Pripreme za preseljenje u Australiju

E ovako...
Prvo pronadji na DIACovom siteu svoje (suprugovo) zanimaje i pogledaj koja institucija radi assessment (to je neka vrsta nostrifikacije, ali samo za potrebe emigracije). Na siteu te institucije ces videti uslove za assessment: koja ocena iz IELTSa ti treba (i da li ti je uopste potreban za assessment - nama nije trebao), koji dokumenti ti trebaju, koliko radnog iskustva i sl.
Kada to uradis i dodjes do pocetnih informacija, javi se ponovo, ako ti nesto ne bude jasno, npr. ako ne znas kako nesto da dokazes ili kako tacno nesto treba da uradis...
Pozdrav :)

Ja ne mogu nikako da pronadjem uslove za assessment za Roof plumber? Da li ima za svako zanimanje posebno ili je generalno po oblastima?
 
Posto je Roof plumber zanat, assesment radi TRA.

Treba ti srednja skola i radno iskustvo u ukupnom trajanju od 5 godina. Znaci, treba da imas diplomu (treci ili cevrti stepen) i jos jednu, odnosno dve godine radnog iskustva.

Ali ja nemam srednju za limara, nego za automehanicara. Nisam nigde bio prijavljen tako da na taj nacin ne mogu dokazati radno iskustvo, mislim preko radne knjizice Kakav je drugi nacin za dokazivanje radnog iskustva ako ga ima?
 
Ni ne treba radna knjizica, nego potvrda od poslodavca. Ako imas srednju za mehanicara, a radio si krovove, onda nadji nekog ko bi pristao da ti da potvrdu da si radio kao automehanicar. Jos uvek se ne zna kako ce izgledati proces posle promena, da li ce traziti skoro radno iskustvo.

A ako budu trazili, kao do sad, zavisi gde hoces da ides, da li traze iskustvo za priznato zanimanje. Dakle, uradis asesment za mehanicara, dobijes priznato zanimanje mehanicar. Sa tim zanimanjem apliciras, a kao uslov za vizu kod DIAC-a, navodis iskustvo u zanimanju roofplumber. Ponovo, ako ides sa sponzorstvom, moras da nadjes koja bi te drzava sponzorisala a da nemas skoro radno iskustvo kao mehanicar, nego bilo koje (dakle kao roofplumber).
 
Poslednja izmena:
Ni ne treba radna knjizica, nego potvrda od poslodavca. Ako imas srednju za mehanicara, a radio si krovove, onda nadji nekog ko bi pristao da ti da potvrdu da si radio kao automehanicar. Jos uvek se ne zna kako ce izgledati proces posle promena, da li ce traziti skoro radno iskustvo.

A ako budu trazili, kao do sad, zavisi gde hoces da ides, da li traze iskustvo za priznato zanimanje. Dakle, uradis asesment za mehanicara, dobijes priznato zanimanje mehanicar. Sa tim zanimanjem apliciras, a kao uslov za vizu kod DIAC-a, navodis iskustvo u zanimanju roofplumber. Ponovo, ako ides sa sponzorstvom, moras da nadjes koja bi te drzava sponzorisala a da nemas skoro radno iskustvo kao mehanicar, nego bilo koje (dakle kao roofplumber).

Delimicno tacno. Traze i bankovne/ platne lisice za period koji tvrdite da ste bili u radnom odnosu. I to pre aplikacije za neku od viza. Ta prica ne pije vodu.
:hahaha:
 
Velika je nesreca sto sam uvek radio neprijavljen, ali sta cu. :-( smr,smrc...
Ne mozes ti nekoga naterati da te prijavi, jel?
Mene zanima:
Da li bih mogao uopste i na koji nacin tj. sa kakvim papirom ili nekim zavrsenim kursom za Roof plumbera da uspesno predam za assessment????
Jako mi krivo sto znam da radim kao limar, a *** ne mogu im dokazati.
Jos kada sam video da nosi max 60 bodova, rasplakao sam se.
 
Velika je nesreca sto sam uvek radio neprijavljen, ali sta cu. :-( smr,smrc...
Ne mozes ti nekoga naterati da te prijavi, jel?
Mene zanima:
Da li bih mogao uopste i na koji nacin tj. sa kakvim papirom ili nekim zavrsenim kursom za Roof plumbera da uspesno predam za assessment????
Jako mi krivo sto znam da radim kao limar, a *** ne mogu im dokazati.
Jos kada sam video da nosi max 60 bodova, rasplakao sam se.

Mozes da predas u TRA da ti priznaju kvalifikacije ako zavrsis kurs. Polozis engleski i trazis sponzorstvo od nekih od drzava.
 
IELTS znam da bih polozio sigurno sa 5 (koliko mi je dovoljno za Roof plumbera), kada bi se spremao nekoliko meseci. Posto vec imam neko preznanje. A negde sam procitao da se nepriznaju diplome tipa Bozidar Adzija, jer one ti ne obezbedjuju III stepen obrazovanja koliko se min trazi. A jel bi se onda priznala diploma kursa sa B.A. kada bih dostavio diplomu i svedocanstva iz srednje?
Ala je ovo zakukuljeno........... zamumuljeno
 
A negde sam procitao da se nepriznaju diplome tipa Bozidar Adzija, jer one ti ne obezbedjuju III stepen obrazovanja koliko se min trazi. A jel bi se onda priznala diploma kursa sa B.A. kada bih dostavio diplomu i svedocanstva iz srednje?

Ala je ovo zakukuljeno........... zamumuljeno

Nije bas ...

Narodni Univerziteti se reklamiraju kao da daju priznate diplome, sto znaci da bi trebalo da zadovoljavaju TRA uslov od 900 casova ucenja. U tom slucaju ti treba 5 godina radnog iskustva, ali tek posle zavrsenog kursa. Opet, pitanje je da li priznaju neki takav kurs, onda bi verovatno morao da ides po pathway A, a da li je to moguce ne znam.

Skola se priznaje odvojeno - priznaje ti se ono sto pise u diplomi da si, ne mozes da saberes srednju za mehanicara i kurs za plumbera - potrebno je da imas zadovoljen uslov zavrsenog programa predvidjenog za odredjeno zanimanje. To podrazumeva 900 casova strukovne nastave u okviru 2 godine.

Ako imas skolu za mehanicara - bolje da trazis priznanje za mehanicara. Kako da dokazes radno iskustvo? Ako znas nekog mehanicara, zamoli ga da ti da potvrdu da si radio kod njega od tad do tad, sta si sve tacno radio, koji alat si koristio itd. Da li si bio prijavljen ili ne, tj. da li imas u radnoj knjizici to nije vazno.


IELTS znam da bih polozio sigurno sa 5 (koliko mi je dovoljno za Roof plumbera), kada bi se spremao nekoliko meseci. Posto vec imam neko preznanje.

IELTS je bio i verovatno ce ostati na 6, tako da moras da unapredis znanje.


Poz
 
Ovde sam procitao da moras imati zavrsenu srednju skolu, a ne mora biti zanimanje za koje trazis assessment. Ali onda moras dokazati radno iskustvo za zanimanje za koje trazis assessment.
Kako ga dokazati?

To je onako kako se trazi. Dakle, ne mozes sa srednjom za mehanicara i radnim iskustvom plumbera za prizanavanje plumbera. Sa srednjom za mehanicara i radnim iskustvom mehanicara dobijas priznato zanimanje mehanicar. A eventualno sa kursom za plumbera i iskusvom (ali tek posle zavrsenog kursa) od 5 godina si plumber. Eventualno ...(ne znamo da li priznaju kurseve)...
 
To je onako kako se trazi. Dakle, ne mozes sa srednjom za mehanicara i radnim iskustvom plumbera za prizanavanje plumbera. Sa srednjom za mehanicara i radnim iskustvom mehanicara dobijas priznato zanimanje mehanicar. A eventualno sa kursom za plumbera i iskusvom (ali tek posle zavrsenog kursa) od 5 godina si plumber. Eventualno ...(ne znamo da li priznaju kurseve)...

Znaci za Plumbera nista. Ako dobojem pozitivan assessment za mehanicara ja mogu tamo raditi sta hocu, mislim nemora iskljucivo traziti posao meh.?
 
Znaci za Plumbera nista. Ako dobojem pozitivan assessment za mehanicara ja mogu tamo raditi sta hocu, mislim nemora iskljucivo traziti posao meh.?



Sinko moj,ako si ti dobar majstorcic i ne plasis se posla,uspeces sigurno.Uvek se nadje nacin,ali ako si majstor, i iz aviona da te bace u prasumu,snaci ces se.Samo ne gubi nadu,ko je uporan,taj uspe,neama odustajanja.Srecno.:ok:
 
Mirko 212 je u pravu, ako znas sta hoces i ako si uporan uspeces...Jedino obrati paznju na IELTS jer ispit nije ni malo naivan, ja se spremam vec 4 meseca, i nemam nameru da izadjem jos min pola godine...idem 3x nedeljno na casove individualne i jos sto kuci ucim, prevodim, pisem....Mislim da ti treba minimum 5,5 ocena ako ne gresim...samo ne znam da li na general ili na academic nivou.
 
Od prvog dana gledas i ucus. Ne znam kakav ti je engleski, ali sto ti je bolji, lakse ce ti biti. Nije bas nikoga, imaces muza. Zamisli kako bi ti bilo da bas nikoga nemas, pa ni njega!



Covek je zivotinja,na sve se navikne....
Ako ste preziveli u Srbiji,ne sekirajte se,prezivecete i u Australiji sigurno,sem u slucaju da vas ne pojede nesto

Svim taze imigrantima nudim pomoc oko ohrabrivanja kada ih uhvati nostalgija za rodnom zemljom Srbijom
 

Back
Top