Nadutost

Dada33

Početnik
Poruka
5
Imate li problema sa nadutoscu.ja sta god pojedem stomak iskoci ko da sam progutala loptu:) Probala sam sve moguce prirodne lekice,al slaba vajda.:roll:ako se vi borite sa tim?
 
Imam problem poslednjih godinu dana, smeta mi većina hrane u smislu da izaziva nadutost u donjem delu stomaka i gasove. Ponekad i boli. Smeta mi ono što mi nije smetalo ranije a ono što je inače problematično (npr. mahunarke) je počelo da pravi baš veliki problem.

Imam 30 godina, ne pijem kafu (samo čaj) ni sokove, ne pušim, nemam višak kg, krećem se, imam redovnu stolicu, jedino se jesam neredovno hranila mada nisam jela suvu hranu, samo jednoličnu. Jedem voće, pijem mleko i probiotski jogurt svakodnevno, trudim se da jedem polako.

Imala sam problema sa želucem pre nekoliko meseci, jedno jutro sam imala neki napad sa jakim bolovima u želucu i povraćanjem, drugi put sam dva-tri dana imala mučninu u želucu koja se smirivala dok jedem...inače valjda imam gastritis, u stresnim periodima me boli želudac ako napravim veliku pauzu između obroka. Sa kiselinom nemam problema.

Treba mi savet, da li bi trebalo da radim neka ispitivanja i koja.
 
Poslednja izmena:
....a, da pođeš do lekara...
....za nadutost, bez bolova, odličan je Espumisan...ima ga u svakoj apoteci,
rešava problem gasova...
....za sve drugo ja ipak savetujem odlazak kod lekara....
 
Imam problem poslednjih godinu dana, smeta mi većina hrane u smislu da izaziva nadutost u donjem delu stomaka i gasove. Ponekad i boli. Smeta mi ono što mi nije smetalo ranije a ono što je inače problematično (npr. mahunarke) je počelo da pravi baš veliki problem.

Imam 30 godina, ne pijem kafu (samo čaj) ni sokove, ne pušim, nemam višak kg, krećem se, imam redovnu stolicu, jedino se jesam neredovno hranila mada nisam jela suvu hranu, samo jednoličnu. Jedem voće, pijem mleko i probiotski jogurt svakodnevno, trudim se da jedem polako.

Imala sam problema sa želucem pre nekoliko meseci, jedno jutro sam imala neki napad sa jakim bolovima u želucu i povraćanjem, drugi put sam dva-tri dana imala mučninu u želucu koja se smirivala dok jedem...inače valjda imam gastritis, u stresnim periodima me boli želudac ako napravim veliku pauzu između obroka. Sa kiselinom nemam problema.

Treba mi savet, da li bi trebalo da radim neka ispitivanja i koja.
Треба да се јавиш гастроентерологу и гинекологу.
А пре тога код лекара опште праксе по упуте.
Симптоми нису специфични тако да ти нико не може овим путем тачно рећи или посумњати шта би могло бити.:)
 
Ok, hvala.

Ja sumnjam na stres, u smislu, jedem nervozno, gutam vazduh i napravim problem. Dosta mi se toga izdešavalo prethodne godine, imala sam period kad sam jela uglavnom pregladnela i na brzinu i gutala vazduh, sad jedem sporije ali sam i dalje pod stresom.
 

Back
Top