Ventilator...

vldmr

Obećava
Poruka
93
Ventilator na napajanju mi je poceo da crkava.Sve je bucniji.(nije prasina ocistio sam ga i opet isto.).Sada pitanje.Ako ga skinem dali ce uopste raditi napajanje i ako hoce koliko dugo moze raditi bez ventilatora (koliko se uopste greju ti delovi unutra?).Nemam zahtjevnu konfiguraciju ukupna potrosnja mi je oko 150 W a napajanje je deklarisano 300 W Hvala.
 
nemas sta da razmisljas, odes u prodavnicu trazis obican silnet kuler 8 ili 12, prespojis zice, usrafis novi kuler i iresio si problem narednih 5 godina sigurno..
mozes i da stavis novo ulje u kuler ali to je komplikovanije, i nije tolik oefikasno..
a da radi bez kulera, moze, ali niej preporucljivo..
 
Zameni ventilator ali nemoj da testiras sa tim skidanjem ventilatora i provere koliko ce dugo da radi bez njega,zato sto bi ti posle toga verovatno trebao novi racunar a ne samo ventilator.
 
prilikom ciscenja nikad nisam obracao paznju kako je ventilator spojen zicama sa ostatkom.Jel zalemljen ili zasrafljen. Predpostavljam da to varira od napajanja do napajanja al ovo moje je neko ANS nesto...Nikakav brendname. :D
 
Fino...

Otpoj napajanje i izvadi ga napolje. Odvij srafove i oslobodi cooler. Sa njegove zadnje strane vidjeces jadnu naljepnicu. Skini naljepnicu. Ispod nje je plasticni poklopac. Izvadi taj mali okrugli poklopac iglom ili necim ostrim.
Uzmi WD-40 i naprskaj u to kuciste. Zaroriraj krilca nekoliko puta.
Vrati plasticni poklopac, ako mozes vrati i naljepnicu (ako ne stavi selotejp ili izolir traku), zasarafi na napajanje. Sve to fino vrati u kuciste i ukljuci... Komp ce da radi kao nov
;)

Uzivaj.
 
Fino...

Otpoj napajanje i izvadi ga napolje. Odvij srafove i oslobodi cooler. Sa njegove zadnje strane vidjeces jadnu naljepnicu. Skini naljepnicu. Ispod nje je plasticni poklopac. Izvadi taj mali okrugli poklopac iglom ili necim ostrim.
Uzmi WD-40 i naprskaj u to kuciste. Zaroriraj krilca nekoliko puta.
Vrati plasticni poklopac, ako mozes vrati i naljepnicu (ako ne stavi selotejp ili izolir traku), zasarafi na napajanje. Sve to fino vrati u kuciste i ukljuci... Komp ce da radi kao nov
;)

Uzivaj.

Samo sto je wd-40 skuplji od ventilatora.:)
 
Fino...

Otpoj napajanje i izvadi ga napolje. Odvij srafove i oslobodi cooler. Sa njegove zadnje strane vidjeces jadnu naljepnicu. Skini naljepnicu. Ispod nje je plasticni poklopac. Izvadi taj mali okrugli poklopac iglom ili necim ostrim.
Uzmi WD-40 i naprskaj u to kuciste. Zaroriraj krilca nekoliko puta.
Vrati plasticni poklopac, ako mozes vrati i naljepnicu (ako ne stavi selotejp ili izolir traku), zasarafi na napajanje. Sve to fino vrati u kuciste i ukljuci... Komp ce da radi kao nov
;)

Uzivaj.

Sve bas tako uradio.Umesto WD 40 stavio dve kapi nekog ulja za singer masine jer prilikom rotiranja se videla neka osovina i lezaj.Sve savrseno radi jedva se cuje ventilator.Ovako mi je jednostavnije nego da spajam nov ventilator i da lemim zice.Pa dok traje. Hvala
 

Back
Top