Usteda na porodiljama

tihi74

Zainteresovan član
Poruka
189
Ušteda na porodiljama
Gde ćemo ove godine dodatno uštedeti u odnosu na prošlu?
- Ministarstvo za rad i socijalnu zaštitu je predložilo promenu Zakona o finansijskoj podršci porodici u delu koji određuje naknade porodiljama. Do sada je naknada bila određena prema prosečnoj zaradi, a predlog je da to bude godišnji prosek. Takođe, do sada je maksimalan iznos naknade bio pet prosečnih zarada, a predloženim promenama biće ograničen na tri. Moguće su uštede od nemalih pet milijardi dinara. Ipak, najveće uštede su na zamrznutim platama i penzijama i u toku 2010. godine. Nakon dve godine zamrzavanja, uštede iznositi skoro 2% BDP.

http://www.smedia.rs/biznis/detalji.php?id=7044

Srbijo placi, resili da stede pa udarili po porodiljama, osnovica za naknadu umesto poslednje plate bice godisnji prosek.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa nego sta nego na porodiljama...

Rode novo bice koje ce biti problematicno iz ugla kontrolabilnosti, problematicno po pitanju europejizacije i amerikanizacije, deo ce biti i muskarci, a oni su posebno problematicni.
Tako da dok ne bude neke garancije za veci procenat zenske dece, osim onog fizioloskog ko je bio gore, a ko dole u trenutku zacinjanja, nece se niko mesati u unutrasnje zelje nasih politicara da zveknu sve sto se zveknuti moze...

Uostalom srbi vole seks, pa ce se oni koji ne misle glavom i dalje radjati i praviti decu, a ovi sto misle pa mozda razmisljaju da li da zeljeno prave decu ili ne, e takve treba istrebiti...

A kad se napravi dete, i rodi se, e onda ce i radna snaga biti jevtinija i zbog angazovanja roditelja a i kasnije kad dete poodraste i bude konkurencija drugima...
 
Predstavio sam na temi "ode nis ode novi sad" pozitivan primer kako je merama drzavne politike enormno povecan natalitet u Rusiji. Merama koje se primenjuju u Srbiji natalitet se smanjuje. Faktori za to mogu biti razliciti: nedostatak znanja, neadekvatne mere, pogresne namere i ciljevi, lose odredjeni prioriteti i dr., i to je odgovornost nadleznog ministarstva, ministra i predsednika vlade. Svakako u buducnosti se to moze promeniti, merama za povecanje nataliteta. Drugi nacin je useljavanje stanovnistva, na primer iz Rusije i Belorusije, ali sto da ne i iz nekih zemalja Indokine i Mjanmara.
 
Poslednja izmena:
Srbijo placi, resili da stede pa udarili po porodiljama, osnovica za naknadu umesto poslednje plate bice godisnji prosek.
Прво су непријатељи Србије ширили и рекламирали преко сваке мере разврат, промискуитет и аморал(под маском нових ''модрених животних навика и ''културе''), потом легализовали абортусе за незреле девојчице без знања родитеља, потом укинули радна места и приходе будућих родитеља, потом завадили полове, потом погурали пројекат самохраних мајки преко медија, да би затим и њих на крају закинули јер су ето ''вишак у држави''. Кувају нас полако.

Ови неспообњаковићи и нису толико наивни колико мислимо, они сво зло против нашег народа чине плански и прорачунато. Желе да нас затру и што више онеспособе, то им је циљ. По делима се познају!
 
Ti ćuti, pod miloševićem nije postojala plata a kamo li trudnički dodatak :mrgreen:


A zar danas postoji ?

Danas su samo delimicno placeni samo nosioci kvislinske vlasti i niko vise. Ako nisi primetio Srbija je sasvim okupirana zemlja .

Vidis li sta se radi sa trudniocama?
Vidis li sta se radi sa narodom ?
Ko kontrolise protok robe i kapitala?
Pet (5) tadicevih ljudi robu a kapital samo jedan (1) covek dinkic.

Oni malobrojni sto su sasvim bliski i provereni clanovi i kadrovi DS-a i G17 su jednini privilegovani da imaju platu i to iskljucivo u drzavnom aparatu.

Sta mislis zasto ce sada da preciste opstinku administraciju?
Pa da oslobode dodatna mesta za svoje proverene partijske kadrove. Njima treba obezbediti pristojan birokratski posao i milionske licne dohodke kao proverenim revolucionarima i a uz njihovu pomoc bota ce da zavrsi uvodjene diktature.

Svi ostali treba da budu robovi u sopstvenoj drzavi.
 
A zar danas postoji ?

Danas su samo delimicno placeni samo nosioci kvislinske vlasti i niko vise. Ako nisi primetio Srbija je sasvim okupirana zemlja .

Vidis li sta se radi sa trudniocama?
Vidis li sta se radi sa narodom ?
Ko kontrolise protok robe i kapitala?
Pet (5) tadicevih ljudi robu a kapital samo jedan (1) covek dinkic.

Oni malobrojni sto su sasvim bliski i provereni clanovi i kadrovi DS-a i G17 su jednini privilegovani da imaju platu i to iskljucivo u drzavnom aparatu.

Sta mislis zasto ce sada da preciste opstinku administraciju?
Pa da oslobode dodatna mesta za svoje proverene partijske kadrove. Njima treba obezbediti pristojan birokratski posao i milionske licne dohodke kao proverenim revolucionarima i a uz njihovu pomoc bota ce da zavrsi uvodjene diktature.

Svi ostali treba da budu robovi u sopstvenoj drzavi.

Opet lažeš, svi oko mene su zaposljavali zene kad su ih napumpali, drzava dotiraaaaa dok je sloba vodio ratove po balkanu i ebalo mu se bas nesto za trudnice ;)
idi plači pod lipu :lol:
 
Opet lažeš, svi oko mene su zaposljavali zene kad su ih napumpali, drzava dotiraaaaa dok je sloba vodio ratove po balkanu i ebalo mu se bas nesto za trudnice ;)
idi plači pod lipu :lol:


Ja pricam o drzavi u kojoj zivim i koja se vec XV vekova zove Srbija,
a o cemu ti tipkas predpostavljam da ni sam ne znas. Mislim da si zalutao u vremenu i prostoru.

Znas li da je danas u Srbji vise gladnih nego ikada u njenoj istoriji ?
Znas li da danas sav narod iz nje bezi ?
 
Opet imamo i porodilje koje bez obrazovanja uleću na dobra radna mesta i odma pale na porodiljsko :cool: Pa je posle ti skini sa tog radnog mesta...
***** od zemlje :)

Svaka cast ako zaista ima zena koje uspeju na taj nacin da se zaposle, ja sam privatnik i imam puno poznanika vlasnika firmi koji su sutnuli sve i jednu zenu koja je ostala u drugom stanju jer nisu mogli da poplacaju sranja koja ova drzava trazi.
 
Da su koristile zaštitu sad ne bi bilo problema...
Pa dokle će u ovoj zemlji svako da radi šta hoće a onda da traži od države da mu pomogne iako su to radili bez znanja iste?

Prvo zasade maline pa kao da im država proda, sad se ove trpaju do sezone za sadjenje malina pa da im država hrani decu...
Alo a jel ste pitali državu pre nego što ste započeli pos'o?
Država nema para i nije trebalo!
 
Opet imamo i porodilje koje bez obrazovanja uleću na dobra radna mesta i odma pale na porodiljsko :cool: Pa je posle ti skini sa tog radnog mesta...
***** od zemlje :)
Traži se profesor matematike na odredjeno vreme dok se hebulja koja je iskoristila stalni radnos odnos za seksualne aktivnosti ne vrati sa porodiljskog.
UPRAVA ŠKOLE I DIREKTOR


I tako profesori morališu da li je nekom učeniku trebalo dati neku ocenu tj da li ju je moralno zaslužio?

Zamlata od 30 godina raspravlja o osobi od 16 koja ne zna šta hoće?

 

Back
Top