planovi za ZIROCOPTER

Ja trenutno gradim jedan žirokopter (dvosed) po sopstvenim planovima. Već par godina sakupljam sve moguće podatke o ovim letilicama. U srbiji ima samo jedan (na Lisičjem jarku kod Beograda), ali je maja meseca imao težak udes i ne znam da li je opravljen. Ja za sve ovo vreme nisam uspeo da nađem "upotrebljive" planove za samogradnju. Donji postroj-kolica su slična onima za motorni zmaj (stim što imaju horizontalne i vertikalne stabilizatore kao i ver. kormilo). Kao pogonska jedinica uglavnom služe motor od automobila SUBARY (1800-2200 kubika) i ja upravo tragam za tim motorom. pravi problem predstavlja samogradnja lopatica glavnog rotora kao i pogonske elise. Mogu se kupiti van ali su cene (za moje prilike) neprihvatljive. Ja imam prilično iskustva u vazduhoplovstvu (oko 480 skokova padobranom, letim paraglajderom, završio sam jedriličarsku i obuku za sportskog pilota, leteo sam na bezmotornom i posedovao i leteo na motornom zmaju dvosedu). Na žirokopteru nisam leteo ali se nadam da tokom sledeće godine to ostvarim na svojoj letilici. Pitaj šta te interesujew oko gradnje.
 
Pozz,
zovem se Branko i radim ako direktor proizvodnje u fabrici zirokoptera Wagtail aviation iz Juzne afrike www.wagtail.co.za
Ako ste jos zainteresovani za gradnju zirokoptera mogu vam dosta pomoci sa savetima i iskustvom. Inace sam i pilot na zirokopteru.
Nasa fabrika je lider u inovacijama za zirokoptere u svetu.
Moj savet je da nepravite krakove elise sami, jako je komplikovan proces i nikad necete moci da radite traking i balansiranje krakova. krakovi moraju da budu savrseno balansirani do u pola grama. ako se to ne uradi kako treba vibracijesu tolike da je letenje neizvodljivo. Svaka elisa mora pre letenja da se istestira na rigu na zemlji pre stavljanja na ziro. mi testiramo glavu na izvlacenje na 27 tona pre nego sto se elisa sklopi.

Toliko za sada Pozzz
 

Back
Top