Neprekidno pistanje

  • Začetnik teme Dusan2510
  • Datum pokretanja
D

Dusan2510

Gost
LJudi ovo pistanje ubija. Kako sam upalio komp. poceo je da pisti iz zvucnika. Sta to moze biti? kad pocne da ucitava BIOS kaze jednom odsecno BIP i posle ne prestaje. To neprekidno zapocinje kada izlista ono "MAIN MEMORY CLOCK 100"
Pr.Master....
itd....
Bio je sistem WINXPSP1 pa sam sada na WIN98SE. A da napomenem on digne sistem sasvim normalno i kao sto mozete da primetite zapusio sam uzi dok sam reinstalirao sistem. Molim Vas recite mi resenje kako bih mogao usi da odmorim.
 
Desava se to poveremeno i meni i problem resim tako sto otvorim kuciste, izvadim memoriju,graficku i hdd produvam malo slotove od prasine i vratim sve na svoje mesto.Probaj pa javi...
 
Ako ti ovo gore ne uspe, mozda ti je istripovan BIOS sa nekom komponentom (jedan drug je resio problem updateovanjem istog) pa onda kao prijavljuje gresku.
Btw. ako ti nista ne resi problem, cvikcangle u ruke i cvikni kabl od PC-Speakera :twisted: misim samo ga otkaci sa ploce :wink:
 
Do se desilo bas kad sam sve vadio i brisao tj izduvavao prasinu i sl. A BIOS je stvarno flesirao kuler radi na procesoru i drzi temp. 31 stepen a BIOS kaze da se kuler ne vrti. (0 rpm) A dok ovo pisem setio sam se da iskljucim SPEAKER i usi su mi odmornije. Gde da nadjem za Biose update-ove?
 
I mis mi flesira po ekranu ide gore dole levo desno nemogu nista da uradim tako da sam i njega iskljucio pa se koristim TAB-om i tastaturom naravno. Ispravan je mis inace jer sam ga isprobavao na 3 masine i normalno radi, jedino kod mene ludi. Sta to moze biti a nemam nikakav izvor struje niti mobilni u blizini. Drugi problem je sto kuler na grafickoj ne funkcionise onom brzinom kao ranije. On radi ali mi se cini da je ranije bio brzi. Nije zapunjen prasinom jer sam ga ocistio skroz. kako da vidim koja mu je optimalna brzina i da vidim kako mi radi graficka uopste? Da li je dosledna svojih fabrickih karakteristika? (nVidia Riva TNT2 32MB)
 

Back
Top