.
1. koji red je to ucinio?
2. ko je iz vlade naredio taj dekret?
3. kog datuma se to desilo?
4. gde si to procitao/ko je to napisao?

Dobro ajde sad jeste bitno ko ali je takodje bitno iz kojih pobuda i koja je simbolika kipa pa tako hoce li neko odgovoriti na moj predhodni post ili da guglam...
 
znaci Milice ti tvrdis:

Da nisu ubacili golu zenu u crkvu koja je predstavljala boginju?

Da nisu katedralu Notre Dame nazvali Hram razuma?

pre svega, notr dam je umalo spaljen 1871. u vreme revolucije, kada su sa crkve poskidana sva hriscanska obelezja a crkva je proglasena "hramom razuma". na sredinu je bio postavljen kip zene koja je predstavljala boginju razuma. a iza svega toga stoje jakobinci. eto ti tvoja braca :P

Ovaj razgovor postaje malo besmislen...
 
Potpuno je iluzorno da će se nešto postići ubjeđivanjem i argumentima. Već mnogo puta vidjeli smo ovakvu situaciju. Neko (u ovom slučaju Parkeriss) postavi neku tvrdnju. Kada mu neko drugi (u ovom slučaju Milica) odgovori nepobitnim činjenicama počinje proces izvrdavanja, traženja dlake u jajetu u tuđem postu i slično, sve dok se onaj drugi ne umori i odustane, ili se zaboravi o čemu se uopšte govori. Da rezimiramo na ovom primjeru.

Novembra 1793. ljude su okupili u crkvi Notr Dam da bi se klanjali boginji razuma koju je oličavala ta prostitutka. Neverovatan istorijski podatak, ali ona je vladinim dekretom postavljena gola iznad oltara. Cak su i toj crkvi promenili ime i nazvali je Hram Razuma. Eto ti tvoja "braca" :rtfm:

pre svega, notr dam je umalo spaljen 1871. u vreme revolucije, kada su sa crkve poskidana sva hriscanska obelezja a crkva je proglasena "hramom razuma". na sredinu je bio postavljen kip zene koja je predstavljala boginju razuma. a iza svega toga stoje jakobinci. eto ti tvoja braca :P

Ukratko: Parkeriss tvrdi da se događaj desio 1793. u režiji masona (i tvrdi da je to istorijska činjenica) a milica daje istorijski podatak da je to bilo 1871. u režiji Jakobinaca. Sada se Parkeriss PRAVI blesav i izvrdava na sve moguće i nemoguće načine (uključujući i ono što sam izričito zabranio - djelimično citiranje posta i izvlačenje riječi iz konteksta) jer ne može da pobije milicinu tvrdnju koja jeste istorijska činjenica.

Dakle, tražim odgovor: Da li se događaj desio 1793. ili 1871?
Odgovor tipa 'guglaj' nije prihvatljiv jer ne želim tragati za podacima koje vi već imate. Dakle, linkove na sunce pa da svi vidimo čime se koristite kao istorijskim izvorima.
Sve poruke koje se budu ticale ove teme a ne budu davale relevantne izvore biće obrisane da bi se zaustavila svaka dalja neargumentovana priča.
 

Back
Top